Ogłoszenia2019-01-17T15:51:55+02:00
 

Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Msze święte tylko w kościele parafialnym tak, jak w każda niedzielę o g 7.30, 9.39, 11.00 i 17.00, w związku z ogłoszonym przez władze państwowe stanem epidemii w naszej Ojczyźnie i zgodnie z dekretem z dnia 24 marca br. i późniejsza notą ks. biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, nie będzie dodatkowej Mszy świętej o g. 14.00 i Mszy świętej w kaplicy na Łużu. W każdej Mszy świętej może uczestniczyć tylko pięć osób, nie licząc księży i posługujących w kościele, aż do odwołania. Starajmy się korzystać z Mszy świętych i nabożeństw wielkopostnych i innych nabożeństw nadawanych przez media komunikacji masowej i portale społecznościowe trwając na modlitwie, abyśmy z tego trudnego czasu doświadczenia mogli wyjść umocnieni duchowo w służbie Bogu i usposobieni do życzliwości wobec siebie, do pomocy naszym bliźnim,
 2. Od poniedziałku Mszę święte wieczorne będą o g. 18.00 według czasu letniego. „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”, dlatego od poniedziałku do soboty codziennie rano od g. 6.00, a wieczorem od g. 17.00 i po Mszy świętej do g.19.30 będzie można skorzystać ze spowiedzi wielkanocnej, z zachowaniem zasady, że nie może być jednocześnie więcej niż pięć osób w świątyni. Po wyspowiadaniu się, jeśli byłoby więcej chętnych robimy miejsce dla oczekujących na zewnątrz kościoła.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy – Niedzielę Palmową.
 4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach, a także za indywidualne ofiary na kwiaty i światło do Grobu Bożego  .

IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2019 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, Msze święte do południa będą jak w każdą niedzielę o g. 7.30, 9.,30, 11.00, o 8.15 na Łużu, po południu o g. 14.00 dodatkowa Msza święta, wieczorem o g. 17.00. Zgodnie z dekretem ks. biskupa ilość uczestniczących we Mszy świętej do 50 osób, nie będzie dziś Gorzkich Żali, w środę Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronki do Miłosierdzia Bożego i Drogi Krzyżowej. Nie będzie również rekolekcji wielkopostnych, które miały się rozpocząć w przyszłą niedzielę. Korzystajmy z dyspensy od uczestniczenia we Mszy świętej, biorąc udział we Mszy świętej, nabożeństwach i rekolekcjach przez środki społecznego przekazu i media społecznościowe. Trwajmy jako parafia w jedności między sobą, łącząc się na modlitwie w domach z Chrystusem, Jego Matką i naszymi Świętymi Patronami na czele z św. Markiem Ewangelistą, by przetrwać ten trudny czas zagrożenia, doświadczenia i wyjść z niego umocnieni. Jeśli ktoś jest w jakiejkolwiek potrzebie duchowej i materialnej zadbajmy o to w rodzinach i sąsiedztwie Zgłośmy się o każdą pomoc do nas kapłanów, dzwoniąc pod numer telefonu 17 58 28 101.
 2. W środę będzie Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
 3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary przeznaczone na opłaty związane z ogrzewaniem kościoła, światła i inne wydatki związane z funkcjonowaniem naszej parafii i świątyni oraz na zapłacenie wykonanych już w ostatnim czasie prac inwestycyjnych złożone na tacę, konto parafialne i w kopertach.

