1. Dziś I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok kościelny, jest to czas przygotowania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela świata – Jezusa, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych i młodzieży, na sumie chrzest dzieci, o g. 17.00 Msza święta wieczorna, po niej próba chóru parafialnego. Po Mszach świętych małżeństwa Domowego Kościoła będą rozprowadzać przy naszym kościele wieńce adwentowe własnoręcznie zrobione, które mogą posłużyć jako dekoracje naszych domów. Pozyskane środki zostaną przeznaczone jako wkład Domowego Kościoła na dofinansowanie oaz młodzieży i dorosłych. Ofiara za jeden wieniec 25 lub 30 zł. Za wsparcie tej akcji składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dzisiaj w kościele MBNP w Mielcu pięciu naszych ministrantów przyjmie posługę lektora. Gratulujemy im i ich rodzinom.
  2. Zachęcamy wszystkich do licznego i ochotnego udziału w Roratach w dni powszednie o g.17.00. Przed roratami o g. 16.30 będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci przedszkolne i szkolne zachęcamy do noszenia lampionów. Niech rodzice przygotują im te lampiony i z dziećmi przychodzą do kościoła.
  3. W poniedziałek wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
  4. W środę wsp. św. Mikołaja, biskupa, po roratach Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła. Kolejne nabożeństwo comiesięczne dla dzieci komunijnych z klas trzecich wraz z rodzicami. Po Mszy świętej spotkanie ze św. Mikołajem. W środę na Mszę świętą obowiązkowo niech przyjdą wszyscy lektorzy, ministranci i Dziewczęca Służba Maryjna, po Mszy świętej dla nich spotkanie w grupach.
  5. W czwartek wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, od g. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina święta, na którą zapraszamy parafialne grupy modlitewne : św. Eliasza, róże różańcowe oraz członków Parafialnego Oddziału Caritas, o g. 17.00 Msza święta roratnia.
  6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o g. 7.00, 9.00 i 17.00, na Łużu o 18.00, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla grupy młodzieżowej.
  7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na konto parafialne i w kopertach. W następną niedzielę składka na tacę na inwestycje parafialne w przyszłym roku, a będą to m.in. ogrodzenie kościoła i budynków parafialnych, dokończenie ogrodzenia cmentarza, dokończenie elewacji kościoła i odnowienie elewacji plebanii.
  8. Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski organizuje w Polsce w przyszłą niedzielę po raz kolejny < Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie >. W związku z tym będziemy się modlić wspólnie i indywidualnie, a przy wyjściu z kościoła można złożyć na ten cel ofiarę do puszek.
  9. Tradycyjnie już Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2017 rozprowadzając świecę na wigilijny stół. Świece te można otrzymać już od dziś w zakrystii i w przedsionku kościoła. Minimalna ofiara 5 zł. Są też nabyć duże świece, minimalna ofiara za nie 12 zł.
  10. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Stanisław Konieczny z Rzochowa, l.77. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  11. Samorządowe Władze Powiatu Mieleckiego zapraszają mieszkańców powiatu do udziału w Jarmarku Świątecznym, który odbędzie się w niedzielę 10 grudnia na, który odbędzie w Rynku Starego Miasta w Mielcu. Jarmark potrwa od g. 10.00 do g. 20.00.