Ogłoszenia2019-01-17T15:51:55+02:00
 

Ogłoszenia

XXIV Niedziela Zwykła –  12.09.2021 r.

 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła, w Warszawie beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
 2. W poniedziałek wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 3. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża świętego, o g. 17.30 będzie Droga Krzyżowa, po niej Msza święta. W Mielcu w parafii Matki Bożej Nieustającej pomocy uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, suma o g. 17.00, zapraszają duszpasterze i parafianie.
 4. W środę wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W naszym kościele o g. 18.00 Nabożeństwo do Siedmiu Boleści Matki Bożej na które składa się : Msza święta pod przewodnictwem ks. Piotra Kalinowskiego – misjonarza pallotyna, świadectwo siostry Ewy Kler ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów związanej z Kibeho w Rwandzie, poświecenie figury Matki Bożej z Kibeho, a po Mszy świętej procesja różańcowa wokół kościoła do kapliczek poświęconych Siedmiu Boleściom Matki Bożej.
 5. Od środy 15 – 22 września br. będzie Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.
 6. W czwartek św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników.
 7. W sobotę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży polskiej.
 8. W następną niedzielę na sumę odpustową o g. 11.00 do Bazyliki św. Mateusza w Mielcu i do Kiełkowa zapraszają ks. proboszczowie i parafianie. Na spotkanie Grupy Apostolskiej o g. 18.00 zapraszamy również kandydatów do bierzmowania.
 9. Serdeczne podziękowanie składamy za wszelkie ofiary na cele inwestycyjne złożone w kopertach i na konto parafialne oraz dziś na tacę.
 10. Zarówno młodzież do bierzmowania jak i dzieci do I Komunii świętej pod względem wiedzy religijnej przygotowują się w szkole, natomiast przygotowanie modlitewne odbywa się w parafii, po to, by młodzi ludzie uczyli się przeżywać ważne chwile życia we wspólnocie parafialnej i utożsamiać się z parafią, którą wszyscy tworzymy. W związku z tym prosimy aby te dzieci i młodzież należące do naszej parafii zapisać u naszego katechety Ks. Krzysztofa lub S. Liry.

XXIII Niedziela Zwykła –  5.09.2021 r.

 1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na sumie chrzest dzieci, o g. 17.00 wieczorna Msza święta.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej rozpoczynamy nowennę do Siedmiu Boleści Maryi mającą przygotować naszą parafię do inauguracji w dniu 15 września comiesięcznego nabożeństwa związanego z boleściami Maryi. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej nowennie. Inauguracja tych nabożeństw będzie w pierwszą rocznicę poświecenia kapliczek.
 3. W środę Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. Msze święte o g. 6.30, o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla wszystkich ceremoniarzy, lektorów i ministrantów.
 4. Lira serdecznie zaprasza na spotkanie Grupy Młodzieżowej w najbliższy piątek 10 września o godz. 19:00 a szczególnie kandydatów do bierzmowania.
 5. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na prace na odnowienie elewacji plebanii złożone na konto parafialne i w kopertach. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą na cele inwestycyjne.
 6. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Józef Biduś z Rzemienia, l.61. Pogrzeb będzie w poniedziałek : o g. 13.00 wyprowadzenie z Charonu, o 13.30 Różaniec w kościele, Msza święta pogrzebowa o g. 14.00. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
 7. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katechezy Przedszkolnej. Druga tura rekrutacji rozpoczęła się 1 września i będzie trwać do 20 września 2021 r. Studia te przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie :  diecezja.tarnow.pl
 8. Zachęcamy do nabywania czasopisma „Gość Niedzielny” oraz specjalnego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł poświeconemu postaciom Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, których beatyfikacja będzie w przyszłą niedzielę.

XXII Niedziela Zwykła –  29.08.2021 r.

 1. Dziś XXII Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
 2. W środę o g. 9.00 Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2021/2022, o g. 10.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 12 w Rzochowie. W Rzemieniu rozpoczęcie roku szkolnego również o g. 10.00. Spowiedź od g. 8.30.
 3. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
 4. W czwartek od g.17.00 w naszym kościele Godzina święta – adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich parafian, po niej Msza święta.
 5. W piątek wsp. św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła, Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 6.30 i 18.00 w kościele, o g. 19.15 na Łużu. Spowiedź święta od g. 17.00 w kościele, na Łużu od g.19.00. Składka na tacę na misje. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną : Podlas i Wojsław od g. 8.00, Rzochów, Rzemień i Tuszyma od g. 14.00.
 6. W sobotę od g. 17.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzi róża św. Stanisława Kostki, po niej Msza święta.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii będzie zmiana tajemnic różańcowych, na sumie chrzest dzieci.
 8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto, w kancelarii parafialnej i w kopertach oraz te złożone w ubiegły piątek na cmentarzu.
 9. W dniach 7, 8 i 9 września w Chorzelowie odbywać się będą uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin – Pani Ziemi Mieleckiej według programu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.
 10. Wielki odpust ku czci Matki Bożej w sanktuarium w Zawadzie będzie od 4 do 12 września 2021 r. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
 11. W sobotę i niedzielę na Jasnej Górze Dożynki Jasnogórskie według programu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.
 12. Decyzją Księdza Biskupa Andrzeja Jeża został posłany do naszej parafii jako wikariusz i katecheta Ks. mgr Krzysztof Czaja. Ks. Krzysztof przybył z parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu, a pochodzi z parafii Górki k/Mielca. Z radością witamy Ks. Krzysztofa w naszej wspólnocie parafialnej, życząc mu zdrowia i wielu łask Bożych oraz opieki, wstawiennictwa Maryi i świętych Patronów w pracy duszpasterskiej i katechetycznej w naszej wspólnocie. Szczęść Boże.

