1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocy – obchodzona w Polsce jako Niedziela Biblijna. Sięgnijmy w gronie rodzinnym, zwłaszcza dzisiaj i przez cały Tydzień Biblijny po Pismo święte.
  2. W środę o godz. 18/00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie ofiarowana w intencji dobrodziejów naszego kościoła oraz ustania pandemii koronawirusa.
  3. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  4. W następną niedzielę w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci naszego Patrona św. Marka Ewangelisty. Sumę odprawi i kazania wygłosi nasz tegoroczny rekolekcjonista, Ks. mgr Krzysztof Orzeł, dyrektor diecezjalnego biura pielgrzymkowego „ITER” w Tarnowie. Będziemy również obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele : kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie. Składka na tacę będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  5. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach.
  6. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Tadeusz Cebula z Przedmieścia, l.82. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  7. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz studia podyplomowe „Katecheza przedszkolna”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  8. Środowiskowy Dom Samopomocy „Nasz drugi dom” przy ul. Wojsławskiej w Mielcu, informuje o wolnych miejscach dla osób pełnoletnich z niepełnosprawnością intelektualną lub zaburzeniami psychicznymi. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać z ulotek znajdujących się w przedsionku kościoła. Serdecznie zapraszamy.
  9. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie na zewnątrz kościoła.