III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu, stosujemy się do zarządzeń dekretu ks. biskupa Andrzeja Jeża, dlatego nie będzie dzisiaj i w następną niedzielę Gorzkich Żali, w środę Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątek Drogi Krzyżowej.. Dzisiaj będą Msze święte jeszcze o g. 9.30 i 11.00, a dodatkowo po południu o g.14.00, 15.30 i wieczorne Msze święte o g. 17.00 i 18.30. Skorzystajmy z dyspensy uczestnicząc poprzez media /radio, telewizję, internet/, aby na poszczególnych Mszach świętych w budynku kościoła nie przekroczyć liczby 50 uczestniczących w jednej Mszy świętej, a gdyby było nas więcej na którejś Mszy świętej kto da radę, niech uczestniczy w bliskości kościoła tak by w grupie nie było więcej niż 50 osób; na zewnątrz będzie włączone nagłośnienie. Sytuacja epidemiologiczna i zarządzenia władz państwowych i kościelnych nas obowiązują w sumieniu i pod groźbą sankcji kościelnych i państwowych. „Bóg zapłać” za zrozumienie i dostosowanie się do tych wymagań.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne w kancelarii oraz te złożone dziś na tacę, a przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 3. W zakrystii kościoła można nabyć baranki i paschaliki Caritas.

II Niedziela Wielkiego Postu – 8.03.2020 r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu – „Ad Gentes”, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, o g. 16.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza święta wieczorna, po niej próba chóru parafialnego. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 2. We wtorek o g. 19.00 spotkanie grupy muzyczno – wokalnej „naBOGAto”.
 3. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, o dobre przeżycie tegorocznych wielkopostnych rekolekcji i w intencji kandydatów do bierzmowania, po nowennie Msza święta, a po niej spotkanie dla lektorów i ministrantów, na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 4. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla aspirantów.
 5. W piątek o g. 16.00 spotkanie dla DSM, o g. 16.45 Droga Krzyżowa, po niej Msza święta a po Mszy świętej wieczornej w domu parafialnym spotkanie dla grupy młodzieżowej.
 6. W następną niedzielę o g. 11.00 Msza święta z kazaniem dla dzieci i specjalną oprawą muzyczno – wokalną. Składka na tacę na ogrzewanie kościoła.
 7. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiara w wysokości minimum 6 zł pomoże tym, którzy tej pomocy potrzebują.
 8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła złożone na konto parafialne i w kopertach oraz złożone dziś na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne.
 9. Jeszcze tylko jutro czyli w poniedziałek 9 marca będą zapisy elektroniczne do klasy pierwszej. Bardzo zachęcamy rodziców, aby swoje dzieci zapisać do naszej Szkoły Podstawowej nr 12, a tych, którzy już postanowili posłać swoje pociechy do innych szkół – o zmianę decyzji. Szkoła nr 12 dysponuje świetlicą jak również jadalnią, w której dzieci mogą zjeść ciepły obiad w takiej samej cenie jak w innych mieleckich placówkach. Małoliczebne klasy tworzą sympatyczną atmosferę i dają wielką szansę na indywidualne podejście do każdego dziecka. Nie posyłanie dzieci z naszej parafii czy regionu do szkoły w Rzochowie może spowodować powolne jej wygaszanie, a w konsekwencji zamknięcie. Będziemy więc osiedlem, parafią na terenie której zabraknie tak istotnej placówki oświatowej jaką jest szkoła. Apelujemy i prosimy o rozsądek i o spojrzenie na tę sytuację od strony dobra całej naszej wspólnoty, jej rozwoju także duchowego, a nie tylko prywatnej.
 10. Szkoła Podstawowa w Mielcu – Rzochowie ogłasza kolejną zbiórkę elektrośmieci od 3 – 31 marca. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy składować za szkołą /wjazd od ul. Dębickiej/ w godzinach od 7.00 – 13.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej akcji. Dzięki temu szkoła pozyska pomoce dydaktyczne i sprzęt dla dzieci w ramach ogólnopolskiego programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.
 11. W przedsionku kościoła młodzież z grupy apostolskiej prowadzi kiermasz kartek ozdobnych, ofiary są przeznaczone na działalność tej grupy.

I Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020 r.

