1. Dziś IV Niedziela Adwentu, po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Dzieciątka Jezus.
  2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia, zachowajmy tradycyjną wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przeżyjmy godnie w gronie rodzinnym Wieczerzę Wigilijną zachowując zwyczaje takie, jak : łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa i przeczytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, śpiew kolęd. Zaprośmy do naszych domów samotnych, opuszczonych, chorych. Msza święta pasterska na Łużu o g. 22.00, a w kościele parafialnym o północnej godzinie. Składka na tacę z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. W wigilię swoje imieniny obchodzi nasz Ksiądz Prałat Adam. Z tej okazji składam w imieniu swoim i nas wszystkich szczere i serdeczne życzenia zdrowia, pokoju, pogody ducha i opieki Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki. Jezus – Nowy Adam rodzący się w stajni betlejemskiej i naszych sercach niech będzie dla Ciebie, dostojny Solenizancie mocą w kapłańskim życiu i w pełnieniu posługi prowadzenia ludzi do Boga. Szczęść Boże.
  3. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte : godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 17.00, na Łużu o godz. 8.15.
  4. W środę święto św. Szczepana, Składka na tacę w drugi dzień świąt będzie na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po Mszach świętych poświęcenie owsa. W środę swoje imieniny obchodzi Siostra Szczepana. Życzymy Siostrze zdrowia i wszystkich potrzebnych łask w życiu zakonnym i posłudze organistowskiej w naszej parafii, dziękując za upiększanie śpiewem i grą organową liturgii w naszym kościele oraz za prowadzenie naszego parafialnego chóru. Chórowi i Orkiestrze Dętej Dobrynin dziękuję na uświetnienie Liturgii Bożego Narodzenia.
  5. W czwartek święto św. Jana Ewangelisty, po Mszach świętych rano i wieczorem poświęcenie wina.
  6. W piątek święto Świętych Młodzianków Męczenników. o g. 18.00 spotkanie dla grupy młodzieżowej.
  7. W następną niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu : Jezusa, Maryi i Józefa, po Mszy świętej o g. 11.00 uroczyste posłanie kolędników misyjnych, od g. 12.00 wyruszą do naszych domów grupy kolędników.
  8. Staropolskie „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na konto parafialne, w kopertach i w kancelarii parafialnej. Serdeczne podziękowanie składamy tym, którzy ofiarowali choinki do naszego kościoła oraz za wykonanie wystroju kościoła na święta Siostrze Cyprianie, naszej Zakrystiance, a także Paniom i Panom z naszej parafii.
  9. Program wizytacji duszpasterskiej zwanej kolędą :

Piątek 28.12.2018 r. od g. 9.00

jeden ksiądz ul. Wiesiołowskiego /od nr 2 do nr 18/, ul. Majowa / nr 50 C do nr 53/ oraz ul. Żegoty numery parzyste /od 20 do 6/ i nieparzyste /od 17 do 5 B

drugi ksiądz Tuszyma /od nr 43 do nr 9/

Sobota 29.12.2018 r. od g. 9.00