1. Dziś III Niedziela Adwentu, o g. 11.00 Msza święta z kazaniem dla dzieci, po niej spotkanie chętnych dzieci wraz z opiekunami na tegoroczne kolędowanie misyjne. Bardzo serdecznie zapraszamy o przybycie wszystkie chętne dzieci, młodzież, rodziców oraz opiekunów, o g. 17.00 Msza święta. Dziś o g. 18.00 próba chóru parafialnego.
  2. W poniedziałek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, która będzie codziennie po wieczornej Mszy świętej po roratach.
  3. We wtorek po wieczornym nabożeństwie na plebanii spotkanie dla Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  4. W środę po roratach modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła. Po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów.
  5. W czwartek od g. 9.30 przedświąteczna posługa sakramentalna u chorych w domach Podlas i Wojsław, od g. 12.00 Rzochów i Rzemień.
  6. W piątek w naszym kościele będzie adwentowa spowiedź – od g. 14.00 do 17.00 z przerwą od g. 15.30 do 16.00, na Łużu o 16.00, o g. 16.00 spotkanie dla DSM, o g. 17.00 Roraty, po nich spotkanie dla grupy młodzieżowej.
  7. W poniedziałek na g, 8.30, a w sobotę na g. 9.00 prosimy chętnych panie i panów oraz młodzież do przygotowania świątecznego wystroju w kościele.
  8. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Kształtujmy w sobie postawę chrześcijańską, zachowujmy szlachetne obyczaje życia, starajmy się pomagać biednym i potrzebującym pomocy w rodzinach i w sąsiedztwie przez modlitwy, podarunki świąteczne, zaprośmy na Wigilię i na święta osoby samotne i opuszczone.
  9. Świece na wigilijny stół można jeszcze nabywać w zakrystii i w przedsionku kościoła.
  10. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na prace przy budowie ogrodzenia cmentarza złożone na konto parafialne i w kopertach, a także za dzisiejsze ofiary złożone na ogrzewanie kościoła.
  11. Zauważyliśmy, że na parkingu przy cmentarzu nie ma kontenera na śmieci. W związku z tym, że w tym kontenerze pojawiały się różne śmiecie, w tym wielkogabarytowe części karoserii samochodowych, opony, gruz budowlany i inne, Dyrekcja MPGK podjęła decyzję o zabraniu tego kontenera, podstawiając dwa małe pojemniki koło kaplicy cmentarnej. Za wywóz tych śmieci parafia płaci miesięcznie ok. 1500 złotych. Jest wielka prośba, aby ograniczyć wrzucanie śmieci do pojemników, ponieważ nie mieszczą się na bieżąco w nich, a w miarę możliwości zabierać do swoich śmietników przy domach, które często nie są pełne, a i tak płacimy jak za pełne, natomiast kwiaty z ziemią zabrać do domów, byśmy za wywożoną ziemię i odpady organiczne nie musieli płacić. Proszę przyjąć do wiadomości, że nie jest to mój wymysł, jak niektórzy rozpowiadają. Dziękuję za zrozumienie.
  12. Prosimy o odnowienie prenumeraty „Gościa Niedzielnego” na I kwartał 2020 r. do końca grudnia br.
  13. Dziś od g. 12.00 do 20.00 na Rynku Starego Miasta Jarmark Świąteczny.