IV Niedziela Adwentu – 24.12.2017 r.

  1. Dziś IV Niedziela Adwentu, po sumie Nowenna do Dzieciątka Jezus. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia, nie będzie wieczornej Mszy świętej. W Wigilię zachowajmy tradycyjną wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przeżyjmy godnie w gronie rodzinnym Wieczerzę Wigilijną zachowując zwyczaje takie, jak : łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa i przeczytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, śpiew kolęd. Zaprośmy do naszych domów samotnych, opuszczonych, chorych. Msza święta pasterska na Łużu o g. 22.00, a w kościele parafialnym o północnej godzinie. Składka na tacę z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. W wigilię swoje imieniny obchodzi nasz Ksiądz Prałat Adam. Z tej okazji składam w imieniu swoim i nas wszystkich szczere i serdeczne życzenia zdrowia, pokoju, pogody ducha i opieki Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki. Jezus – Nowy Adam rodzący się w stajni betlejemskiej i naszych sercach niech będzie dla Ciebie, dostojny Solenizancie mocą w kapłańskim życiu i w pełnieniu posługi prowadzenia ludzi do Boga. Szczęść Boże.
  2. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte : godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 17.00, na Łużu o godz. 8.15.
  3. We wtorek święto św. Szczepana, po Mszy świętej o g. 9.30 uroczyste posłanie kolędników misyjnych, od g. 12.00 wyruszy z kolędą misyjną jedna grupa kolędników, pozostałe w sobotę od g. 9.00. Składka na tacę w drugi dzień świąt będzie Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. We wtorek swoje imieniny obchodzi Siostra Szczepana. Życzymy Siostrze zdrowia i wszystkich potrzebnych łask w życiu zakonnym i posłudze organistowskiej w naszej parafii, dziękując za upiększanie śpiewem i grą organową liturgii w naszym kościele oraz za prowadzenie naszego parafialnego chóru. Chórowi i Orkiestrze Dętej Dobrynin dziękuję na uświetnienie Liturgii Bożego Narodzenia.
  4. W środę święto św. Jana Ewangelisty, po Mszach świętych rano i wieczorem poświęcenie wina, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla lektorów i ministrantów.
  5. W czwartek święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  6. W piątek o g. 18.00 spotkanie dla grupy młodzieżowej.
  7. W następną niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu : Jezusa, Maryi i Józefa, a równocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego, po południu o g. 16.00 nieszpory dziękczynne z podsumowaniem mijającego roku 2017, a po nich Msza święta wieczorna.
  8. Staropolskie „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na konto parafialne, w kopertach i w kancelarii parafialnej. Serdeczne podziękowanie składamy tym, którzy ofiarowali choinki do naszego kościoła oraz za wykonanie wystroju kościoła na święta Siostrze Gemmie, naszej Zakrystiance, a także Paniom i Panom z naszej parafii.
  9. Program wizytacji duszpasterskiej zwanej kolędą, która rozpocznie się w czwartek podamy do wiadomości jutro.
2017-12-24T09:35:01+02:00