II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu – „Ad Gentes”, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, o g. 16.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza święta wieczorna. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  2. W poniedziałek o g. 18.00 w naszym kościele próba dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków.
  3. We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  4. W środę od g. 15.30 będzie spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i ich rodzin, o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, o dobre przeżycie tegorocznych wielkopostnych rekolekcji i w intencji kandydatów do bierzmowania, po nowennie Msza święta, a po niej na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. O g. 19.00 w środę próba scholi.
  5. W czwartek w naszym kościele w czasie Mszy świętej o g. 15.30 J.E. Ks. Bp Stanisław Salaterski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas ósmych Szkoły Podstawowej i klas trzecich gimnazjalnych z parafii : Dobrynin, Kiełków, Łączki Brzeskie i naszej parafii. Młodzież ta wraz ze świadkami bierzmowania niech zgromadzi się w kościele punktualnie o g. 15.00, po to, by zająć w kościele właściwe miejsce.
  6. W piątek po Mszy świętej wieczornej w domu parafialnym spotkanie dla grupy młodzieżowej.
  7. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiara w wysokości minimum 5 zł pomoże tym, którzy tej pomocy potrzebują.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła złożone na konto parafialne i w kopertach oraz złożone dziś na tacę, a przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  9. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej + Jadwiga Kozioł z Podlasu, l. 83. Pogrzeb będzie dzisiaj : o g. 13.00 Różaniec w kościele, o g. 13.30 Msza święta pogrzebowa. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  10. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Mielcu – Rzochowie informuje, że zapisów do klasy I na rok szkolny 2019/2020 dokonuje się w dniach 18 do 20 marca 2019 r. wyłącznie droga elektroniczną na stronie Urzędu Miasta https://eurzad.um.mielec.pl . Dzień otwarty Szkoły odbędzie się 18 marca 2019 r. od g. 16.00 – 17.00. W trakcie zajęć można zwiedzić szkołę, zobaczyć klasopracownie i zapoznać się z bazą szkoły.
  11. Szkoła Podstawowa w Mielcu – Rzochowie ogłasza kolejną zbiórkę elektrośmieci od 25 – 28 marca. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy składować za szkołą /wjazd od ul. Dębickiej/ w godzinach od 7.00 – 14.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej akcji. Dzięki temu szkoła pozyska pomoce dydaktyczne i sprzęt dla dzieci w ramach ogólnopolskiego programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.
2019-03-17T00:09:46+02:00