1. Dziś I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok kościelny, jest to czas przygotowania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela świata – Jezusa, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych po 9.30 dla młodzieży, o g. 17.00 Msza święta wieczorna, po niej próba chóru parafialnego. Po Mszach świętych małżeństwa Domowego Kościoła będą rozprowadzać przy naszym kościele wieńce adwentowe własnoręcznie zrobione, które mogą posłużyć jako dekoracje naszych domów. Pozyskane środki zostaną przeznaczone jako wkład Domowego Kościoła na dofinansowanie rekolekcji dla młodzieży i dorosłych. Ofiara za jeden wieniec 30 zł. Za wsparcie tej akcji składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Zachęcamy wszystkich do licznego i ochotnego udziału w Roratach w dni powszednie o g.17.00. Przed roratami o g. 16.30 będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci przedszkolne i szkolne zachęcamy do noszenia lampionów. Niech rodzice przygotują im te lampiony i z dziećmi przychodzą do kościoła.
  3. We wtorek wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  4. W środę wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy, o g. 17.00 spotkanie dla dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii świętej.
  5. W czwartek od g. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina święta, na którą zapraszamy parafialne grupy modlitewne : św. Eliasza, róże różańcowe oraz członków Parafialnego Zespołu Caritas. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla lektorów, ministrantów i kandydatów.
  6. W piątek wsp. św. Mikołaja, biskupa, o g. 6.30 w kościele, a o g. 18.15 na Łużu Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, o g. 17.00 w kościele Msza święta roratnia. Okazja do spowiedzi w I piątek od g. 16.00 w kościele, od g. 18.00 na Łużu, ze spowiedzi niech skorzystają kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla grupy młodzieżowej. Składka na tacę na misje. Z posługą sakramentalną do chorych w domach udamy się w piątek : ks. proboszcz od g. 8.00 Podlas, Wojsław, a potem około g. 10.00 Rzochów, ks. Janusz od g. 14.15. Rzemień. Po Mszy świętej wieczornej w kościele spotkanie ze św. Mikołajem.
  7. W sobotę wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Od g. 16.00 adoracja I sobót miesiąca, adoracje poprowadzi róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  8. W niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W czasie Mszy świętej o g. 11.00 w kościele będzie przyjęcie do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkie dziewczęta, szczególnie te, które należą i należały do DSM razem z rodzicami i rodzeństwem.
  9. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na konto parafialne i w kopertach. W następną niedzielę składka na tacę na inwestycje parafialne, na dokończenie ogrodzenia cmentarza. Został wykonany już fundament, a w miarę dobrej pogody będą kontynuowane dalsze prace.
  10. Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski organizuje w Polsce w przyszłą niedzielę po raz kolejny < Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie >. W związku z tym będziemy się modlić wspólnie i indywidualnie, a przy wyjściu z kościoła można złożyć na ten cel ofiarę do puszek.
  11. Tradycyjnie już Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2019 rozprowadzając świecę na wigilijny stół. Świece te można otrzymać już od dziś w zakrystii i w przedsionku kościoła. Minimalna ofiara 5 zł. Są też nabyć duże świece, minimalna ofiara za nie 15 zł.