1. Dziś II Niedziela Adwentu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, o g. 17.00 wieczorna Msza święta. Dziś w całej Polsce obchodzimy < Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie >. Złóżmy dar modlitwy, a w miarę możliwości po Mszy świętej naszą pomoc materialną do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. Roraty w dni powszednie codziennie o g. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich parafian, nie tylko dzieci, gdyż wszyscy oczekujemy na Boże Narodzenie.
  3. W poniedziałek wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy.
  4. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze święte o g. 7.00, 9.00 i 17.00, na Łużu o 18.00.
  5. W następną niedzielę dzień modlitw za ofiary stanu wojennego w 1981 roku, składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.
  6. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2020 rozprowadzając świecę na wigilijny stół. Świece te można otrzymać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła. Minimalna ofiara 6 zł za małe, za duże 15 zł.
  7. Staropolskie „ Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii złożone na konto parafialne i w kopertach.
  8. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus składają serdeczne podziękowanie za złożone ofiary za opłatki. Za wszystkich, którzy złożyli ofiary zostanie odprawiona Msza święta z intencji Sióstr. Poświęcone opłatki są jeszcze do nabycia u siostry w zakrystii.
  9. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.