Ogłoszenia2019-01-17T15:51:55+02:00
 

Ogłoszenia

Wielkanoc – 4.04.2021 r.

 1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Serdecznie witamy wszystkich Gości przybyłych do naszej wspólnoty parafialnej. Staropolskie „Bóg zapłać” składamy za uporządkowanie cmentarza parafialnego, przybranie krzyży i kaplic przydrożnych, krzyża misyjnego, za ofiary złożone na upiększenie kwiatami Bożego Grobu, a przede wszystkim za pełen powagi i skupienia udział w nabożeństwach i adoracjach Wielkiego Tygodnia.

Serdeczne podziękowanie składam :

 • Księdzu Januszowi za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego i posługę w konfesjonale
 • Siostrze Cyprianie i wszystkim, którzy pomagali w sprzątaniu i wystroju kościoła, a szczególnie Ciemnicy i Bożego Grobu
 • Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej i młodzieży, za udział w nabożeństwach i adoracjach
 • Siostrze Szczepanie i chórowi parafialnemu za uświetnienie śpiewem uroczystości paschalnych oraz Kantorom z Parafii Ducha Świętego w Mielcu za śpiew Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową.
 • Orkiestrze Dętej Dobrynin pod dyrekcją p. Dariusza Bańki za uświetnienie procesji rezurekcyjnej
 • Wszystkim niosącym sztandary, chorągwie i feretrony w procesji.
 1. Imieniem Rektoratów Seminarium Duchownego w Tarnowie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II przekazujemy Wam za wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc zarówno modlitewną jak i materialną, oraz najlepsze życzenia świąteczne.
 2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych, składka na tacę będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II.
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, dzisiaj modlitwy nowenny po sumie, w pozostałe dni po wieczornej Mszy świętej.
 4. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nowenną do Miłosierdzia Bożego w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
 5. W piątek przypada dla naszej parafii doroczny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu, adoracja indywidualna będzie od g., 7.00 do g. 18.00. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W następną niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego, patronalne święto Caritas, po Mszach świętych odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po prymarii będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii, a przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek na rzecz Caritas. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach.
 7. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Karol Niedbałowski z Rzochowa, l.87. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.

Niedziela Palmowa – 28.03.2021 r.

 1. Dziś Niedziela Palmowa, poświęcenie palm i procesja z palmami do kościoła tradycyjnie na sumie o g. 11.00, a po niej konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę. O g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich Msza święta wieczorna. Serdeczne „Bóg zapłać” za jałmużnę postną złożoną dziś na tacę, a przeznaczoną na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 2. biskup Andrzej Jeż w kontekście restrykcji związanych z pandemią COVID-19, przypomina o udzielonej dyspensie ogólnej od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane /z dnia 16.10.2020 r./, która nadal obowiązuje. Prosi wiernych świeckich, aby podejmując decyzję o uczestnictwie w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia wzięli pod uwagę, że może się to wiązać z pozostaniem na zewnątrz kościoła z powodu nałożonych limitów osób, które mogą w nim przebywać jednocześnie. W naszym kościele od dzisiaj jest to liczba 40 osób. Zachęca ks. biskup do łączenia się duchowo z tymi celebracjami przez różnego rodzaju transmisje. Z naszego kościoła taka transmisja już jest  na You Tube. Należy wejść przez parafialną stronę internetową przez zakładkę /Transmisja na żywo/.  Uczestnicząc w nabożeństwach na zewnątrz kościoła należy zachować dystans społeczny.
 3. Korzystajmy ze spowiedzi świętej pół godziny przed nabożeństwem rano i wieczorem, a jeśli będą chętni po Mszy świętej.
 4. W środę o g. 18.00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, a po niej Msza święta.
 5. Za wszelki dar serca złożony dla potrzebujących w naszej parafii przy okazji nabywania paschalików i baranków wielkanocnych oraz przez dzieci do skarbonek wielkopostnych składamy staropolskie „Bóg zapłać”. Jest jeszcze do nabycia kilka baranków i paschalików.
 6. W Wielki Piątek udajemy się z posługą sakramentalną do chorych w domach od g.8.00.
 7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kopertach i na konto parafialne, a także za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
 8. Z racji nadchodzących Świąt proszę uporządkować cmentarz parafialny, przybrać krzyże przydrożne, zadbać o udział w adoracji według podanego porządku, ładną oprawę procesji rezurekcyjnej. Przed krzyżem misyjnym umieszczamy tylko wiązankę kwiatów. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachowajmy też o wstrzemięźliwość od mięsa w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy świętej.
 9. Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty – Wigilii Paschalnej rozpocznie się w naszym kościele o g. 18.00, w czasie adoracji krzyża w Wielki Piątek krzyż całuje tylko celebrans, a wszyscy przez skłon, lub przyklęknięcie. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie na zewnątrz kościoła i w tradycyjnych punktach w terenie. Przynieśmy na liturgię Wigilii Paschalnej świece – paschaliki, które zapalone od Paschału przypomną nam nasz chrzest. Procesja rezurekcyjna będzie w naszej parafii w Wielkanoc o g. 6.00 rano, po niej Msza święta, pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego.
 10. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny mogą przyjąć Komunię świętą sakramentalną w kościele o g. 16.30 osoby, które uczestniczyły we Mszy świętej przez media elektroniczne.
 11. Program adoracji i Triduum Paschalnego w załączniku :