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, po 9.30 dla młodzieży, o g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza święta wieczorna. Po Mszy świętej mogą przyjąć na swoją głowę popiół ci, którzy tego znaku pokuty nie przyjęli w Środę Popielcową. Po Mszy świętej wieczornej próba chóru parafialnego.
 2. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła. Na g 17.00 zapraszamy dzieci I Komunijne z rodzicami. Po Mszy świętej wieczornej zbiórka dla lektorów i ministrantów.
 3. W czwartek od g. 16.00 Godzina święta – adoracja Najświętszego Sakramentu, po niej Msza święta, a po Mszy świętej spotkanie dla aspirantów.
 4. W piątek o g. 16.00 spotkanie dla DSM, o g. 16.45 Droga Krzyżowa, po niej Msza święta. Zachęcamy do jak najliczniejszego przybycia na te nabożeństwa. Okazja do spowiedzi z racji I piątku od g. 16.00 w kościele, od g. 18.00 na Łużu. W piątek na g. 16.45 przybędą do kościoła kandydaci do Bierzmowania wraz z rodzicami, a poi Mszy świętej w domu parafialnym spotkanie dla młodzieżowej grupy apostolskiej. Składka na tacę na misje. Z posługą sakramentalną do chorych w domach udajemy się : ks. proboszcz od g. 8.00, Ks. Janusz od g. 14.00.
 5. W sobotę od g. 16.00 Nabożeństwo I sobót miesiąca, które poprowadzą róże św. Józefa i św. Elżbiety.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na rzecz Dzieła Pomocy – „Ad Gentes”, składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Młodzieżowa grupa apostolska urządza przy wyjściu z kościoła kiermasz kartek.
 7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na cele inwestycyjne na konto parafialne, w kopertach i w kancelarii.
 8. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiary w wysokości 6 zł będą przeznaczone na pomoc biednym dzieciom oraz osobom chorym i starszym. Caritas zachęca nas, abyśmy w zeznaniu podatkowym za rok 2019 przekazali 1 % należnego podatku na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020 r.

 1. Dziś VII Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna, po niej próba chóru parafialnego.
 2. We wtorek po Mszy świętej wieczornej na plebanii spotkanie grupy modlitewno – biblijnej św. Eliasza, o g. 19.00 w domu parafialnym spotkanie dawnej scholi, obecnie grupy muzyczno – wokalnej „naBOGAto”.
 3. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Poświęcenie popiołu i posypanie nim naszych głów na Mszach świętych o g. 7.00, 9.00, i 17.00, na Łużu o g.18.00. W tym dniu obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia oraz post ilościowy /ścisły/ wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku życia. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 4. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla aspirantów.
 5. W piątek o g. 16.00 spotkanie dla DSM, o g. 16.45 Droga Krzyżowa, po niej Msza święta, a po Mszy świętej spotkanie dla grupy młodzieżowej.
 6. W przyszłą niedziele po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, po 9.30 dla młodzieży, na sumie chrzest dzieci.
 7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach, oraz złożone dziś na tacę, a przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 8. Podziękowanie od S. Teresy Piękoś : „Pragnę gorąco podziękować całej parafii za piękny ofiarny gest dobroci na misje do Kenii. Wasz dar to 3 070 zł. Dzięki współpracy z parafią Góra Motyczna i szkół w Górze Motycznej, Nagoszynie, Zasowie i Dąbrówce Wisłockiej zakupiliśmy monstrancję, kustodię, hostie duże do monstrancji, welon do monstrancji i futerał na monstrancję. Oprócz tego dodajemy koszulki z ikoną Amen do Kenii i Ugandy. Dzięki stokrotne za życzliwość i otwarte serca. Z darem modlitwy wdzięczna s. Teresa Piękoś”.
 9. Dekanalne Wielkopostne Spotkanie dla nauczycieli i wychowawców odbędzie się w czwartek 27 lutego o godz. 17.00 w kaplicy św. Stanisława Kostki przy mieleckiej Bursie.