Ogłoszenia2019-01-17T15:51:55+02:00
 

Ogłoszenia

XIV Niedziela Zwykła – 5.07.2020 r.

 1. Dziś XIV Niedziela Zwykła, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, o g. 11.00 chrzest dzieci, o g. 17.00 wieczorna Msza święta.
 2. W poniedziałek wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 3. W środę św. Jana z Dukli, prezbitera, o godz. 18 00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
 4. W sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 5. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane systematycznie przez wiele osób czy rodzin na konto parafialne i w kopertach.
 6. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Hubert Zieliński, l. 31. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucie, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020 r.

 1. Dziś XIII Niedziela Zwykła, o g. 11.00 kilku aspirantów zostanie włączonych do grona ministrantów, o g.17.00 Msza święta wieczorna, po niej nabożeństwo czerwcowe.
 2. W poniedziałek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o g. 7.00, 9.00 i 18.00 w kościele, o g. 17.00 w kaplicy na Łużu.
 3. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 4. W środę o g. 15.00 spotkani8e wakacyjne DSM, o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła, po niej Msza święta.
 5. W czwartek święto NMP Tuchowskiej, od g. 17.00 Godzina Święta – adoracja Jezusa Eucharystycznego, po niej Msza święta.
 6. W piątek święto św. Tomasza Apostoła, Msze święte będą o g. 6.30 i 18.00 w kościele, o g. 19.15 w kaplicy na Łużu, okazja do spowiedzi od g. 17.00 w kościele, od g. 19.00 na Łużu. Składka na tacę z I piątku na misje. Od g. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.
 7. W sobotę od g. 17.00 adorację I sobót miesiąca poprowadzą : róże św. Kingi i św. Jana Pawła II, po adoracji Msza święta.
 8. W następną niedzielę po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, na sumie chrzest dzieci.
 9. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne, w kopertach i w kancelarii parafialnej.
 10. W związku z obowiązującym stanem epidemii lokal wyborczy Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1 znajduje się w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12. Wejście od strony rehabilitacji.

XII Niedziela Zwykła 21.06.2020 r.

 1. Dziś XII Niedziela Zwykła, o g. 13.00 uroczystość I Komunii świętej dzieci z klas trzecich naszej parafii, nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej wieczornej. Dziś w Książnicach o g. 11.00 suma odpustowa ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. Dzieci z klas trzecich przeżywają swój biały tydzień uczestnicząc codziennie w wieczornej Mszy świętej 18.00 i nabożeństwie czerwcowym, a w przyszłą niedzielę o g. 11.00.
 3. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, po wieczornym nabożeństwie zbiórka lektorów, ministrantów i aspirantów.
 4. W czwartek od g. 17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a o g. 18.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, natomiast w szkole SP 12 w Rzochowie w piątek o g. 9.00 dzieci z klasy I, II, III i IV, o g. 11.00 z klasy V, VI, VII i VIII. Przypominamy o maseczkach, konieczności zmierzenia temperatury przy wejściu oraz dezynfekcji rąk.
 5. W piątek po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla młodzieżowej grupy apostolskiej.
 6. W sobotę dla wszystkich parafii mieleckich uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – patronki miasta. W Mielcu na Osiedlu o g. 12.00 suma odpustowa.
 7. W niedzielę o g. 11.00 przyjęcie pięciu aspirantów do grona ministrantów.
 8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kancelarii parafialnej, na konto parafialne, w kopertach. „Bóg zapłać” za ufundowanie nowej monstrancji przez rodziców klas VIII z okazji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, za dar ołtarza z okazji I Komunii świętej od rodziców tych dzieci oraz za ofiary złożone przez rejony Rzochów 14, Wojsław 1 i Przedmieście z okazji przygotowania ołtarzy na Boże Ciało.
 9. Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania w Mielcu informuje, że trwa nabór na studia licencjackie oraz magisterskie na kierunku Ekonomia. Szczegółowe informacje w parafialnej gablocie ogłoszeń.

XI Niedziela Zwykła 14.06.2020 r.

 1. Dziś XI Niedziela Zwykła, po sumie i o g. 16.30 procesje eucharystyczne wokół kościoła, nabożeństwo czerwcowe po wieczornej procesji, a potem Msza święta wieczorna.
 2. Procesje eucharystyczne od poniedziałku do piątku tylko po Mszy świętej wieczornej.
 3. W poniedziałek po wieczornym nabożeństwie zbiórka lektorów i ministrantów.
 4. We wtorek po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla Grupy modlitewno – biblijnej św. Eliasza.
 5. W środę wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, o g. 18.00 spotkanie dzieci I – komunijnych z rodzicami.
 6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy świętej wieczornej będzie poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, a po nim zbiórka aspirantów
 7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego, o g. 18.00 spotkanie dzieci I – komunijnych z rodzicami. Po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla młodzieżowej grupy apostolskiej. Z racji uroczystości mimo, że jest to piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę wsp. Niepokalanego Serca NMP, o g. 9.00 I spowiedź dla dzieci z klas trzecich oraz spowiedź dla rodziców i rodzin.
 9. W następną niedzielę o g. 11.00 suma odpustowa ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Książnicach, a o g. 13.00 w naszym kościele Uroczystość I Komunii świętej dzieci z klas trzecich z naszej parafii.
 10. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kancelarii parafialnej, na konto parafialne, w kopertach oraz dziś na tacę.

