IV Niedziela Wielkanocy – 25.04.2021 r.

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocy – obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele : kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania. W naszej parafii jest to uroczystość odpustowa ku czci św. Marka Ewangelisty. Sumę odpustową odprawi i kazania w na wszystkich Mszach święty głosi nasz tegoroczny rekolekcjonista Ks. mgr Krzysztof Orzeł, Dyrektor Biura Pielgrzymkowego Diecezji tarnowskiej ITER. Wieczorem o g. 16.40 procesja wokół kościoła do krzyża misyjnego o urodzaje ziemskie ku czci św. Marka.
2. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła oraz o dobre przygotowanie się do wizytacji kanonicznej Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza, która będzie w dniach 8 i 9 maja br. W środę na nowennę i Mszę świętą o g. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz rodzicami. Dzieci przynoszą medaliki, które zostaną poświęcone.
3. W czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej, po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
4. W piętek na Mszę świętą o g. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
5. W sobotę od g. 17.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzi róża św. Magdaleny i św. Ludwika i Zeli Martin. Na zakończenie adoracji pierwsze nabożeństwo majowe.
6. Zmiana tajemnic różańcowych będzie po prymarii w niedzielę 9 maja w czasie wizytacji Ks. Biskupa.
7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach oraz za te złożone dziś na tacę, a przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
8. Dziś po sumie dziewczynki z DSM będą rozdawały dla chętnych kartki z fragmentem Ewangelii św. Marka, naszego patrona, by w domu ten tekst przeczytać, przemyśleć i przemodlić.
9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w nr 12 w Rzochowie zachęca rodziców dzieci klas od I do III, aby na strony internetowej szkoły zapoznali się z hybrydowym planem zajęć dla swoich dzieci w najbliższym tygodniu.

2021-04-25T01:48:30+02:00