Ogłoszenia2019-01-17T15:51:55+02:00
 

Ogłoszenia

XXVI Niedziela Zwykła –  27.09.2020 r.

 1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta. Dzisiaj dzień modlitw o trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa.
 2. W poniedziałek wsp. św. Wacława, męczennika po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla aspirantów.
 3. We wtorek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 4. W środę wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła o  18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów kościoła, po niej Msza święta, a po Mszy świętej spotkanie dla lektorów i ministrantów..
 5. Od czwartku Mszę święte będą w dni powszednie o g. 17.00. W czwartek wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, od g. 16.00 Godzina święta – adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z pierwszym nabożeństwem różańcowym. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus serdecznie zapraszają na Mszę świętą odpustową, która będzie w kościele o g. 17.00. Jak co roku po Eucharystii odbędzie się obrzęd poświęcenia róż, które są znakiem łask obiecanych przez św. Teresę dla wszystkich proszących ją o wstawiennictwo. Zachęcamy do polecania św. Teresie wszystkich intencji, które nosimy w sercu, by mogła je przedstawiać Miłosiernemu Bogu, którego tak bardzo ukochała.
 6. W piątek wsp. św. Aniołów Stróżów. Msze święte o g. 6.30 i 17.00, na Łużu o 18.15, okazja do spowiedzi świętej od g. 16.00 w kościele, od g. 18.00 na Łużu.  O g. 16.00 spotkanie dla DSM. Na g 17.00 na Mszę święta i nabożeństwo różańcowe w szczególny sposób zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla Grupy Apostolskiej. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalna : ks. proboszcz od g. 8.00, ks katecheta od g. 14.00. Składka na tacę z I piątku będzie przeznaczona na misje.
 7. W sobotę od godz. 16.00 comiesięczna adoracja I sobót miesiąca, które poprowadzi Róża różańcowa NMP Królowej Różańca świętego, różaniec będzie w ramach tego nabożeństwa od g. 16.30, po adoracji o g. 17.00 Msza święta.
 8. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, na sumie chrzest dzieci. o 16.30 Różaniec, a po nim Msza święta wieczorna.
 9. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach.
 10. W minionym tygodniu odszedł + Henryk Augustyn z Rzemienia, l. 87. Rodzinie składamy Wyrzy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”. Pogrzeb będzie we wtorek o g. 13.00 wyprowadzenie z Domu Pogrzebowego Nadzieja, o 13.39 Różaniec, a o 14.00 Msza święta pogrzebowa.

XXV Niedziela Zwykła –  20.09.2020 r.

 1. Dziś XXV Niedziela Zwykła, w bazylice św. Mateusza w Mielcu o g. 11.00 suma odpustowa, o g. 17.00 wieczorna Msza święta.
 2. W poniedziałek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla aspirantów.
 3. W środę wsp. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ofiarowana będzie w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta. Po Mszy świętej w środę spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 4. W piątek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieżowej grupy apostolskiej.
 5. W następną niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.
 6. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kopertach na konto i w kancelarii parafialnej.
 7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Genowefa Jeż, mama naszego Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Pogrzeb będzie w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej we wtorek o g. 14.00. Księdza Biskupa i Jej rodzinę obejmujemy wyrazami chrześcijańskiego współczucia, a Ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
 8. W następną niedzielę po Mszach świętych będą zbierane podpisy na listach poparcia dla projektu ustawy „Stop LGBT”. Na liście poparcia należy podać imię nazwisko, adres i pesel.

XXIV Niedziela Zwykła –  13.09.2020 r.

 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, o g. 11.00 suma odpustowa ku czci Matki Bożej Bolesnej w Kiełkowie. Dzisiaj wyjątkowo wieczorna Msza święta w naszym kościele będzie o g. 16.00, na zakończenie której główny celebrans i kaznodzieja Ks. Prałat Ryszard Pietrasik, proboszcz parafii św. Mikołaja w Lubzinie k/Ropczyc, Kanonik Kolegiackiej Kapituły Mieleckiej poświęci kapliczki wokół kościoła, dedykowane 7 boleściom Matki Bożej. Po poświęceniu około g. 17.00 w kościele będzie organowy koncert muzyki sakralnej p.t. „Do Ciebie o Matko uciekamy się”. Wykonawcami będą dr hab. prof. Jacek Ścibor, wybitny artysta, tenor i pedagog oraz Bogumiła Kutacha /organy/, studentka Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wstęp wolny.
 2. Od dzisiaj do następnej niedzieli trwa Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.
 3. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża świętego, o g. 17.30 będzie Droga Krzyżowa, po niej Msza święta, a po Mszy świętej spotkanie dla chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
 4. We wtorek wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, po Mszy świętej na plebanii spotkanie dla Grupy św. Eliasza.
 5. W środę wsp. św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników. o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta, po Mszy świętej spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 6. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów na ministrantów, na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 7. W piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży polskiej, o g. 18.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla Grupy Apostolskiej.
 8. W następną niedzielę na sumę odpustową o g. 11.00 do Bazyliki św. Mateusza w Mielcu zaprasza ks. proboszcz i parafianie.
 9. Serdeczne podziękowanie składamy za wszelkie ofiary na cele inwestycyjne złożone w kopertach i na konto parafialne oraz dziś na tacę.
 10. Darmowa nauka gry na gitarze w oparciu o muzykę i piosenki oazowe będzie w czwartki od g. 17 – 20 w domu parafialnym.
 11. Zarówno młodzież do bierzmowania jak i dzieci do I Komunii świętej pod względem wiedzy religijnej przygotowują się w szkole, natomiast przygotowanie modlitewne odbywa się w parafii, po to, by młodzi ludzie uczyli się przeżywać ważne chwile życia we wspólnocie parafialnej i utożsamiać się z parafią, którą wszyscy tworzymy. W związku z tym prosimy aby te dzieci i młodzież należące do naszej parafii zapisać u naszego katechety Ks. Janusza. Jeśli ktoś chce iść w innej parafii musi mieć pozwolenie od ks. proboszcza.
 12. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rzochowie proszą mieszkańców osiedla oraz miasta Mielca o oddanie głosów w Mieleckim Budżecie Obywatelskim na dwa projekty związane z naszą szkołą :
 13. Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 12 – wykonanie na terenie obiektu SP 12 przy ul. Wandy /osiedle Rzochów, boiska o sztucznej murawie do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki wraz z wyposażeniem .
 14. Budowa siłowni zewnętrznej w Rzochowie z instalacją urządzeń do ćwiczeń wraz z zagospodarowaniem terenu np. montażem ławek /mała architektura/. Jest to wielka szansa na uatrakcyjnienie szkoły.

XXIII Niedziela Zwykła –  6.09.2020 r.

 1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na sumie chrzest dzieci, o g. 17.00 wieczorna Msza święta.
 2. We wtorek Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. Msze święte o g. 6.30 i 18.00.
 3. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 4. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i podjąć służbę przy ołtarzu.
 5. W piątek o g. 17.00 spotkanie dla DSM, po Mszy świętej wieczornej w domu parafialnym dla Grupy Młodzieżowej.
 6. Chętni do przyjęcia Sakramentu Komunii i Bierzmowania z innych szkół niech zgłaszają się do Ks. Katechety.
 7. W następną niedzielę wieczorna Msza święta zamiast o 17.00, będzie o g. 16.00, na której poświęcenia kapliczek siedmiu boleści Matki Bożej dokona Ks. Prałat Ryszard Pietrasik, kanonik kolegiackiej kapituły w Mielcu, proboszcz parafii św. Mikołaja, biskupa w Lubzinie k/Ropczyc. Po poświęceniu kapliczek będzie o g. 17.00 organowy koncert muzyki sakralnej p.t. „Do Ciebie o Matko uciekamy się”. Wykonawcami będą dr hab. prof. Jacek Ścibor, wybitny artysta, tenor i pedagog oraz Bogumiła Kutacha, studentka Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wstęp wolny.
 8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na prace na cmentarzu złożone na konto parafialne i w kopertach. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą na cele inwestycyjne.
 9. W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty + Grażyna Anuszewska z Chicago, l.55 i Teresa Przybyłkowska z Rzochowa, l.82. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłe polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
 10. Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza na koncert w ramach 23 Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. W poniedziałek 14 września 2020 r. o g. 20.00 wystąpi para flecistów Łukasz Długosz i Agata Kielar – Długosz, wraz z organistą prof. Markiem Toporowskim. Wstęp wolny.

XXII Niedziela Zwykła –  30.08.2020 r.

 1. Dziś XXII Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
 2. We wtorek o g. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2020/2021, o g. 9.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 12 w Rzochowie na boisku szkolnym – gdy będzie słonecznie. Po czym dzieci klasy I wraz z rodzicami udadzą się na salę gimnastyczną, gdzie nastąpi pasowanie na ucznia. Pozostałe klasy, z wychowawcami pójdą do sal lekcyjnych. W razie deszczu – rozpoczęcie tylko z wychowawcami w klasach, a klas I na Sali gimnastycznej. W  Rzemieniu rozpoczęcie roku szkolnego również o g. 9.00.
 3. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
 4. W czwartek wsp. św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła, od g.17.00 w naszym kościele Godzina święta – adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich parafian, po niej Msza święta.
 5. W piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 6.30 i 18.00 w kościele, o g. 19.15 na Łużu. Spowiedź święta od g. 17.00 w kościele, na Łużu od g.19.00. Składka na tacę na misje. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną : Podlas i Wojsław od g. 8.00, Rzochów i Rzemień od g. 14.00.
 6. W sobotę od g. 17.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzi róża św. Stanisława Kostki, po niej Msza święta.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii będzie zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych, na sumie chrzest dzieci.
 8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto, w kancelarii parafialnej i w kopertach oraz te złożone w ubiegły piątek na cmentarzu.
 9. W dniach 6, 7, 8 i 9 września w Chorzelowie odbywać się będą uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin – Pani Ziemi Mieleckiej według programu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.
 10. Wielki odpust pod hasłem „ Z Maryją adorujemy wielką tajemnice wiary” w 100 – lecie koronacji obrazu Matki Bożej w sanktuarium w Zawadzie będzie od 5 do 13 września 2020 r. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
 11. W niedzielę 6 września o g. 19.00 w kościele parafialnym p.w. Trójcy Przenajświętszej na osiedlu Smoczka odbędzie się wieczór z muzyką organową i kameralną. Wykonawcami będą studenci Akademii Muzycznej w Krakowie im. Krzysztofa Pendereckiego, a także Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny.
 12. Po mszach świętych będzie możliwość nabycia tomiku wierszy s.Liry w cenie „OD” 20 zł. Bardziej hojne ofiary mile widziane. CAŁKOWITY dochód z rozprowadzania książek, będzie przeznaczony na rozbudowę przedszkola Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Mielcu. Wszyscy ofiarodawcy będą otoczeni gorącą modlitwą, przez wstawiennictwo patronki zgromadzenia św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

XXI Niedziela Zwykła –  23.08.2020 r.

 1. Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna. Dziś przy wyjściu z kościoła można wesprzeć finansowo rehabilitację i leczenie wydłużania nóg Mikołaja Tracza z Leszczyny koło Bochni. Za złożone ofiary dziękują jego rodzice.
 2. W poniedziałek wsp. św. Bartłomieja, Apostoła.
 3. W środę Uroczystość NMP Częstochowskiej o g. 17.00 Msza święta na Łużu ku czci NMP Częstochowskiej, Patronki kaplicy na Łużu i mieszkających tam parafian. W związku z tym w środę nie będzie w kościele Mszy świętej wieczornej.
 4. W czwartek wsp. św. Moniki.
 5. W piątek wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, o g. 18.00 zamiast w kościele będzie Msza święta w kaplicy na cmentarzu.
 6. W sobotę wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne oraz w kopertach.