1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocy – Święto Miłosierdzia Bożego, patronalne święto Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, Msza święta o g. 11.00 będzie transmitowana na Facebooku, po niej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  2. Od jutra w Mszach świętych w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć w każdej Mszy świętej maksimum 53 osoby.
  3. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. Czwartek to także dzień imienin naszego Księdza Proboszcza. Z tej okazji Czcigodnemu Księdzu Prałatowi Jerzemu składamy życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, świętych patronów: św. Marka i św. Jerzego oraz dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności w posłudze duszpasterskiej i życiu osobistym. W tym dniu Dostojnego Solenizanta otoczymy szczególną modlitwą podczas wieczornej Eucharystii.
  5. W sobotę święto św. Marka, Ewangelisty, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze święte będą o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Pod zwykłymi warunkami : nawiedzenie kościoła parafialnego, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego i wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego można zyskać odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych.
  6. Następna niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, synodalna i modlitw w intencji kierowców.
  7. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty + Zofia Jędrychowska z Przedmieścia, l.95. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”. Msza święta pogrzebowa w jej intencji będzie we wtorek o g. 16.00.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne i bieżące potrzeby utrzymania kościoła, złożone na konto parafialne i w kancelarii parafialnej.