I Niedziela Adwentu – 2.12.2018 r.

 1. Dziś I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok kościelny, jest to czas przygotowania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela świata – Jezusa, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych i młodzieży, na sumie chrzest dzieci, o g. 17.00 Msza święta wieczorna, po niej próba chóru parafialnego. Po Mszach świętych małżeństwa Domowego Kościoła będą rozprowadzać przy naszym kościele wieńce adwentowe własnoręcznie zrobione, które mogą posłużyć jako dekoracje naszych domów. Pozyskane środki zostaną przeznaczone jako wkład Domowego Kościoła na dofinansowanie rekolekcji dla młodzieży i dorosłych. Ofiara za jeden wieniec 25 lub 30 zł. Za wsparcie tej akcji składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dzisiaj o g. 17.00 w kościele MBNP w Mielcu dwóch naszych ministrantów przyjmie posługę lektora. Gratulujemy im i ich rodzinom.
 2. Zachęcamy wszystkich do licznego i ochotnego udziału w Roratach w dni powszednie o g.17.00. Przed roratami o g. 16.30 będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci przedszkolne i szkolne zachęcamy do noszenia lampionów. Niech rodzice przygotują im te lampiony i z dziećmi przychodzą do kościoła.
 3. We wtorek wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
 4. W środę po roratach Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła.
 5. W czwartek wsp. św. Mikołaja, biskupa, od g. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina święta, na którą zapraszamy parafialne grupy modlitewne : św. Eliasza, róże różańcowe oraz członków Parafialnego Oddziału Caritas. W czwartek o g. 17.00 kolejne nabożeństwo comiesięczne dla dzieci komunijnych z klas trzecich wraz z rodzicami. Niech rodzice zakupią dla swoich dzieci medaliki, które zostaną wtedy poświęcone. Po Mszy świętej spotkanie ze św. Mikołajem. W czwartek na Mszę świętą obowiązkowo niech przyjdą wszyscy lektorzy, ministranci i Dziewczęca Służba Maryjna, po Mszy świętej dla nich spotkanie ze św. Mikołajem.
 6. W piątek wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, o g. 6.30 w kościele, a o g. 18.15 na Łużu Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, g. 17.00 w kościele Msza święta roratnia. Okazja do spowiedzi w I piątek od g. 16.00 w kościele, od g. 18.00 na Łużu, ze spowiedzi niech skorzystają kandydaci do bierzmowania z klas VII, VIII szkół podstawowych i III gimnazjalnych, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla grupy młodzieżowej. Składka na tacę na misje.    Z posługą sakramentalną do chorych w domach udamy się w piątek : ks. proboszcz od g. 8.00, ks. Piotr od g. 13.30.
 7. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o g. 7.00, 9.00 i 17.00, na Łużu o 18.00. W czasie Mszy świętej o g. 17.00 w kościele trzy dziewczynki zostaną przyjęte do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkie dziewczęta, szczególnie te, które należą i należały do DSM razem z rodzicami i rodzeństwem.
 8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na konto parafialne i w kopertach. W następną niedzielę składka na tacę na inwestycje parafialne w przyszłym roku, a będą to m.in. na dokończenie ogrodzenia kościoła i budynków parafialnych, dokończenie ogrodzenia cmentarza.
 9. Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski organizuje w Polsce w przyszłą niedzielę po raz kolejny < Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie >. W związku z tym będziemy się modlić wspólnie i indywidualnie, a przy wyjściu z kościoła można złożyć na ten cel ofiarę do puszek.
 10. Tradycyjnie już Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2018 rozprowadzając świecę na wigilijny stół. Świece te można otrzymać już od dziś w zakrystii i w przedsionku kościoła. Minimalna ofiara 5 zł. Są też nabyć duże świece, minimalna ofiara za nie 15 zł.
 11. Już po raz  kolejny można wspomóc rodziny w potrzebie poprzez włączenie się do Projektu Szlachetna Paczka. Aby to zrobić należy wejść na stronę internetową Projektu (www.szlachetnapaczka.pl) , gdzie można zapoznać się z historiami rodzin i ich potrzebami. Finał akcji odbędzie się już w najbliższy weekend 8-9 grudnia. Zachęcamy do udziału w tej akcji i pomocy bliźnim w ten wyjątkowy i niepowtarzalny sposób.
2018-12-02T06:10:52+02:00