1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocy – Święto Miłosierdzia Bożego, patronalne święto Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, po Mszach świętych odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a przy wyjściu z kościoła możemy złożyć dar do puszek na cele charytatywne w diecezji. Dzisiaj o g. 14.00 w skansenie w Kolbuszowej w naszym dawnym kościele będzie suma odpustowa ku czci św. Marka Ewangelisty.
  2. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. O g. 18.00 spotkanie dzieci I – Komunijnych, po Mszy świętej próba przed I Komunią.
  3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. W środę wsp. św. Józefa rzemieślnika, o g. 18.00 Msza święta, a po niej nabożeństwo majowe, po nabożeństwie zbiórka lektorów i ministrantów.
  5. W czwartek wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, od g. 17.00 Godzina święta z nabożeństwem majowym, po niej Msza święta.
  6. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski, Dzień Modlitw za Emigrację. Msze święte jak w każdą niedzielę : o g. 7.30, 9.30. 11.00 i 17.00, na Łużu o 8.15. Na odpust do Dobrynina zapraszają księża i parafianie.
  7. W sobotę od g. 17.00 adoracja I sobót miesiąca z nabożeństwem majowym, po niej Msza święta. Adorację poprowadzą członkowie róż św. Magdaleny i św. Ludwika i Zeli Martin. W sobotę zamiast w piątek od g. 8.00 odwiedziny chorych w domach z majową posługą sakramentalną. Prosimy powiadomić o tym chorych w rodzinach i sąsiedztwie.
  8. Następna niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych i młodzieży, o g. 11.00 chrzest dzieci.
  9. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Mieczysław Kołodziej z Wojsławia, l.68. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  10. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone dziś na tacę, na konto parafialne, w kopertach. Ponieważ zostało zakończone i wypłacone ogrodzenie kościoła, kolejną inwestycją będzie w miesiącach wakacyjnych dokończenie chodnika od kaplicy cmentarnej w kierunku wału, a w jesieni dokończenie dwóch boków ogrodzenia cmentarnego z wykorzystaniem metalowych przęseł, które pozostały z ogrodzenia dawnego drewnianego kościoła. W poniedziałek od g. 9.00 do pomocy przy demontażu Grobu Bożego prosimy wszystkich chętnych, by te prace wykonać jak najsprawniej.