Ogłoszenia2019-01-17T15:51:55+02:00
 

Ogłoszenia

XVIII Niedziela Zwykła– 2.08.2020 r.

 1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
 2. We wtorek wsp. św. Jana Marii Vianneya, święto patronalne proboszczów.
 3. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
 4. W czwartek Święto Przemieniania Pańskiego, od g. 17.00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu, po niej Msza święta.
 5. W piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 6.30 i 18.00 w kościele, o 19.15 na Łużu. Spowiedź od g. 17.00 w kościele, od g. 19.00 w kaplicy na Łużu. Od g. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Składka na tacę z I piątku będzie przeznaczona na misje.
 6. W sobotę wsp. św. Dominika, prezbitera.
 7. W następną niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Z tej racji składka na tacę na cele inwestycyjne będzie przesunięta na trzecią niedzielę miesiąca.
 8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne, w kancelarii i w kopertach. Serdeczne podziękowanie składam pewnym osobom za ofiarowanie kwiatów do kościoła oraz strażakom OSP Rzochów za wykonanie oprysku chwastów i trawy na chodnikach przy kościele i plebanii na powierzchni 1600 metrów kwadratowych.
 9. Odpust ku czci Pana Jezusa Przemienionego w Nowym Sączu od dzisiaj do następnej niedzieli, w Cmolasie od czwartku do następnej niedzieli. Szczegółowy program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
 10. Rada Osiedla Rzochów i Stowarzyszenie Mamy dla was czas, od 3 sierpnia  zaprasza dzieci i młodzież na ciekawe i bezpłatne zajęcia.  Zajęcia jakie Stowarzyszenie proponuje to : nauka tańca hip hop i dancehall, gry na gitarze, zajęcia animacyjne, rękodzieło, korepetycje i wiele innych. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek i piątek o g. 16.30, w budynku przy ul. Rynek Rzochowski 3 (nad siedzibą OSP). Serdecznie zapraszamy!

XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020 r.

 1. Dziś XVII Niedziela Zwykła, o godz. 17.00 Msza święta wieczorna.
 2. W środę wsp. św. Marty. o g.18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, a po niej Msza święta.
 3. W piątek wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
 4. W sobotę wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, od g.17.00 nabożeństwo I sobót miesiąca, które poprowadzą członkowie róż św. Faustyny i św. Dominika. O g. 18.00 Msza święta z formularzem niedzielnym. Od południa w sobotę do północy w następna niedzielę można zyskać odpust Porcjunkuli, odpust zupełny dla siebie lub dla kogoś zmarłego udzielony za nawiedzenie jakiegoko9lwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Do tego warunku należy dodać zwykłe warunki : stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca świętego i wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.
 5. W następną niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, na sumie chrzest dzieci.
 6. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne, w kancelarii i w kopertach.
 7. Medy6czna Szkoła Policealna w Mielcu ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2020/2021 na kierunki medyczne : technik farmaceutyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy, technik sterylizacji medycznej, technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny. Szkoła publiczna, nauka bezpłatna.

XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020 r.

