Ogłoszenia2019-01-17T15:51:55+02:00
 

Ogłoszenia

XII Niedziela Zwykła 20.06.2021 r.

1. Dziś XII Niedziela Zwykła, nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej wieczornej. Dziś po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła nasze Siostry Karmelitanki prowadzą kwestę na rzecz rozbudowy przedszkola.
2. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
3. W piątek od g. 8.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a o g. 9.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
4. W następna niedzielę na Mszy świętej o g. 11.00 będzie przyjęcie dwóch dziewczynek do DSM. We wszystkich parafiach mieleckich uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – patronki miasta. W Mielcu na Osiedlu o g. 12.00 suma odpustowa.
5. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kancelarii parafialnej, na konto parafialne, w kopertach.

XI Niedziela Zwykła 13.06.2021 r.

 1. Dziś XI Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna., a po niej nabożeństwo czerwcowe.
 2. W poniedziałek wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 3. We wtorek po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 4. W czwartek wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 5. W piątek od o g. 17.30 okazja do spowiedzi dla dzieci z klas czwartych obchodzących w następną niedzielę o g. 11.00 rocznicę I Komunii świętej oraz ich rodzin.
 6. W następną niedzielę po Mszach świętych nasze Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus przeprowadzą kwestę na dokończenie rozbudowy przedszkola. Otwarcie powiększonego przedszkola Sióstr planowane jest na początek nowego roku przedszkolnego po wakacjach. Siostry z góry dziękują za złożoną pomoc materialną w realizacji tego potrzebnego dzieła.
 7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kancelarii parafialnej, na konto parafialne, w kopertach oraz dziś na tacę, a także za ofiary złożone do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

X Niedziela Zwykła 6.06.2021 r.

1. Dziś X Niedziela Zwykła, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, o g. 9.30 przyjęcie aspirantów do grona ministrantów, na sumie chrzest dzieci, po sumie i o g. 16.30 procesje eucharystyczne wokół kościoła, nabożeństwo czerwcowe po wieczornej procesji, a potem Msza święta wieczorna.
2. Procesje eucharystyczne od poniedziałku do piątku tylko po Mszy świętej wieczornej.
3. W poniedziałek wsp. bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika.
4. We wtorek wsp. św. Jadwigi, Królowej, po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla Grupy modlitewno – biblijnej św. Eliasza.
5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy świętej wieczornej będzie poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji uroczystości mimo, że jest to piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. W sobotę wsp. Niepokalanego Serca NMP.
8. W następną niedzielę składka na tacę będzie na cele inwestycyjne, do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
9. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kancelarii parafialnej, na konto parafialne, w kopertach.

Uroczystość Najświętszej Trójcy  – 30.05.2021 r.

