1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocy – obchodzona w Polsce jako Niedziela Biblijna. Sięgnijmy w gronie rodzinnym, zwłaszcza dzisiaj i przez cały Tydzień Biblijny po Pismo święte. Dziś o g. 16.40 nabożeństwo majowe, a po nim Msza święta wieczorna.
  2. W poniedziałek święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów, po wieczornej Mszy świętej i majówce próba dla dzieci I Komunijnych.
  3. W środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji, po nabożeństwach wieczornych zbiórka ministrantów i lektorów.
  4. W czwartek o g. 19.00 próba scholi.
  5. W piątek po Mszy świętej wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej.
  6. W sobotę o g. 9.00 I Spowiedź dla dzieci klas trzecich, a także dla ich rodziców, chrzestnych i rodzin.
  7. W następną niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele : kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie. Składka na tacę będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Na Mszy świętej o g. 11.00 uroczystość I Komunii świętej dzieci z klas trzecich.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach.
  9. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty + Apolonia Raczyńska z Wojsławia, l.84. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  10. Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” w Mielcu zaprasza do zwiedzania wystawy pt. „W kręgu sztuki sakralnej. Skarby kościołów ziemi mieleckiej”. Zaprezentowane zostały na niej: dokumenty i księgi, naczynia liturgiczne oraz relikwiarze, obrazy, rzeźby, szaty liturgiczne i witraż, pochodzące ze świątyń powiatu mieleckiego. Wystawa będzie czynna do 21 września w Pałacyku Oborskich, przy ul. Legionów 73, w godzinach pracy Muzeum. Zapraszamy do zwiedzania. Szczegóły na stronie internetowej i facebooku Muzeum, na portalach internetowych oraz na plakatach.