I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019 r.

  1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu, o g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza święta wieczorna. Po Mszy świętej mogą przyjąć na swoją głowę popiół ci, którzy tego znaku pokuty nie przyjęli w Środę Popielcową.
  2. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej zbiórka ministrantów młodszych.
  3. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji Ojca Świętego Franciszka w 6 rocznicę wyboru na papieża oraz za dobrodziejów naszego kościoła. Po Mszy świętej wieczornej zbiórka dla lektorów i ministrantów starszych, o g. 19.00 próba scholi.
  4. W piątek o g. 16.00 spotkanie dla DSM, o g. 16.45 Droga Krzyżowa, po niej Msza święta. Zachęcamy do jak najliczniejszego przybycia na te nabożeństwa. po Mszy świętej wieczornej na plebanii spotkanie dla Grupy modlitewno – biblijnej św. Eliasza. A w domu parafialnym dla młodzieżowej grupy apostolskiej.
  5. W przyszłą niedzielę o g. 11.00 będzie Msza święta dla dzieci, składka na tacę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. W następną niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na rzecz Dzieła Pomocy – „Ad Gentes”. Po Mszy świętej wieczornej próba chóru parafialnego.
  6. W następny poniedziałek 18 marca o g. 18.00 będzie próba dla młodzieży i świadków przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.
  7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na cele inwestycyjne na konto parafialne, w kancelarii i dziś na tacę.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła + Maria Macander z Rzochowa, l.85. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  9. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiary w wysokości 5 zł będą przeznaczone na pomoc biednym dzieciom oraz osobom chorym i starszym. Caritas zachęca nas, abyśmy w zeznaniu podatkowym za rok 2018 przekazali 1 % należnego podatku na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  10. Wczoraj o g. 16.00 w parafii św. Mateusza w Mielcu rozpoczął się kurs przedmałżeński. Jeśli są chętni, niech się zgłoszą tam do parafii, kolejne spotkanie w środę o g. 19.00.
2019-03-10T04:28:30+02:00