VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020 r.

  1. Dziś VII Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna, po niej próba chóru parafialnego.
  2. We wtorek po Mszy świętej wieczornej na plebanii spotkanie grupy modlitewno – biblijnej św. Eliasza, o g. 19.00 w domu parafialnym spotkanie dawnej scholi, obecnie grupy muzyczno – wokalnej „naBOGAto”.
  3. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Poświęcenie popiołu i posypanie nim naszych głów na Mszach świętych o g. 7.00, 9.00, i 17.00, na Łużu o g.18.00. W tym dniu obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia oraz post ilościowy /ścisły/ wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku życia. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla lektorów i ministrantów.
  4. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla aspirantów.
  5. W piątek o g. 16.00 spotkanie dla DSM, o g. 16.45 Droga Krzyżowa, po niej Msza święta, a po Mszy świętej spotkanie dla grupy młodzieżowej.
  6. W przyszłą niedziele po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, po 9.30 dla młodzieży, na sumie chrzest dzieci.
  7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach, oraz złożone dziś na tacę, a przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  8. Podziękowanie od S. Teresy Piękoś : „Pragnę gorąco podziękować całej parafii za piękny ofiarny gest dobroci na misje do Kenii. Wasz dar to 3 070 zł. Dzięki współpracy z parafią Góra Motyczna i szkół w Górze Motycznej, Nagoszynie, Zasowie i Dąbrówce Wisłockiej zakupiliśmy monstrancję, kustodię, hostie duże do monstrancji, welon do monstrancji i futerał na monstrancję. Oprócz tego dodajemy koszulki z ikoną Amen do Kenii i Ugandy. Dzięki stokrotne za życzliwość i otwarte serca. Z darem modlitwy wdzięczna s. Teresa Piękoś”.
  9. Dekanalne Wielkopostne Spotkanie dla nauczycieli i wychowawców odbędzie się w czwartek 27 lutego o godz. 17.00 w kaplicy św. Stanisława Kostki przy mieleckiej Bursie.
2020-02-23T21:32:09+02:00