1. Dziś Niedziela Palmowa, poświęcenie palm i procesja z palmami do kościoła tradycyjnie na sumie o g. 11.00, a po niej konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę. O g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich Msza święta wieczorna. Serdeczne „Bóg zapłać” za jałmużnę postną złożoną dziś na tacę, a przeznaczoną na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  2. biskup Andrzej Jeż w kontekście restrykcji związanych z pandemią COVID-19, przypomina o udzielonej dyspensie ogólnej od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane /z dnia 16.10.2020 r./, która nadal obowiązuje. Prosi wiernych świeckich, aby podejmując decyzję o uczestnictwie w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia wzięli pod uwagę, że może się to wiązać z pozostaniem na zewnątrz kościoła z powodu nałożonych limitów osób, które mogą w nim przebywać jednocześnie. W naszym kościele od dzisiaj jest to liczba 40 osób. Zachęca ks. biskup do łączenia się duchowo z tymi celebracjami przez różnego rodzaju transmisje. Z naszego kościoła taka transmisja już jest  na You Tube. Należy wejść przez parafialną stronę internetową przez zakładkę /Transmisja na żywo/.  Uczestnicząc w nabożeństwach na zewnątrz kościoła należy zachować dystans społeczny.
  3. Korzystajmy ze spowiedzi świętej pół godziny przed nabożeństwem rano i wieczorem, a jeśli będą chętni po Mszy świętej.
  4. W środę o g. 18.00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, a po niej Msza święta.
  5. Za wszelki dar serca złożony dla potrzebujących w naszej parafii przy okazji nabywania paschalików i baranków wielkanocnych oraz przez dzieci do skarbonek wielkopostnych składamy staropolskie „Bóg zapłać”. Jest jeszcze do nabycia kilka baranków i paschalików.
  6. W Wielki Piątek udajemy się z posługą sakramentalną do chorych w domach od g.8.00.
  7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kopertach i na konto parafialne, a także za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
  8. Z racji nadchodzących Świąt proszę uporządkować cmentarz parafialny, przybrać krzyże przydrożne, zadbać o udział w adoracji według podanego porządku, ładną oprawę procesji rezurekcyjnej. Przed krzyżem misyjnym umieszczamy tylko wiązankę kwiatów. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachowajmy też o wstrzemięźliwość od mięsa w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy świętej.
  9. Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty – Wigilii Paschalnej rozpocznie się w naszym kościele o g. 18.00, w czasie adoracji krzyża w Wielki Piątek krzyż całuje tylko celebrans, a wszyscy przez skłon, lub przyklęknięcie. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie na zewnątrz kościoła i w tradycyjnych punktach w terenie. Przynieśmy na liturgię Wigilii Paschalnej świece – paschaliki, które zapalone od Paschału przypomną nam nasz chrzest. Procesja rezurekcyjna będzie w naszej parafii w Wielkanoc o g. 6.00 rano, po niej Msza święta, pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego.
  10. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny mogą przyjąć Komunię świętą sakramentalną w kościele o g. 16.30 osoby, które uczestniczyły we Mszy świętej przez media elektroniczne.
  11. Program adoracji i Triduum Paschalnego w załączniku :