1. Dziś I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok kościelny, jest to czas przygotowania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela świata – Jezusa, o g. 17.00 Msza święta wieczorna. Dzisiaj po Mszach świętych można złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla parafian w Mikulińcach na Ukrainie, gdzie pracuje nasza była zakrystianka S. Betania. Za darty żywnościowe, chemiczne, szkolne i ofiary pieniężne Siostra i jej podopieczni składają serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Zachęcamy wszystkich do licznego i ochotnego udziału w Roratach w dni powszednie o g.17.00. Przed roratami o g. 16.30 będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci przedszkolne i szkolne zachęcamy do noszenia lampionów. Niech rodzice przygotują im te lampiony i z dziećmi przychodzą do kościoła z zachowaniem rygorów sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. Starajmy się chronić zdrowie naszego ciała, ale zadbajmy też o kondycję naszej duszy przez udział we Mszy świętej, modlitwę, spowiedź i Komunię świętą.
  3. W poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła.
  4. W czwartek wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, od g. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina święta, na którą zapraszamy parafialne grupy modlitewne : św. Eliasza, róże różańcowe oraz członków Parafialnego Zespołu Caritas.
  5. W piątek wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy. o g. 6.30 w kościele, a o g. 18.15 na Łużu Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, o g. 17.00 w kościele Msza święta roratnia. Okazja do spowiedzi w I piątek od g. 16.00 w kościele, od g. 18.00 na Łużu, Składka na tacę na misje. Z posługą sakramentalną do chorych w domach udamy się w piątek : ks. proboszcz od g. 8.00, ks. Janusz od g.14.00. Chorych odwiedzamy na wyłączne zgłoszenie telefoniczne lub w zakrystii czy w kancelarii parafialnej.
  6. W sobotę od g. 16.00 adoracja I sobót miesiąca, adoracje poprowadzi róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  7. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, po 11.00 chrzest dzieci.
  8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na konto parafialne i w kopertach.
  9. Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski organizuje w Polsce w przyszłą niedzielę po raz kolejny < Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie >. W związku z tym będziemy się modlić wspólnie i indywidualnie, a przy wyjściu z kościoła można złożyć na ten cel ofiarę do puszek.
  10. Tradycyjnie już Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2020 rozprowadzając świecę na wigilijny stół. Świece te można otrzymać już od dziś w zakrystii i w przedsionku kościoła. Minimalna ofiara 6 zł. Są też nabyć duże świece, minimalna ofiara za nie 15 zł.
  11. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny, Kalendarze Rolników, misyjne i ze św. Jana Pawłem II na 2021 rok.