Niedziela Palmowa – 14.04.2019 r.

  1. Dziś Niedziela Palmowa, poświęcenie palm i procesja z palmami do kościoła tradycyjnie na sumie o g. 11.00, a po niej konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę. O g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich Msza święta wieczorna. Serdeczne „Bóg zapłać” za jałmużnę postną złożoną dziś na tacę, a przeznaczoną na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W katedrze tarnowskiej dziś Jubileusz Młodych naszej diecezji. Po Mszach świętych dzieci z ul. Inwestorów przygotowały kiermasz świąteczny, na którym można nabyć wykonane przez nie na świetlicy pamiątki świąteczne.
  2. Jutro odwiedziny chorych w domach z przedświąteczną posługą sakramentalną – proboszcz od g. 8.00, ks. Piotr od g. 13.00.
  3. W środę o g. 18.00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, a po niej Msza święta. Po Mszy świętej spotkanie dla wszystkich lektorów i ministrantów.
  4. Za wszelki dar serca złożony dla potrzebujących w naszej parafii przy okazji nabywania paschalików i baranków wielkanocnych oraz przez dzieci do skarbonek wielkopostnych składamy staropolskie „Bóg zapłać”. Jest jeszcze do nabycia kilka baranków i paschalików.
  5. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kopertach i na konto parafialne, a także za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego złożone przez rejony : Łuże, Wojsław 3, ul. Wiesiołowskiego, Rejowiec 2, Rzochów 11, Przedmieście 1 i osoby indywidualne z trzech rejonów naszej parafii, w których rejonowi nie zbierają ofiar na cele upiększania Bożego Grobu kwiatami. Jeśli ktoś ma życzenie złożyć taką ofiarę indywidualnie może to jeszcze uczynić.
  6. Z racji nadchodzących Świąt proszę uporządkować cmentarz parafialny, przybrać krzyże przydrożne, zadbać o czynny udział w adoracji według podanego porządku, ładną oprawę procesji rezurekcyjnej /przygotować chorągwie, sztandary, feretrony i nieść je w procesji, Liturgiczna Służba Ołtarza i DSM we własnych strojach/. Przed krzyżem misyjnym umieszczamy tylko wiązankę kwiatów. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachowajmy też o wstrzemięźliwość od mięsa w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy świętej.
  7. Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty – Wigilii Paschalnej rozpocznie się w naszym kościele o g. 18.00, przynieśmy na liturgię Wigilii Paschalnej świece – paschaliki, które zapalone od Paschału przypomną nam nasz chrzest. W czasie wielkosobotniej liturgii poświęcenia wody chrzcielnej będzie udzielany w naszym kościele chrzest dzieci, zamiast w Poniedziałek Wielkanocny. Procesja rezurekcyjna będzie w naszej parafii w Wielkanoc o g. 6.00 rano, po niej Msza święta, pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego.
  8. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Jan Marchlik z Rzochowa, l.92, emerytowany dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzochowie. Pogrzeb będzie we worek o g. 11.30 różaniec w kościele, a o 12.00 Msza święta. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  9. Program adoracji i Triduum Paschalnego w załączniku :
2019-04-14T02:06:16+02:00