1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu, o g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza święta wieczorna. Po Mszy świętej mogą przyjąć na swoją głowę popiół ci, którzy tego znaku pokuty nie przyjęli w Środę Popielcową. Dzisiaj po Mszach świętych można złożyć ofiarę do puszki na przedłużanie nóżek i rehabilitację dziesięcioletniego Mikołaja Tracza z Leszczyny k/Bochni. Chłopcu temu już kilkakrotnie pomagaliśmy, za co są wdzięczni rodzice i on sam, ale to jest proces, w miarę jak dziecko rośnie, potrzeba tych kosztownych zabiegów. Za ofiarność Mikołaj i jego rodzice. składają serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. W poniedziałek święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  1. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła.
  2. W piątek o g. 16.45 Droga Krzyżowa, po niej Msza święta.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Składka na tacę będzie na ogrzewanie kościoła, a przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na rzecz Dzieła Pomocy – „Ad Gentes”.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na cele inwestycyjne na konto parafialne, w kopertach i w kancelarii oraz za te złożone dziś na tacę, a przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  5. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiary w wysokości 6 zł będą przeznaczone na pomoc biednym dzieciom oraz osobom chorym i starszym. Caritas zachęca nas, abyśmy w zeznaniu podatkowym za rok 2020 przekazali 1 % należnego podatku na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  6. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Kordian Kosiorowski z Rzemienia, l. 53. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  7. ,,Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Mielcu informuje, że zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022 będą odbywać się drogą elektroniczną w dniach od 1 do 8 marca 2021 r. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej szkoły”.