1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu, o g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o g. 17.00 Msza święta wieczorna, a po niej próba chóru parafialnego.
  2. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, po Mszy świętej wieczornej zebranie dla ministrantów młodszych.
  3. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w intencji dobrodziejów naszego kościoła, w intencji księdza rekolekcjonisty i o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych, po nowennie Msza święta. Po Mszy świętej zebranie dla lektorów i ministrantów starszych.
  4. W piątek o g. 16.0 spotkanie dla DSM, o g. 16.45 będzie w kościele Droga Krzyżowa, po niej Msza święta. O g. 18.30 spotkanie młodzieży z naszego dekanatu Mielec – Południe na Drodze Krzyżowej „Ślad losu”.
  5. W następną niedzielę po Mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiary na leczenie, urodzonej z czterokończynowym porażeniem mózgowym w grudniu 2003 roku w Częstochowie Patrycji Grajcar. Leczenie chorej jest prowadzone przez Polski Bank Komórek Macierzystych. Na kwestę jest zgoda Kurii Diecezjalnych w Częstochowie i w Tarnowie
  6. Caritas Diecezji Tarnowskiej kontynuuje w Wielkim Poście 2019 r. akcję rozprowadzania paschalików i baranków na pomoc ludziom potrzebującym pomocy. Minimalna ofiara za jeden paschalik lub baranka wynosi 5 zł. Za hojniejsze ofiary na te cele składamy serdeczne podziękowanie.
  7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i anonimowe w kopertach, a także za ofiary na światło i kwiaty do Bożego Grobu złożone przez rejon Rzemień przy szosie i indywidualne anonimowe osoby. W ubiegłym tygodniu zostały wykonane przęsła i zakupione pustaki na dokończenie ogrodzenia kościoła i plebanii. Do wykonania są przy sprzyjającej pogodzie prace ziemne, betoniarskie i montażowe.
  8. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi Ks. dr Prałat Janusz Paciorek, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu na Smoczce.
  9. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty + Danuta Vanous z Wojsławia, l.57. Pogrzeb będzie w środę : o g. 13.30 Różaniec w kościele, 14.00 Msza święta pogrzebowa. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  10. Komisja Wyborcza Osiedla Rzochów zaprasza na zebranie wyborcze Rady Osiedla Rzochów. Zebranie odbędzie się 27 marca 2019 roku /środa/ o g. 17.00 w Budynku Wielofunkcyjnym przy ul. Rynek Rzochowski 3 w Mielcu w Sali Rady Osiedla – I piętro. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości.
  11. W środę o g. 19.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej w Mielcu będzie koncert pieśni pasyjnych „Adoramus Te Christe” z udziałem naszych parafianek jako solistek.
  12. „Kino Cinema 3D” mieszczące się w Galerii Navigator w Mielcu serdecznie zaprasza od 29 marca na projekcję filmu „Miłość i miłosierdzie. Jest to dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty, które rzucają nowe światło na prawdę o Bożym Miłosierdziu.
  13. Trwają zapisy na czwartą edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się w kościele MBNP w Mielcu 5 kwietnia Mszą świętą o g.18.00. Zapisy tylko elektronicznie na stronie internetowej www.edk.org.pl i Facebook’u.