XXI Niedziela Zwykła –  22.08.2021 r.

 1. Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna. Dziś w Łączkach Brzeskich o g. 11.00 suma odpustowa ku czci NMP Królowej.
 2. We wtorek wsp. św. Bartłomieja, Apostoła.
 3. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła.
 4. W czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej o g. 17.00 Msza święta na Łużu ku czci NMP Częstochowskiej, Patronki kaplicy na Łużu i mieszkających tam parafian. Po Mszy świętej poświęcenie odnowionego krzyża na Biesiadce – Łużu. Nie będzie Mszy świętej wieczornej w kościele.
 5. W piątek wsp. św. Moniki. o g. 18.00 zamiast w kościele będzie Msza święta w kaplicy na cmentarzu.
 6. W sobotę wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne oraz w kopertach.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności : + Ks. Piotr Głód, l.56 pomagający w pracy duszpasterskiej w parafii Nawojowa k/Nowego Sącza, rodak parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu i + Ks. Prałat Józef Bukowiec l.84, były proboszcz parafii Padew Narodowa, rezydent w parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
 9. Spotkanie Młodych w Dobryninie w dniach od 27 – 29 sierpnia 2021 r. Program na Facebooku, stronie internetowej parafii Dobrynin. Szczegółowe informacje, program i możliwość rejestracji są podane na tablicy ogłoszeń.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP  – 15.08.2021 r.

 1. Dziś Uroczystość Wniebowzięcia NMP po Mszach świętych błogosławieństwo ziół, kwiatów i owoców, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
 2. We wtorek wsp. św. Jacka, prezbitera. Z Tarnowa wyrusza XXXIX diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę.
 3. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów kościoła, po niej Msza święta.
 4. W piątek wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 5. W sobotę wsp. św. Piusa X, papieża.
 6. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na odnowienie elewacji plebanii złożone na konto parafialne i w kopertach oraz dziś na tacę. „Bóg zapłać” za ofiarowane kwiaty do wystroju kościoła.
 7. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty + Maria Siewierska z Rzochowa, l. 91. Pogrzeb będzie we wtorek o g. 14.00 wyprowadzenie z „Edenu”, o 14.30 Różaniec w kościele, o 15.00 Msza święta pogrzebowa. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
 8. Dnia 24 sierpnia /wtorek/ od g. 8.30 w Budynku Wielofunkcyjnym Rady Osiedla w miejscowości Mielec, ul. Rynek Rzochowski 3 odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie
 9. Medyczna Szkoła Policealna w Mielcu prowadzi nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 na kierunki medyczne : technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik sterylizacji medycznej, technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny, opiekunka dziecięca. Szkoła Publiczna, nauka bezpłatna.

XIX Niedziela Zwykła – 8.08.2021 r.

 1. Dziś XIX Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna. Serdecznie witamy S. Terezję Piękoś, pracującą w Kopenhadze, autorka Ikony AMEN, która przed błogosławieństwem wygłosi swoje przedłożenie.
 2. W poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 3. We wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 4. W środę wsp. św. Klary, dziewicy, o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza święta.
 5. W sobotę wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, wieczorna Msza święta z Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP.
 6. Zgodnie z decyzją Ks. Bpa Andrzeja Jeża, nasz Ksiądz Wikariusz, Ks. mgr Janusz Psonak obejmie w najbliższą sobotę 14 sierpnia br. urząd proboszcza w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach k/Bobowej. Ks. Januszowi dziękuję staropolskim „Bóg zapłać” za dwuletnią pracę duszpasterską i katechetyczną w naszej parafii życząc w nowej parafii obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów. „Szczęść Boże”. Ksiądz Biskup skierował do pracy duszpasterskiej i katechetycznej w naszej parafii nowego Księdza Wikariusza. Jest nim Ks. mgr Krzysztof Czaja, dotychczasowy wikariusz w Parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu. Ks. Krzysztof przybędzie do naszej parafii 26 sierpnia b.r..
 7. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po Mszach świętych poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Składka inwestycyjna na tacę będzie przeznaczona na odnowienie budynku Do Przecławia na odpust zapraszają duszpasterze i parafianie.
 8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach oraz dziś złożone na tacę, a przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności : + Janina Hebda – Wruczyńska z Wojsławia, l.88, + Agnieszka Wolińska, pochodząca z Rzochowa, l.50 i +Kazimierz Jurkowski z Rzemienia, l. 75. Pogrzeb + Kazimierza Jurkowskiego będzie jutro w poniedziałek o g. 13.00 wyprowadzenie z „Edenu”, o 13.30 Różaniec w kościele, o g. 14.00 Msza święta. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ich polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.