V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. W imię Boże rozpoczynamy tegoroczne rekolekcję wielkopostne pod przewodnictwem ks. mgr Krzysztofa Orła, dyrektora diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego ITER w Tarnowie. Serdecznie Księdza witamy w naszej wspólnocie parafialnej i prosimy o duchowe przygotowanie nam do świąt wielkanocnych. Msze święte w kościele parafialnym o g 7.30, 9.30, 11.00 i 17.00, w kaplicy na Łużu 12.00, o g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dziś po Mszach świętych można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty i światło do Grobu Bożego. Transmisja video na żywo Mszy świętych od dzisiaj jest dostępna na You Tube poprzez link na parafialnej stronie internetowej.
 2. Od poniedziałku Msze święte wieczorne będą o g. 18.00 według czasu letniego. „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”, dlatego korzystajmy ze spowiedzi świętej w czasie rekolekcji i pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą świętej, a w razie potrzeby służymy posługą w innym terminie po umówieniu się z księdzem. Nie będzie w czasie rekolekcji możliwości spowiadania się u kapłanów z poza naszej parafii.
 3. We wtorek zakończenie rekolekcji. Składka na tacę będzie przeznaczona jako dar dla rekolekcjonisty za wygłoszone nauki rekolekcyjne.
 4. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła oraz podziękowanie za dobrze przeżyte rekolekcje.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy – Niedzielę Palmową. Jeśli nie będzie obostrzeń z racji pandemii po sumie będzie konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę.
 6. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach, a także za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Bożego parafiankom i parafianom za indywidualne ofiary już złożone oraz te złożone do puszek dziś po Mszach świętych.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego o g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o 17.00 wieczorna Msza święta.
 2. W środę o g. 17.00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów kościoła oraz o owocne przeżycie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.
 3. W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych, o g. 16.45 Droga Krzyżowa, a po niej Msza święta.
 4. W następną niedzielę rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje, które poprowadzi ks. mgr Krzysztof Orzeł, dyrektor Biura Pielgrzymkowego naszej diecezji ITER siedzibą w Tarnowie. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, a także na kartkach w przedsionku kościoła, skąd można zabrać sobie do domu.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty i światło do Bożego Grobu. Z góry składam „Bóg zapłać” za te ofiary.
 6. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne, w kopertach i dziś na tacę.
 7. Pani Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Mielcu informuje, że od 16 marca br. rozpoczynają się zapisy dzieci w wieku 5 i 6 lat do zerówki. Taki oddział – filia Przedszkola nr 2 w Mielcu działa przy Szkole Podstawowej nr 12 w Osiedlu Rzochów. Szczegóły na stronie internetowej przedszkola.

III Niedziela Wielkiego Postu – 7.03.2021 r.

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, o g. 16.00 Gorzki Żale z kazaniem pasyjnym, o g 17.00 Msza święta wieczorna.
 2. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z rozpoczynającą się Nowenną do św. Józefa w intencji dobrodziejów naszego kościoła, a także o dobre przeżycie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczną się 21 marca br. pod przewodnictwem Ks. mgr Krzysztofa Orła, dyrektora Biura Pielgrzymkowego Diecezji Tarnowskiej, po niej Msza święta. W środę na nowennę i wieczorną Mszę świętą zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzicami.
 3. W piątek o g. 16.45 Droga Krzyżowa, po niej Msza święta. Na Drogę Krzyżową i Mszę świętą zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania wr4az z rodzicami.
 4. W następna niedzielę składka na tacę na cele inwestycyjne. Zakończono i wypłacono ogrodzenie cmentarza. Najbliższe prace inwestycyjne to wykonanie elewacji plebanii i malowanie jej dachu oraz wykonanie ocieplenia i elewacji Domu Parafialnego.
 5. „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne w kancelarii i w kopertach.
 6. W zakrystii i przedsionku kościoła można nabyć baranki i paschaliki Caritas, a także kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, w którym jest dodatek z Nowenną do św. Józefa oraz specjalny 100 stronicowy dodatkowy numer „Gość Niedzielny Ekstra” w cenie 9 zł, poświęcony św. Józefowi, z racji trwającego Roku św. Józefa.
 7. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty : + Stanisław Paluch z Wojsławia, l.88 i + Kazimierz Więcek z Rzemienia, l.65. Pogrzeb + Kazimierza Więcka będzie dzisiaj o g. 13.30 Różaniec w kościele, o g. 14.00 Msza święta pogrzebowa. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ich polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.

II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu – „Ad Gentes”, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, o g. 16.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o 17.00 Msza święta wieczorna. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 2. W poniedziałek Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
 3. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, o dobre przeżycie tegorocznych wielkopostnych rekolekcji i w intencji kandydatów do bierzmowania, po nowennie Msza święta.
 4. W czwartek święto św. Kazimierza, Królewicza, od g. 16.00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I czwartku miesiąca marca, o 17.00 Msza święta.
 5. W piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 6.30 i 17.15 w kościele, o 18.15 na Łużu. Okazja do spowiedzi świętej od 16.00 w kościele, od 18.00 na Łużu. o g. 16.45 Droga Krzyżowa. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalna : ks. proboszcz od g. 8.00, ks. Janusz od g. 13.30.
 6. W sobotę od g. 16.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzą róże św. Józefa i św. Elżbiety, po niej Msza święta niedzielna.
 7. W następną niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na sumie chrzest dzieci, o 16.00 Gorzkie Żale z kolejnym kazaniem pasyjnym.
 8. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiara w wysokości minimum 6 zł pomoże tym, którzy tej pomocy potrzebują.
 9. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła złożone na konto parafialne, w kancelarii i w kopertach oraz złożone dziś na tacę, a przeznaczone na ogrzewanie kościoła.