1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocy – obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele : kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania. W naszej wspólnocie parafialnej dziś o g. 11.00 uroczystość I Komunii świętej dzieci z klas trzecich. Od jutra te dzieci będą przychodziły codziennie w białych strojach na Mszę święta wieczorną o g. 18.00 i po niej nabożeństwo majowe.
  2. W poniedziałek wsp. NMP z Fatimy.
  3. We wtorek święto św. Macieja, Apostoła.
  4. W środę po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie majowym zbiórka ministrantów i lektorów.
  5. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona P:olski i naszego ks. biskupa diecezji Andrzeja Jeża, po nabożeństwie wieczornym na plebanii spotkanie dla członków Parafialnego Zespołu Synodalnego, a o g. 19.00 w domu parafialnym  próba scholi.
  6. W piątek o g. 17.00 spotkanie dla DSM, po Mszy świętej wieczornej w domu parafialnym spotkanie dla parafialnej grupy młodzieżowej, a na plebanii spotkanie dla grupy modlitewno – biblijnej św. Eliasza.
  7. W sobotę wsp. św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera. O g. 7.45 wyjazd na pielgrzymkę do Limanowej dzieci pierwszokomunijnych.
  8. W następną niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na konto parafialne i w kopertach oraz za te złożone dziś na tacę, a przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  9. 23 maja b.r. o g. 16.30 w domu parafialnym egzamin przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas siódmych z SP nr 12 w Mielcu i SP z Rzemienia.
  10. Urząd Miejski w Mielcu informuje, że we wtorek 14 maja 2019 roku o g. 18.30 w budynku OREW przy ul. Wojsławskiej 278 odbędzie się spotkanie z Prezydentem Miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim, gdzie zostanie przedstawiony Mielecki Budżet Obywatelski oraz zostaną przeprowadzone wybory do rady Osiedla Wojsław na kadencję 2019 – 2024.
  11. 15 maja mija podstawowy termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie na 2919 r. Wnioski są składane drogą elektroniczną. Ci rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu, mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych w biurze powiatowym ARiMR w Mielcu do środy do g. 20.00.
  12. Dnia 22 maja /środa/ o g. 13.30 w Ośrodku Zdrowia w Rzemieniu odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.