1. Dziś III Niedziela Adwentu, o g. 17.00 Msza święta.
  2. W poniedziałek wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. W środę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, która będzie codziennie po wieczornej Mszy świętej po roratach.
  4. W sobotę od g. 8.00 przedświąteczna posługa sakramentalna u chorych w domach. Prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub w zakrystii dodatkowo tych chorych, którzy nie przystępowali do sakramentów w I piątek miesiąca grudnia, a chcieliby z tej posługi skorzystać przed świętami.
  5. Adwentowa spowiedź w naszym kościele będzie w dni powszednie codziennie pół godziny przed ranną i pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
  6. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Kształtujmy w sobie postawę chrześcijańską, zachowujmy szlachetne obyczaje życia, starajmy się pomagać biednym i potrzebującym pomocy w rodzinach i w sąsiedztwie przez modlitwy, podarunki świąteczne, zaprośmy na Wigilię i na święta osoby samotne i opuszczone.
  7. Opłatki na wigilijny stół można jeszcze nabywać w zakrystii.
  8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach oraz dziś na tacę.
  9. W następna niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Krystyna Światowiec z Wojsławia, l.84. Pogrzeb będzie dzisiaj o g. 13.00 Różaniec w kościele, a o 13.30 Msza święta pogrzebowa. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a Ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.