 1. Dziś XVI Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna. Dziś o g. 11.00 w Zawadzie k/Dębicy Odpust Szkaplerzny. Szczegóły na afiszu.
 2. W poniedziałek wsp. bł. Czesława, prezbitera.
 3. W środę święto św. Marii Magdaleny, o godz. 18 00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
 4. W czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 5. W piątek wsp. św. Kingi, dziewicy, patronki naszej diecezji, o g. 18.00 zamiast w kościele będzie Msza święta w kaplicy cmentarnej. Składka tam zebrana będzie przeznaczona na prace na cmentarzu.
 6. W sobotę święto św. Jakuba Apostoła, z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszy świętej wieczornej będzie poświęcenie wszystkich pojazdów mechanicznych.
 7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach oraz złożone dziś na tacę, a przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 8. Rada Osiedla Rzochów zaprasza mieszkańców osiedla dzisiaj 19 lipca o godz 18:00 do budynku wielofunkcyjnego w Rzochowie na konsultację związane z oczyszczeniem i zagospodarowaniem Błoni Rzochowskich.
 9. „Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 VIII 2020 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej a zakończy się 25 VIII na Jasnej Górze. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie. Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby. W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się na Jasnej Górze w domu naszej Matki. Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.
 10. Centrum Edukacji SIGMA w Mielcu, ogłasza nabór na darmowe kierunki medyczne i policealne. W ofercie Opiekun medyczny, Technik sterylizacji medycznej, Asystentka stomatologiczna, Technik masażysta, Terapeuta zajęciowy, Technik farmaceutyczny, Technik usług kosmetycznych oraz Liceum dla Dorosłych. Zapisy trwają do końca sierpnia w Centrum Edukacji Sigma, Mielec, Rynek 27. Dyrektor Szkoły – Anna Bugaj

XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020 r.

Dziś XV Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.

 1. W poniedziałek wsp. św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji.
 2. W środę wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła o godz. 18. 00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
 3. W czwartek Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel – uroczystość odpustowa w Karmelu. O g. 18.00 w kościele będzie Msza święta ku czci Matki Bożej Szkaplerznej z możliwością przyjęcia szkaplerza. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w tym roku nie odbędzie się agapa.
 4. W sobotę wsp. św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
 5. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W tym dniu w Zawadzie k/Dębicy odbędą się centralne uroczystości odpustowe połączone z obchodami 100-lecia Koronacji Obrazu Matki Boskiej Zawadzkiej. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 6. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na wyposażenie kościoła złożone na konto parafialne, w kopertach i dziś na tacę.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury „Gościa niedzielnego”, w którym znajduje się wiele ciekawych artykułów dotyczących życia religijnego i społecznego.
 8. We wtorek dnia 14 lipca od g. 8.30w Budynku Wielofunkcyjnym Rady Osiedla w miejscowości Mielec – Rzochów, Rynek Rzochowski 3, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje na plakatach.

XIV Niedziela Zwykła – 5.07.2020 r.

 1. Dziś XIV Niedziela Zwykła, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, o g. 11.00 chrzest dzieci, o g. 17.00 wieczorna Msza święta.
 2. W poniedziałek wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 3. W środę św. Jana z Dukli, prezbitera, o godz. 18 00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
 4. W sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 5. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane systematycznie przez wiele osób czy rodzin na konto parafialne i w kopertach.
 6. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Hubert Zieliński, l. 31. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucie, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020 r.

 1. Dziś XIII Niedziela Zwykła, o g. 11.00 kilku aspirantów zostanie włączonych do grona ministrantów, o g.17.00 Msza święta wieczorna, po niej nabożeństwo czerwcowe.
 2. W poniedziałek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o g. 7.00, 9.00 i 18.00 w kościele, o g. 17.00 w kaplicy na Łużu.
 3. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 4. W środę o g. 15.00 spotkani8e wakacyjne DSM, o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła, po niej Msza święta.
 5. W czwartek święto NMP Tuchowskiej, od g. 17.00 Godzina Święta – adoracja Jezusa Eucharystycznego, po niej Msza święta.
 6. W piątek święto św. Tomasza Apostoła, Msze święte będą o g. 6.30 i 18.00 w kościele, o g. 19.15 w kaplicy na Łużu, okazja do spowiedzi od g. 17.00 w kościele, od g. 19.00 na Łużu. Składka na tacę z I piątku na misje. Od g. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.
 7. W sobotę od g. 17.00 adorację I sobót miesiąca poprowadzą : róże św. Kingi i św. Jana Pawła II, po adoracji Msza święta.
 8. W następną niedzielę po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, na sumie chrzest dzieci.
 9. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne, w kopertach i w kancelarii parafialnej.
 10. W związku z obowiązującym stanem epidemii lokal wyborczy Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1 znajduje się w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12. Wejście od strony rehabilitacji.