1. Dziś II Niedziela Adwentu Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, o g. 17.00 wieczorna Msza święta. Dziś w całej Polsce obchodzimy < Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie >. Złóżmy dar modlitwy, a w miarę możliwości po Mszy świętej naszą pomoc materialną do puszek na placu kościelnym.
  2. Roraty w dni powszednie codziennie o g. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich parafian, nie tylko dzieci, gdyż wszyscy oczekujemy na Boże Narodzenie.
  3. W środę po roratach Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła oraz o dobre przygotowanie się do świąt przez adwentową spowiedź świętą, po roratach spotkanie dla lektorów i ministrantów.
  4. W czwartek wsp. NMP z Guadalupe, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla aspirantów.
  5. W piątek wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy, dzień modlitw za ofiary stanu wojennego, o g. 16.00 spotkanie dla DSM. Po Mszy świętej na plebanii spotkanie dla grupy modlitewno – biblijnej św. Eliasza, a w domu parafialnym spotkanie dla grupy młodzieżowej.
  6. W sobotę wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  7. W niedzielę o g. 11.00 Msza święta z kazaniem dla dzieci, po niej spotkanie dla chętnych do wzięcia udziału w kolędzie misyjnej.
  8. W następną niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  9. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2019 rozprowadzając świecę na wigilijny stół. Świece te można otrzymać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła. Minimalna ofiara 5 zł, za duże 15 zł.
  10. Staropolskie „ Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii złożone na konto parafialne, w kopertach i dziś na tacę.
  11. W najbliższą sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych. W naszym dekanacie Mielec – Południe Msza święta będzie miała miejsce w kościele MBNP w Mielcu o g. 10.00.
  12. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus składają serdeczne podziękowanie za złożone ofiary i życzliwe przyjęcie ich w Waszych domach. Za wszystkich, którzy składali ofiary zostanie odprawiona Msza święta z intencji Sióstr. Poświęcone opłatki są jeszcze do nabycia u siostry w zakrystii.