Uroczystość Najświętszej Trójcy  – 7.06.2020 r.

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, zakończenie czasu Komunii świętej wielkanocnej, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, o g. 11.00 chrzest dzieci, o g. 12.00 w parafii Trójcy Przenajświętszej na Smoczce odpust. Msza święta wieczorna o g. 17.0, a po niej nabożeństwo czerwcowe.
 2. Codziennie po Mszy świętej wieczornej będzie w naszym kościele nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
 3. W poniedziałek wsp. św. Jadwigi, Królowej ; w poniedziałek i wtorek na Mszy świętej wieczornej o g. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
 4. We wtorek od g. 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodzin i świadków bierzmowania.
 5. W środę w czasie Mszy świętej o g. 15.30 w naszym kościele młodzież klas ósmych z parafii : Przecław, Dobrynin, Kiełków, Łączki Brzeskie i z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk J.E. Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza. O g. 18.00 Msza święta wieczorna.
 6. W czwartek będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/. Porządek nabożeństw jest następujący : Msze święte o g. 7.30, 9.30, o g. 11.00 suma z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, usytuowanych w kapliczkach przy placu przed naszym kościołem, które przygotują : pierwszy Wojsław 1, drugi i trzeci według tradycji /po siedem rodzin/, czwarty Rzochów 14 ; wieczorem o g.16.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła, a po niej Msza święta wieczorna. Msza święta na Łużu o g. 8.15. Składka na tacę będzie przeznaczona na hospicja i cele charytatywne w diecezji.
 7. W piątek i sobotę procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie tylko wieczorem.
 8. W piątek wsp. bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy, męczenników, na Mszy świętej o g. 18.00 spotkanie dzieci I – komunijnych z rodzicami, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieżowej grupy apostolskiej.
 9. W sobotę wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
 10. W następną niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii, między innymi na dokończenie ogrodzenia cmentarza parafialnego. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na konto parafialne, w kopertach i w kancelarii parafialnej.
 11. W związku z wprowadzoną od 1 kwietnia br. uchwałą Rady Miasta Mielca obowiązkową na terenie Gminy Miejskiej Mielec segregacją odpadów komunalnych również na cmentarzu parafialnym do dwóch istniejących pojemników na odpady zmieszane, ustawiono pojemniki na szkło, tworzywa sztuczne i papier. Uprzejmie proszę, aby śmieci z cmentarza wrzucać do odpowiednio oznakowanych pojemników. Ułatwi to pracę służb komunalnych, a mnie uchroni przed przyjmowaniem od tych służb zastrzeżeń i upomnień. Dziękuję za zrozumienie i przypominanie o tym innym.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o g. 16.40 ostatnie nabożeństwo majowe, po nim Msza święta wieczorna.
 2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o g. 7.00, 9.00, 18.00, na Łużu o g. 17.00. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie dla młodzieży z grupy apostolskiej.
 3. W środę wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników, na Mszę świętą wieczorną o g. 18.00 niech przyjdą dzieci z klas trzecich przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami, po nabożeństwie wieczornym spotkanie ministrantów i lektorów.
 4. W czwartek będziemy obchodzić święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od g. 17.00 Godzina święta, adoracja Najświętszego Sakramentu o g. 18.00 Msza święta, po niej spotkanie dla aspirantów.
 5. W piątek wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika, Msze święte o g. 6.30 i 18.00 w kościele, o 19.15 na Łużu, okazja do spowiedzi świętej w piątek od g. 17.00 w kościele, od g. 19.00 na Łużu. Na Mszę świętą wieczorną zapraszamy kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami. W piątek od g. 8.00 odwiedziny chorych z posługa sakramentalna w domach. Odwiedzamy chorych w domach na wyraźna prośbę, dlatego należy zgłosić w kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie tych chorych , do których ksiądz ma przyjechać z posługą.
 6. W sobotę od g. 17.00 adoracja I sobót miesiąca wraz z nabożeństwem czerwcowym, którą poprowadzą róże św. Anny i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, po niej Msza święta wieczorna.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, po sumie dla młodzieży, na sumie chrzest dzieci.
 8. W następny czwartek 11 czerwca będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało : pierwszy ołtarz przygotowuje Wojsław 1, drugi i trzeci według tradycji, czwarty Rzochów 14. Prosimy, aby w przygotowanie ołtarzy włączyli się wszyscy mieszkańcy ww. rejonów, również młodzież i dzieci. W tym roku nie będzie ołtarzy na Rynku Rzochowskim, natomiast ołtarze będą w czterech zabytkowych kapliczkach przy placu kościelnym.
 9. Staropolskie „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła złożone na konto parafialne i w kopertach oraz dziś na tacę.