1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o g. 16 40 nabożeństwo majowe z Nowenną do Ducha Świętego, a po nich Msza święta wieczorna.
  2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego przypominająca wszystkim wiernym przyjęty Sakrament Bierzmowania i zaciągnięte wówczas obowiązki, zwłaszcza apostołowania słowem i przykładem życia. Codziennie po Mszy świętej wieczornej będzie Nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwo majowe.
  3. We wtorek wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera, Dzień Matki.
  4. W piątek wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  5. W następną niedzielę będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że za dwa tygodnie w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej, wynikający z przykazania kościelnego. Skorzystajmy ze spowiedzi świętej, aby móc wypełnić ten ważny dla chrześcijanina obowiązek.
  6. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne naszym kościele złożone na konto parafialne i w kopertach i w kancelarii parafialnej.
  7. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Tadeusz Leśniak z Wojsławia, l.76. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  8. Sakrament Bierzmowania młodzież klas ósmych z naszej parafii przyjmie 12 czerwca o g. 16.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu – Osiedlu z rąk J.E. Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, natomiast uroczystość I Komunii świętej dzieci klas trzecich z naszej parafii będzie w naszym parafialnym kościele 21 czerwca o g. 13.00.
  9. Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu wyjątkowo w sobotę (6 czerwca 2020) o godz. 19.00. Zapraszamy również te pary, które zawarły już małżeństwo, a jeszcze nie uczestniczyły w dniu skupienia.
  10. Kurs przedmałżeński odbędzie się w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu w dniach 11–14 czerwca 2020 w następujących godzinach:

Czwartek (11.06) – 19.00-21.00

Piątek (12.06)      – 19.00-21.00

Sobota (13.06)    – 17.00-19.00

Niedziela (14.06) – 19.00-21.00

Zapisy podczas pierwszego spotkania.