Niedziela Palmowa – 5.04.2020 r.

  1. Dziś Niedziela Palmowa, Msze święte o g. 7.30, 9.30, 11.00 i 17.00.
  2. Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty – Wigilii Paschalnej zgodnie z dekretem Ks. Biskupa Andrzeja Jeża z 31 marca 2020 r. rozpocznie się w naszym kościele o g. 18.00 bez udziału wiernych świeckich, jedynie z udziałem księży i sióstr zakonnych. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Rozpoczęcie Liturgii Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek i zakończenie Liturgii Paschalnej w Wielką Sobotę oznajmią dzwony z wieży naszego kościoła. Nie będzie żadnych adoracji i poświęcenia pokarmów.  Przeżywajmy w gronie rodziny te wielkie tajemnice naszego zbawienia w łączności modlitewnej z księżmi i siostrami celebrującymi obrzędy Wielkiego Tygodnia w kościele parafialnym. Korzystajmy z przygotowanego na te dni Rytuału Rodzinnego umieszczonego na stronie internetowej diecezja.tarnow.pl
  3. W ciągu tygodnia dla tych, którzy chcą, istnieje możliwość indywidualnej spowiedzi w kościele od poniedziałku do środy od g. 17.00 do 18.00, w innych godzinach po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.
  4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachowajmy też o wstrzemięźliwość od mięsa w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy świętej.
  5. Za wszelki dar serca złożony dla potrzebujących w naszej parafii przy okazji nabywania paschalików i baranków wielkanocnych oraz przez dzieci do skarbonek wielkopostnych składamy staropolskie „Bóg zapłać”. Są jeszcze do nabycia w przedsionku kościoła baranki i kilka paschalików.
  6. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kopertach i na konto parafialne.
2020-04-05T05:36:25+02:00