Ogłoszenia

XXV Niedziela Zwykła – 23.09.2018 r.

 1. Dziś XXV Niedziela Zwykła, serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dr. hab. Janusza Królikowskiego, prof. Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, który wygłosi do nas kazanie na temat : „Chrześcijańskie inspiracje w drodze do Niepodległości”. Dziś wyjątkowo wieczorna Msza święta będzie o godz. 16.00, po niej o g. 17.00 uroczysty koncert z okazji 100 – lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości i 40 rocznicy wyboru na papieża św. Jana Pawła II w wykonaniu „Orkiestry Dętej Dobrynin”, która tydzień temu na międzynarodowym przeglądzie 13 orkiestr dętych w Puławach zajęła pierwsze miejsce. O g. 11.00 suma odpustowa w Bazylice św. Mateusza w Mielcu.
 2. We wtorek wsp. bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
 3. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ofiarowana będzie w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta. Po Mszy świętej w środę spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 4. W czwartek wsp. św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
 5. W piątek wsp. św. Wacława, męczennika, o g. 17.00 spotkanie dla DSM, a po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieżowej grupy parafialnej.
 6. W sobotę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 7. W przyszłą niedzielę o g. 13.30 Msza święta w intencji obecnych i byłych strażaków OSP Rzochów z poświęceniem nowego samochodu gaśniczego i występem Orkiestry Dętej „Dobrynin”.
 8. W następną niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.
 9. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na ogrodzenie naszego kościoła i plebanii złożone w kopertach i w kancelarii parafialnej.
 10. Prosimy o odnowienie prenumeraty „Gościa Niedzielnego” na IV kwartał do 30 września 2018 r.
 11. Są do nabycia kalendarze z św. Janem Pawłem II i „Kalendarz Rolników” na rok 2019 oraz kolejny numer „Gościa Niedzielnego”.
 12. Od 30 września do 7 października będzie tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Szczegóły na afiszu.

XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018 r.

 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, o g. 11.00 suma odpustowa ku czci Matki Bożej Bolesnej w Kiełkowie. Po Mszach świętych można złożyć do puszek ofiarę na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. W poniedziałek o g. 18.00 w naszym kościele będziemy gościć 24 księży z całej Polski, którzy w latach 1973 – 1975 służyli ze mną jako klerycy w wojsku w Brzegu n/Odrą. Przewodniczył będzie tej Mszy świętej biskup pomocniczy naszej diecezji J.E. Ks. Bp Stanisław Salaterski, który również z nami służył w wojsku. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy mogą jutro na wieczorną Mszę świętą i wspólną modlitwę za naszą Ojczyznę. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
 3. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży polskiej.
 4. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta, po Mszy świętej spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 5. W czwartek św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, męczenników,
 6. W piątek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, o g. 18.00 spotkanie modlitewne dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych SP i III klas gimnazjalnych wraz z rodzicami.
 7. Zarówno młodzież do bierzmowania jak i dzieci do I Komunii świętej pod względem wiedzy religijnej przygotowują się w szkole, natomiast przygotowanie modlitewne odbywa się w parafii, po to, by młodzi ludzie uczyli się przeżywać ważne chwile życia we wspólnocie parafialnej i utożsamiać się z parafią, którą wszyscy tworzymy.
 8. W następną niedzielę w ramach Mieleckich Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym kościele na wszystkich Mszach świętych kazanie na temat : „Chrześcijańskie inspiracje w drodze do Niepodległości” wygłosi ks. prof. Janusz Królikowski z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wieczorna Msza święta w przyszłą niedzielę będzie wyjątkowo o godzinę wcześniej, czyli o g. 16.00, a po niej o g, 17.00 uroczysty koncert z okazji 100 – lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości w wykonaniu „Orkiestry Dętej Dobrynin”.
 9. Na sumę odpustową o g. 11.00 do Bazyliki św. Mateusza w Mielcu zaprasza ks.proboszcz i parafianie.
 10. Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone na ogrodzenie kościoła i plebanii w kopertach i na konto parafialne.
 11. Prawo i Sprawiedliwość – Koło Gminy Przecław zaprasza mieszkańców Gminy Przecław na otwarte spotkanie na temat : „Polska jest jedna”, które będzie dzisiaj w Domu Weselnym „Olimpia” w Rzemieniu o g. 16.00.

XXIII Niedziela Zwykła – 9.09.2018 r.

 1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła, dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów na ministrantów
 3. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła, po niej Msza święta. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 4. W czwartek wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 5. W piątek święto Podwyższenia Krzyża, o g. 17.00 spotkanie dla DSM, po Mszy świętej wieczornej dla Apostolskiej Grupy Młodzieżowej, w Mielcu w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy uroczystość odpustowa.
 6. W sobotę wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, rozpoczyna się w Limanowej tygodniowy odpust według programu na tablicy ogłoszeń.
 7. W następną niedzielę będzie Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W przyszłą niedzielę 16 września na g. 11.00 zapraszamy na Mszę świętą ze specjalną oprawą liturgiczną i kazaniem wszystkie dzieci. Prosimy przyjść 15 minut wcześniej na próbę śpiewu.
 8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na wyposażenie ogrodzenie kościoła złożone dziś na tacę, na konto parafialne i w kopertach.
 9. Pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos zaprasza na chrześcijańskie Mieleckie Dni Kultury Chrześcijańskiej z okazji Jubileuszu 100 – lecia Odzyskania Niepodległości i 40 – lecia wyboru na Papieża Jana Pawła II. Te dni rozpoczynają się w środę 12 września a zakończą się 21 października. W naszym kościele obchody te będą 23 września. Szczegółowy program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

XXII Niedziela Zwykła – 2.09.2018 r.

