Ogłoszenia2019-01-17T15:51:55+02:00
 

Ogłoszenia

Święto Chrztu Pańskiego – 10.01.2021 r.

 1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia, o g.17.00 Msza święta wieczorna.
 2. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły – „W ciągu roku” przed Wielkim Postem.
 3. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, a po niej Msza święta.
 4. W następną niedzielę Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, składka na tacę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 5. Serdeczne „Bóg zapłać” składamy za ofiary na inwestycje w parafii złożone na konto parafialne, w kopertach oraz dziś na tacę.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności : + Stefan Krużel z Iniska, l.83, woj. zachodniopomorskie i + Maria Borys, l. 87 z Podlasu. Pogrzeb + Marii będzie dzisiaj o g. 13.30 Różaniec w kościele, o g. 14.00 Msza święta pogrzebowa. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ich polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”

II Niedziela po Narodzeniu Pana Jezusa – 3.01.2021 r.

 1. Dzisiaj II Niedziela po Narodzeniu Pana Jezusa, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, o g.17.00 Msza święta wieczorna.
 2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego, w którym modlimy się za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej diecezji. Dzień ten jest również Misyjnym Dniem Dzieci, czyli patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Po Mszach świętych poświęcenie złota, kadzidła mirry i kredy.
 3. W czwartek od g. 16.00 Godzina Święta – adoracja Pana Jezusa w monstrancji z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i służby w Kościele., o 17.00 Msza święta.
 4. W następną niedzielę Święto Chrztu Pana Jezusa, składka na tacę będzie na cele inwestycyjne w parafii, a za ofiary na te cele złożone na konto parafialne oraz w kopertach „Bóg zapłać”.

Święto Najświętszej Rodziny – 27.12.2020 r.

 1. Dzisiaj Święto Najświętszej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. W poniedziałek święto Świętych Młodzianków Męczenników.
 3. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego 2020, o g. 16.00 Nieszpory dziękczynne z podsumowaniem roku kalendarzowego, po nich Msza święta wieczorna.
 4. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok – dzień modlitw o pokój na świecie. Msze święte jak w każdą niedzielę.
 5. W sobotę wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, od g. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną, od g.16.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzi róża św. Katarzyny Sieneńskiej.
 6. W następną niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na sumie chrzest dzieci.
 7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszego kościoła złożone na konto parafialne i w kopertach.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności : + Ks. Prałat Bronisław Marczyk, l.87, Rezydent w naszej parafii w latach 2007 do 2012, były proboszcz parafii św. Stanisława, biskupa i męczennika w Pustkowie – Osiedlu oraz + Genowefa Kopera z Rzochowa, l.81. Pogrzeb + Genowefy Kopera będzie we wtorek o g. 11.30 Różaniec w kościele, o g. 12.00 Msza święta pogrzebowa. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ich polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.

IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu, po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 2. Jutro w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy Siostrze Cyprianie w dokończeniu świątecznego wystroju naszego kościoła.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej rano od g. 6.00, a wieczorem od g. 16.00 do 17.00, a potem po Mszy świętej od ok. g. 17.30 do g. 19.00 szczególnie tych, którzy powrócili z pracy. Nikt nie odejdzie od konfesjonału bez pojednania się z Bogiem na święta. Nie będzie do pomocy księży z innych parafii, gdyż każdy będzie spowiadał w swojej parafii.
 4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia, ostatnia Msza święta roratnia o g. 6.30, zachowajmy tradycyjną wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przeżyjmy godnie w gronie rodzinnym Wieczerzę Wigilijną zachowując zwyczaje takie, jak : łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa i przeczytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, śpiew kolęd. Zaprośmy do naszych domów samotnych, opuszczonych, chorych. Msza święta pasterska na Łużu o g. 22.00, a w kościele parafialnym o północnej godzinie. Składka na tacę z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 5. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte : godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 17.00, na Łużu o godz. 8.15.
 6. W sobotę święto św. Szczepana, Msze święte jak w każda niedzielę. Składka na tacę w drugi dzień świąt będzie na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po Mszach świętych poświęcenie owsa. W sobotę swoje imieniny będzie obchodzić Siostra Szczepana. Życzymy Siostrze zdrowia i wszystkich potrzebnych łask w życiu zakonnym i posłudze organistowskiej w naszej parafii, dziękując za upiększanie śpiewem i grą organową liturgii w naszym kościele oraz za prowadzenie naszego parafialnego chóru. W drugi dzień świąt o g. 11.00 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu świętego dzieciom.
 7. W następną niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu : Jezusa, Maryi i Józefa.
 8. Staropolskie „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne, w kopertach i w kancelarii parafialnej, a także dziś na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Serdeczne podziękowanie składamy tym, którzy ofiarowali choinki do naszego kościoła oraz za wykonanie wystroju kościoła na święta Siostrze Cyprianie, naszej Zakrystiance, a także Paniom, Panom i młodzieży z naszej parafii.

 

III Niedziela Adwentu –  13.12.2020 r.

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, o g. 17.00 Msza święta.
 2. W poniedziałek wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 3. W środę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, która będzie codziennie po wieczornej Mszy świętej po roratach.
 4. W sobotę od g. 8.00 przedświąteczna posługa sakramentalna u chorych w domach. Prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub w zakrystii dodatkowo tych chorych, którzy nie przystępowali do sakramentów w I piątek miesiąca grudnia, a chcieliby z tej posługi skorzystać przed świętami.
 5. Adwentowa spowiedź w naszym kościele będzie w dni powszednie codziennie pół godziny przed ranną i pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
 6. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Kształtujmy w sobie postawę chrześcijańską, zachowujmy szlachetne obyczaje życia, starajmy się pomagać biednym i potrzebującym pomocy w rodzinach i w sąsiedztwie przez modlitwy, podarunki świąteczne, zaprośmy na Wigilię i na święta osoby samotne i opuszczone.
 7. Opłatki na wigilijny stół można jeszcze nabywać w zakrystii.
 8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach oraz dziś na tacę.
 9. W następna niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Krystyna Światowiec z Wojsławia, l.84. Pogrzeb będzie dzisiaj o g. 13.00 Różaniec w kościele, a o 13.30 Msza święta pogrzebowa. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a Ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.

II Niedziela Adwentu – 6.12.2020 r.

 1. Dziś II Niedziela Adwentu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, o g. 17.00 wieczorna Msza święta. Dziś w całej Polsce obchodzimy < Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie >. Złóżmy dar modlitwy, a w miarę możliwości po Mszy świętej naszą pomoc materialną do puszek przy wyjściu z kościoła.
 2. Roraty w dni powszednie codziennie o g. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich parafian, nie tylko dzieci, gdyż wszyscy oczekujemy na Boże Narodzenie.
 3. W poniedziałek wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy.
 4. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze święte o g. 7.00, 9.00 i 17.00, na Łużu o 18.00.
 5. W następną niedzielę dzień modlitw za ofiary stanu wojennego w 1981 roku, składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 6. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2020 rozprowadzając świecę na wigilijny stół. Świece te można otrzymać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła. Minimalna ofiara 6 zł za małe, za duże 15 zł.
 7. Staropolskie „ Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii złożone na konto parafialne i w kopertach.
 8. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus składają serdeczne podziękowanie za złożone ofiary za opłatki. Za wszystkich, którzy złożyli ofiary zostanie odprawiona Msza święta z intencji Sióstr. Poświęcone opłatki są jeszcze do nabycia u siostry w zakrystii.
 9. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.