III Niedziela Adwentu – 16.12.2018 r.

1. Dziś III Niedziela Adwentu, o g. 17.00 Msza święta. Dziś rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, która będzie codziennie po wieczornej Mszy świętej. Dziś o g. 18.00 próba chóru parafialnego.
  2. W poniedziałek w naszym kościele będzie adwentowa spowiedź – od g. 14.00 do 17.00 z przerwą od g. 15.30 do 16.00, na Łużu o 15.45, po roratach spotkanie chętnych dzieci wraz z opiekunami na tegoroczne kolędowanie misyjne. Bardzo serdecznie zapraszamy o przybycie wszystkie chętne dzieci, młodzież, rodziców oraz opiekunów.
  3. We wtorek po wieczornym nabożeństwie na plebanii spotkanie dla Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  4. We wtorek od g. 9.00 prosimy chętnych i kobiety i mężczyzn do pomocy w strojeniu kościoła na święta.
  5. W środę po roratach modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła. Po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów.
  6. W czwartek od g. 14.00 udajemy się z przedświąteczną posługą sakramentalną do chorych w domach.
  7. W piątek o g. 16.00 spotkanie dla DSM, o g. 17.00 na Roratach spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i trzecich gimnazjalnych, o g. 19.30 spotkanie opłatkowe dla grupy młodzieżowej.
  8. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Kształtujmy w sobie postawę chrześcijańską, zachowujmy szlachetne obyczaje życia, starajmy się pomagać biednym i potrzebującym pomocy w rodzinach i w sąsiedztwie przez modlitwy, podarunki świąteczne, zaprośmy na Wigilię i na święta osoby samotne i opuszczone.
  9. Świece na wigilijny stół można jeszcze nabywać w zakrystii i w przedsionku kościoła.
  10. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na wyposażenie kościoła złożone na konto parafialne i w kopertach, a także za dzisiejsze ofiary złożone na ogrzewanie kościoła.
  11. Prosimy o odnowienie prenumeraty „Gościa Niedzielnego” na I kwartał 2019 r. do końca grudnia br.
  12. Dziś od g. 11.00 do 19.00 na Rynku Starego Miasta Jarmark Świąteczny.
  13. Urząd Miejski i Hotel Iskierka zapraszają na „Miejską Wigilie dla Samotnych” organizowaną w sobotę 22 grudnia o g. 15.00 na Placu Armii Krajowej w Mielcu. W specjalnie ustawionym namiocie zostania przygotowanych około 200 miejsc. W programie przewidziany jest występ artystyczny, słowo duszpasterskie, przełamanie się opłatkiem, posiłek oraz wspólne kolędowanie.
  14. Z radością informujemy, że Orkiestra Dęta Dobrynin w czasie 3-dniowego pobytu w Warszawie miała zaszczyt zagrać w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego i w czasie Mszy świętej sprawowanej przez kapelana P. Andrzeja Dudy w kaplicy tego pałacu, ks. Prałata Zbigniewa Krasa, kapłana diecezji tarnowskiej.
2018-12-17T20:03:35+02:00