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, zakończenie czasu Komunii świętej wielkanocnej, o g. 12.00 w parafii Trójcy Przenajświętszej na Smoczce odpust, u nas o g. 16.40 nabożeństwo majowe a po nim Msza święta wieczorna.
 2. W poniedziałek święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, zakończenie nabożeństw majowych
 3. We wtorek wsp. św. Justyna, męczennika, Dzień Dziecka, nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa będzie codziennie, również w niedziele po Mszy świętej wieczornej.
 4. W środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie dla lektorów, ministrantów i aspirantów.
 5. W czwartek będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/. Porządek nabożeństw jest następujący : Msze święte o g. 7.30, o g. 10.00 suma z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, usytuowanych w Rynku Rzochowskim, które przygotują : pierwszy Wojsław 2, drugi i trzeci według tradycji /po siedem rodzin/, czwarty Rzochów 15 ; wieczorem o g.16.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła, a po niej Msza święta wieczorna. Msza święta na Łużu o g. 8.15. Składka na tacę będzie przeznaczona na hospicja i cele charytatywne w diecezji.
 6. W piątek i sobotę procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie tylko wieczorem.
 7. W piątek Msze święte o g. 6.30 i 18.00 w kościele, o 19.15 na Łużu, od g. 17.00 okazja do spowiedzi świętej w kościele, od g. 19.00 na Łużu. Składka na tacę będzie na misje. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od g.8.00 ks. proboszcz, od g. 14.00 ks. Janusz.
 8. W sobotę wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika, od g. 17.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzi róża św. Anny, po niej Msza święta.
 9. W następna niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na Mszy świętej o g.9.30 uroczyste włączenie aspirantów do grona ministrantów, na sumie chrzest dzieci.
 10. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na cele inwestycyjne, złożone na konto parafialne, w kopertach i w kancelarii parafialnej. Został wykonany wjazd do nowej części cmentarza, gdzie za bramą będzie stanowisko dla koszy na śmieci cmentarne. Kosze te będą tam ustawione pod koniec czerwca, po wykonaniu dojścia do nich chodnikiem z kostki. Dojście będzie oznakowane.
 11. W zakrystii jest do nabycia album z tekstem i kolorowymi zdjęciami z kościołów obydwu dekanatów mieleckich i dębickich, radomyskiego pustkowskiego i pilzneńskiego. Cena 80 zł.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o g. 16.40 nabożeństwo majowe, po nim Msza święta wieczorna.
 2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o g. 7.00, 9.00, 18.00, na Łużu o g. 17.00.
 3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 4. W środę wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera, Dzień Matki, po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla lektorów, ministrantów i aspirantów.
 5. W czwartek będziemy obchodzić święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa.
 6. W sobotę wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 8. W następny czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało : pierwszy ołtarz przygotowuje Wojsław 2, drugi i trzeci według tradycji, czwarty Rzochów 15. Prosimy, aby w przygotowanie ołtarzy włączyli się wszyscy mieszkańcy ww. rejonów, również młodzież i dzieci. Ołtarze będą na Rynku Rzochowskim.
 9. Staropolskie „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła złożone na konto parafialne i w kopertach. Serdeczne podziękowanie dla OSP Rzochów za wykonanie oprysku chwastów na kostce granitowej przy kościele i plebanii.

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16.05.2021 r.

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o g. 16 40 Nabożeństwo Majowe z Nowenną do Ducha Świętego, a po nich Msza święta wieczorna. Dziś polećmy Panu Bogu w naszych modlitwach biskupa naszej diecezji Ks. Bp. Andrzeja Jeża, który obchodzi swoje imieniny.
 2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego przypominająca wszystkim wiernym Sakrament Bierzmowania i zaciągnięte wówczas obowiązki, zwłaszcza apostołowania słowem i przykładem życia. Codziennie po Mszy świętej wieczornej będzie Nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwo majowe. Na te nabożeństwa wieczorne zapraszamy wszystkich, by uprosić Boga przez pośrednictwo naszej orędowniczki Maryi ustanie pandemii.
 3. We wtorek wsp. św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.
 4. W piątek po Mszy świętej wieczornej spotkanie grupy modlitewno – biblijnej św. Eliasza.
 5. W następną niedzielę będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz zakończenie okresu wielkanocnego i czasu Komunii świętej wielkanocnej.
 6. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne naszym kościele złożone na konto parafialne i w kopertach oraz w ubiegłą niedzielę na tacę. Termin rozpoczęcia prac przy elewacji plebanii i domu parafialnego przesunął się na lipiec.
 7. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty + Barbara Weryńska z Rzochowa, l.91. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a Ja polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
 8. Dnia 18 maja /wtorek o g. 8.30 w Budynku Wielofunkcyjnym Rady Osiedla– Rynek Rzochowski 3, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje na wywieszonym plakacie.
 9. W związku z nasilającym się w ostatnich dniach zaśmiecaniem naszego osiedla odpadami pochodzącymi z remontu mieszkań, Straż Miejska w Mielcu prosi o zgłaszanie zauważonych numerów rejestracyjnych tych samochodów, z których w różnych miejscach są wyrzucane te śmieci.
 10. Ogłoszenie o powszechnym spisie ludności i mieszkań /odczytać załącznik/.