1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, o g. 16.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich Msza święta. Nowenna do św. Józefa codziennie po wieczornej Mszy świętej.
  2. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie ofiarowana w intencji księdza rekolekcjonisty i o dobre przeżycie przez nas wielkopostnych rekolekcji parafialnych, po niej Msza święta.
  3. W piątek będzie o g. 16.45 Droga Krzyżowa, a po niej Msza święta. Na wieczorne nabożeństwa zapraszamy uczniów trzecich klas gimnazjum wraz z rodzicami  oraz wszystkich parafian. O g. 16.00 spotkanie dla dziewcząt z DSM. Po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a na plebanii spotkanie dla grupy modlitewno – biblijnej św. Eliasza.
  4. W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi, Ks. mgr Bartłomiej Król, wikariusz parafii Wojnicz. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, można go również zabrać do domu z przedsionka kościoła.
  5. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach, a także dziś na tacę. Składamy podziękowanie za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Bożego parafiankom i parafianom z rejonów : Podlas, Przedmieście 2 oraz indywidualne anonimowe ofiary. Wraz z rodziną Świątków z ul. Podleśnej, której półtora tygodnia temu spaliły się zabudowania gospodarcze wraz z samochodem, wózkiem widłowym i innym urządzeniami elektryczno – mechanicznymi, składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszek dziś po Mszach świętych.
  6. Prosimy o odnowienie prenumeraty „Gościa Niedzielnego” na II kwartał 2018 r. Jest nowy numer czasopisma „Cuda i Łaski Boże”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.
  7. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Józef Siewierski z Rzochowa, l. 92. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  8. Tradycyjnie w Wielkim Poście w ramach duszpasterstwa nauczycieli i wychowawców organizujemy Wielkopostne Spotkanie dla Nauczycieli i Wychowawców rejonu Mieleckiego. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w sobotę 17 marca o godz. 17.00 w kaplicy Św. Stanisława przy Bursie. Katechezę pt. „Misja katolickiego nauczyciela i wychowawcy” poprowadzi kapucyn O. Józef Mizera.
  9. W piątek 16 marca po Mszy świętej o g. 19.30 w kościele MBNP w Mielcu, wyrusza na trasy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Są jeszcze przyjmowane elektroniczne zapisy.
  10. Na tablicy ogłoszeń można przeczytać Komunikat Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na temat ubiegania się o bezpośrednie dopłaty rolnicze na rok 2018.