 1. Dziś XXII Niedziela Zwykła, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych i młodzieży, na sumie chrzest dzieci, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
 2. W poniedziałek wsp. św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła, o g. 9.00 Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2018/2019, o g.10.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 12 w Rzochowie, dla dzieci 6-letnich również o g. 10.00 w sali oddziału przedszkolnego w SP 12.
 3. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
 4. W czwartek od g.17.00 w naszym kościele Godzina święta – adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich parafian, po niej Msza święta.
 5. W piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 6.30 i 18.00 w kościele, o g. 19.15 na Łużu. Spowiedź święta od g. 17.00 w kościele, na Łużu od g.19.00. Składka na tacę na misję. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną : Podlas i Wojsław od g. 8.00, Rzochów i Rzemień od g. 13.00.
 6. W sobotę Uroczystość Narodzenia NMP głównej patronki naszej diecezji.
 7. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna na ogrodzenie kościoła i plebanii. Dziękujemy za ofiary złożone na konto parafialne oraz w kopertach. Wczoraj zostały zamontowane witraże w kaplicy Miłosierdzia Bożego i przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Fundatorom serdecznie dziękujemy, a są nimi: bł. Karolina – Urszula i Tadeusz Harlowie, św. Jan Paweł II i św. Matka Teresa z Kalkuty – Ks. Krzysztof Rusin, św. Brat Albert – Anna i Piotr Miłosiowie, św. Faustyna – Irena Rusin, św. Jadwiga Królowa – Maria i Bernard Sukiennikowie, św. Kinga – Izabela i Krzysztof Chmurowie.
 8. W dniach 7, 8 i 9 września w Chorzelowie odbywać się będą uroczystości odpustowe według programu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.
 9. Prezydent Miasta Mielca informuje, że nabór deklaracji na wymianę pieców został do 7 września. Deklarację można składać w Urzędzie Miejskim w Mielcu.

Uroczystość NMP Częstochowskiej – 26.08.2018 r.

 1. Uroczystość NMP Częstochowskiej, o g. 14.00 Msza święta na Łużu ku czci NMP Częstochowskiej, Patronki kaplicy na Łużu i mieszkających tam parafian, o g. 17.00 w kościele Msza święta wieczorna.
 2. W poniedziałek wsp. św. Moniki.
 3. We wtorek wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 4. W środę wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
 5. W sobotę wsp. bł. Bronisławy, dziewicy. Od g. 17.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzą członkowie róży św. Stanisława Kostki, a po niej Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP.
 6. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych i młodzieży, na sumie chrzest dzieci.
 7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła złożone na konto parafialne oraz w kopertach.
 8. Dożynki Województwa Podkarpackiego i Powiatu Mieleckiego odbędą się dziś 26 sierpnia 2018 roku na terenach zielonych przy ul. Rzecznej w Mielcu. Dożynki rozpocznie Msza święta dziękczynna o g. 12.30 w Bazylice Mniejszej p.w. św. Mateusza w Mielcu.
 9. W sobotę i niedzielę na Jasnej Górze Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie. Szczegóły na afiszu.
 10. Od następnej niedzieli 2 do 9 września br. odpust w sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie.

XX Niedziela Zwykła – 19.08.2018 r.

 1. Dziś XX Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
 2. W poniedziałek wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 3. We wtorek wsp. św. Piusa X, papieża.
 4. W środę wsp. NMP Królowej. o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów kościoła, po niej Msza święta.
 5. W piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła.
 6. W sobotę 25 sierpnia o g. 17.00 na Wałach Jasnogórskich Msza święta na zakończenie pieszej pielgrzymki z Tarnowa na Jasną Górę.
 7. W następną niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej, zapraszam wraz z parafianami z Łuża na Mszę świętą ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, Patronki kaplicy na Łużu w Jej święto. Msza święta na Łużu będzie o g. 14.00, po Mszy świętej miła niespodzianka.
 8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na dokończenie budowy ogrodzenia kościoła i plebanii złożone na konto parafialne i w kopertach oraz dziś na tacę.
 9. Na tablicy ogłoszeń są informacje o naborze do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz informacja  Starosty Powiatu Mieleckiego o wyłożeniu projektu operatu opisowo – kartograficznego ewidencji gruntów i budynków dla miasta Mielec, powiat mielecki. Termin i godziny są podane na tablicy ogłoszeń.
 10. Do 4 września br. potrwają zapisy dla chętnych chcących wziąć udział w wykładach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia odbywają sie w pięciu miejscach w diecezji: w Tarnowie, w Nowym Sączu, w Bochni, w Mielcu i w Krużlowej. Udział w zajęciach podstawowych jest darmowy. Wykłady organizowane są raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00. Terminy i tematyka spotkań zamieszczona jest na stronie internetowej Uniwersytetu. Tam znajduje się również elektroniczny formularz, poprzez który można się zarejestrować. Adres strony internetowej: unsjp2.edu.pl .
 11. Dożynki Województwa Podkarpackiego odbędą się 26 sierpnia 2018 roku w Mielcu na terenach zielonych przy ulicy Rzecznej w Mielcu w godzinach od 12:30 do 24:00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu.