Ogłoszenia2019-01-17T15:51:55+02:00
 

Ogłoszenia

XXVIII Niedziela Zwykła –  13.10.2019r.

 1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła, o godz.16.30 nabożeństwo różańcowe, po nim Msza święta wieczorna. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. Dziś po Komunii świętej zamiast kazania będzie misterium ku czci św. Jana Pawła II w wykonaniu apostolskiej grupy młodzieżowej i scholi. Końcowe błogosławieństwo mszalne będzie po zakończeniu misterium.
 2. W poniedziałek święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Różaniec ofiarujemy za nauczycieli tak żyjących, jak i tych, którzy już od nas odeszli do wieczności.
 3. We wtorek wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 4. W środę wsp. św. Jadwigi Śląskiej, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 5. W czwartek wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
 6. W piątek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia, różaniec w intencji Służby Zdrowia, o g. 16.00 spotkanie DSM, po nabożeństwie spotkanie dla apostolskiej grupy młodzieżowej.
 7. W następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny. Składka na tacę na misje. O g. 11.00 Msza święta dla dzieci z kazaniem dla nich i ze specjalną oprawą wokalno – muzyczną.
 8. W sobotę 26 października w Mielcu w parafii Trójcy Przenajświętszej na Smoczce będzie doroczne diecezjalne spotkanie misyjne dla róż różańcowych. Udajemy się nas to spotkanie własnym środkiem transportu.
 9. Niedługo Uroczystość Wszystkich Świętych, będzie okazja do zyskiwania odpustu dla dusz w czyśćcu cierpiących, a do tego potrzebny jest stan łaski uświęcającej. Codziennie okazja do sakramentu pokuty pół godziny przed wieczornym nabożeństwem. Można składać kartki z wypominkami.
 10. Staropolskie „Bóg zapłać„ za wszelkie ofiary składane na cele inwestycyjne w parafii złożone w kopertach, kancelarii, na konto parafialne i dziś na tacę.
 11. We wtorek 15 października 2019 r. o g. 13.00 na cmentarzu komunalnym w Mielcu odbędzie się uroczystość związana z pochówkiem Dzieci Utraconych, miejscem pochówku jest kwatera XV dziecięca, rząd XIII, nr grobu 10.

XXVII Niedziela Zwykła –  6.10.2019 r.

 1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, po 9.30 dla młodzieży, o g. 16.30 nabożeństwo różańcowe, po nim Msza święta. W Przecławiu o g. 11.00 suma odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej. W Bochni od dzisiaj tygodniowy odpust.
 2. W poniedziałek wsp. NMP Różańcowej.
 3. W dni powszednie codziennie o g. 17.00 Msza święta, a po niej nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie przez cały październik.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym w intencji dobrodziejów naszego kościoła. Po nabożeństwie spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 5. W czwartek po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
 6. W piątek o g. 16.00 spotkanie dla DSM, a po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla młodzieżowej grupy apostolskiej.
 1. W następną niedzielę XIX Dzień Papieski, zamiast kazania do południa po Komunii świętej będzie misterium  przygotowane przez młodzieżową grupę apostolską i scholę. Po Mszach świętych można do puszek złożyć datek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Składka na tacę z następnej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 2. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na ogrodzenie cmentarza w kopertach i na konto parafialne.

XXVI Niedziela Zwykła –  29.09.2019 r.

 1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta. Dzisiaj dzień modlitw o trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa.
 2. W poniedziałek wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
 3. We wtorek wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Siostry Karmelitanki serdecznie zapraszają na Mszę świętą odpustową na godz. 15.00 do kaplicy w domu zakonnym. Jak co roku po Eucharystii odbędzie się obrzęd poświęcenia róż, które są znakiem łask obiecanych przez św. Teresę dla wszystkich proszących ją o wstawiennictwo. Zachęcamy do polecania św. Teresie wszystkich intencji, które nosimy w sercu, by mogła je przedstawiać Miłosiernemu Bogu, którego tak bardzo ukochała.
 4. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą w naszym kościele po Mszy świętej wieczornej, a Msza święta wieczorna będzie już od jutra o g. 17.00. Na Różaniec gorąco zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież i dzieci.
 5. W środę wsp. św. Aniołów Stróżów. Na g 17.00 na Mszę święta i nabożeństwo różańcowe w szczególny sposób zapraszamy dzieci z klas trzecich SP wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii świętej. po nabożeństwie różańcowym spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 6. W czwartek od g. 16.00 Godzina święta – prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, o 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o g. 17.00 Msza święta, po niej spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
 7. W piątek wsp. św. Franciszka z Asyżu. Msze święte o g. 6.30 i 17.00 w kościele, o g. 18.15 na Łużu. Okazja do spowiedzi św. od g.16.00 w kościele, od 18.00 na Łużu. W piątek na spowiedź, Mszę świętą i Różaniec maja obowiązek przybyć kandydaci do bierzmowania z klas ósmych szkół podstawowych wraz z rodzicami. O g. 16.00 spotkanie DSM, po nabożeństwie wieczornym spotkanie młodzieżowej grupy apostolskiej. Składka na tacę z I piątku na  Od g. 8.00 z posługą sakramentalna do chorych w domach udaje się ksiądz proboszcz, a od g. 14.00 ks. Janusz.
 8. W sobotę wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Od godz. 16.00 comiesięczna adoracja I sobót miesiąca, które poprowadzi Róża różańcowa NMP Królowej Różańca świętego, różaniec będzie w ramach tego nabożeństwa od g. 16.30, po adoracji o g. 17.00 tylko Msza święta.
 9. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, po Mszy świętej o g. 9.30 dla młodzieży, na sumie chrzest dzieci. o 16.30 Różaniec, a po nim Msza święta.
 10. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach.

XXV Niedziela Zwykła –  25.09.2019 r.

 1. Dziś XXV Niedziela Zwykła,. o g. 11.00 suma odpustowa w Bazylice św. Mateusza w Mielcu.
 2. W poniedziałek wsp. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 3. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ofiarowana będzie w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta. Po Mszy świętej w środę spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 4. W czwartek po Mszy świętej wieczornej kandydatów na ministrantów, a na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 5. W piątek wsp. św. Wincentego a Paulo, prezbitera, o g. 17.00 spotkanie dla DSM, a po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieżowej grupy parafialnej.
 6. W sobotę wsp. św. Wacława, męczennika.
 7. W następną niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.
 8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kopertach na konto i w kancelarii parafialnej.
 9. Prosimy o odnowienie prenumeraty „Gościa Niedzielnego” na IV kwartał do 30 września 2019 r.
 10. W dniach od 23 do 26 września w godzinach od 7.00 do 14.00 na parkingu „trawiastym” przed Szkołą Podstawową nr 12 w Rzochowie odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. 29 września w Parafii Ducha Świętego w Mielcu rozpoczną się katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych. Szczegóły na ulotkach i plakatach.
 12. Przy kościele trwa kiermasz słodkości, złożone ofiary będą przeznaczone na warsztaty muzyczne dla scholi młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.

 

XXIV Niedziela Zwykła –  15.09.2019 r.

 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, o g. 11.00 suma odpustowa ku czci Matki Bożej Bolesnej w Kiełkowie. Po Mszach świętych można złożyć do puszek ofiarę na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Od dzisiaj do następnej niedzieli trwa Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły na afiszu.
 3. W poniedziałek wsp. św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników.
 4. W środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży polskiej o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta, po Mszy świętej spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 5. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
 6. W piątek wsp, św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, męczenników.
 7. W sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 8. W następną niedzielę Przy kościele będzie kiermasz słodkości, ofiary wtedy złożone będą na warsztaty muzyczne dla scholi młodzieżowej, na sumę odpustową o g. 11.00 do Bazyliki św. Mateusza w Mielcu zaprasza ks. proboszcz i parafianie.
 9. Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone na wykonanie chodnika i ogrodzenia cmentarza złożone w czasie trwania festynu parafialnego w wysokości 17 291 zł., oraz w kopertach i na konto parafialne.
 10. Darmowa nauka gry na gitarze w oparciu o muzykę i piosenki oazowe będzie w czwartki od g. 17 – 20 w domu parafialnym.
 11. Zarówno młodzież do bierzmowania jak i dzieci do I Komunii świętej pod względem wiedzy religijnej przygotowują się w szkole, natomiast przygotowanie modlitewne odbywa się w parafii, po to, by młodzi ludzie uczyli się przeżywać ważne chwile życia we wspólnocie parafialnej i utożsamiać się z parafią, którą wszyscy tworzymy. W związku z tym prosimy aby te dzieci i młodzież należące do naszej parafii zapisać u naszego katechety Ks. Janusza.

XXIII Niedziela Zwykła – Uroczystość Narodzenia NMP –  8.09.2019 r.

 1. Dziś w naszej diecezji Uroczystość Narodzenia NMP, rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W naszej parafii XVI Festyn Parafialny od g. 14.00 do 22.00 według porządku przedstawionego na plakatach. Za ofiary złożone do puszek i przy otrzymywaniu nagród rzeczowych – cegiełek, przeznaczonych na prace na cmentarzu parafialnym składam „Serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. W poniedziałek na g. 8.00 bardzo proszę o pomoc przy rozebraniu sceny i uporządkowaniu placu festynowego wszystkich chętnych : parafianki i parafian.
 3. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 4. W czwartek, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla aspirantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i podjąć służbę przy ołtarzu.
 5. W piątek wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła o g. 17.00 spotkanie dla DSM, po Mszy świętej wieczornej w domu parafialnym dla Grupy Młodzieżowej, na plebanii dla Grupy modlitewno-biblijnej św. Eliasza
 6. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża, w Mielcu w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy uroczystość odpustowa. O g. 19.00 Msza święta odpustowa w ramach ogólnopolskiej akcji „POLSKA POD KRZYŻEM”. Program wieczornego nabożeństwa wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
 7. W następną niedzielę będzie Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W przyszłą niedzielę 15 września na g. 11.00 zapraszamy na Mszę świętą ze specjalną oprawą liturgiczną i kazaniem wszystkie dzieci. Prosimy przyjść 15 minut wcześniej na próbę śpiewu.
 8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na prace na cmentarzu złożone dziś na tacę, w czasie trwania festynu, na konto parafialne i w kopertach. Prace te rozpoczną się jutro.
 9. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Bolesław Dziekan z Wojsławia, l.74. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”. Pogrzeb będzie dzisiaj, o g. 12.00 wyprowadzenie z domu pogrzebowego Eden, o g. 12.30 Różaniec w kościele, a o g. 13.00 Msza święta.
 10. Parafia Podwyższenia Krzyża w Ziempniowie zaprasza na Złoty Jubileusz 50-lecia od wybudowania kościoła. Program na tablicy ogłoszeń.
 11. Fryderyk Kapinos, Przewodniczący Klubu Radnych Miejskich Prawa i Sprawiedliwości zaprasza na otwarte spotkanie na temat „Prezentacja Samorządowej Karty Praw Rodzin jako skutecznego narzędzia ochrony i afirmacji rodziny, które odbędzie się 9 września o g. 16.00 w Dziennym Domu św. Jana Pawła II w Mielcu, ul. Bł. ks. Romana Sitki, szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 12. W związku z przejściowymi utrudnieniami z zagospodarowaniem odpadów gabarytowych(np. szafy, wersalki, fotele, dywany) władze miasta Mielca proszą o tymczasowe zaprzestanie oddawania czy pozostawiania tego typów odpadów pod altankami śmietnikowymi.
 13. Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu informuje, że rekrutacja na Mielecki Uniwersytet Dziecięcy na rok akademicki 2019/2020 odbędzie sie się w dniach 9-16 września. Zapraszamy dzieci z powiatu mieleckiego w wieku od 8 do 13 lat. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej Mieleckiego Uniwersytetu Dziecięcego.