1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych i młodzieży, na sumie chrzest dzieci, o g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza święta wieczorna.
  2. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w intencji dobrodziejów naszego kościoła, w intencji księdza rekolekcjonisty i o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczną się za dwa tygodnie 18 marca, po nowennie Msza święta.
  3. W piątek o g. 16.45 będzie w kościele Droga Krzyżowa, po niej Msza święta. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci komunijne z klas trzecich szkoły podstawowej wraz z rodzicami. O g. 16.0 spotkanie dla DSM, po wieczornej Mszy świętej w domu parafialnym spotkanie dla grupy młodzieżowej.
  4. W następną niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
  5. Caritas Diecezji Tarnowskiej kontynuuje w Wielkim Poście 2018 r. akcję rozprowadzania paschalików i baranków na pomoc ludziom potrzebującym pomocy. Minimalna ofiara za jeden paschalik lub baranka wynosi 5 zł. Za hojniejsze ofiary na te cele składamy serdeczne podziękowanie.
  6. W związku z pożarem zabudowań gospodarczych w ubiegłą środę u p. Świątków przy ul. Podleśnej będzie można w następną niedziele złożyć do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym. Można też osobiście ich wesprzeć. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie p. Świątkowie składają serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone oraz na konto parafialne i anonimowe w kopertach, a także za ofiary na światło i kwiaty do Bożego Grobu złożone przez indywidualne anonimowe osoby.
  8. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Józef Błach z Rejowca, l. 80. Pogrzeb będzie we wtorek o g. 11.30 Różaniec w kościele, o g. 12.00 Msza święta pogrzebowa. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  9. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi Ks. mgr Bartłomiej Król, wikariusz parafii św. Wawrzyńca w Wojniczu.
  10. Trwają zapisy na czwartą edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się w kościele MBNP w Mielcu 16 marca Mszą świętą o g. 18.00. Zapisy tylko elektronicznie na stronie internetowej www.edk.org.pl, i Facebook’u.
  11. Szczegółowe informacje o zapisach dzieci do klasy pierwszej w SP nr 12 w Mielcu i SP w Rzemieniu są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
  12. Komenda Powiatowej Policji w Mielcu apeluje o zwracanie uwagi i czujność wobec osób podejrzanych pojawiających się w okolicy naszych domów. Apel na tablicy ogłoszeń.