Ogłoszenia2019-01-17T15:51:55+02:00
 

Ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu – „Ad Gentes”, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, o g. 16.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o 17.00 Msza święta wieczorna. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 2. W poniedziałek Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
 3. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, o dobre przeżycie tegorocznych wielkopostnych rekolekcji i w intencji kandydatów do bierzmowania, po nowennie Msza święta.
 4. W czwartek święto św. Kazimierza, Królewicza, od g. 16.00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I czwartku miesiąca marca, o 17.00 Msza święta.
 5. W piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 6.30 i 17.15 w kościele, o 18.15 na Łużu. Okazja do spowiedzi świętej od 16.00 w kościele, od 18.00 na Łużu. o g. 16.45 Droga Krzyżowa. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalna : ks. proboszcz od g. 8.00, ks. Janusz od g. 13.30.
 6. W sobotę od g. 16.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzą róże św. Józefa i św. Elżbiety, po niej Msza święta niedzielna.
 7. W następną niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na sumie chrzest dzieci, o 16.00 Gorzkie Żale z kolejnym kazaniem pasyjnym.
 8. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiara w wysokości minimum 6 zł pomoże tym, którzy tej pomocy potrzebują.
 9. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła złożone na konto parafialne, w kancelarii i w kopertach oraz złożone dziś na tacę, a przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021 r.

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu, o g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza święta wieczorna. Po Mszy świętej mogą przyjąć na swoją głowę popiół ci, którzy tego znaku pokuty nie przyjęli w Środę Popielcową. Dzisiaj po Mszach świętych można złożyć ofiarę do puszki na przedłużanie nóżek i rehabilitację dziesięcioletniego Mikołaja Tracza z Leszczyny k/Bochni. Chłopcu temu już kilkakrotnie pomagaliśmy, za co są wdzięczni rodzice i on sam, ale to jest proces, w miarę jak dziecko rośnie, potrzeba tych kosztownych zabiegów. Za ofiarność Mikołaj i jego rodzice. składają serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. W poniedziałek święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 1. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła.
 2. W piątek o g. 16.45 Droga Krzyżowa, po niej Msza święta.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Składka na tacę będzie na ogrzewanie kościoła, a przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na rzecz Dzieła Pomocy – „Ad Gentes”.
 4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na cele inwestycyjne na konto parafialne, w kopertach i w kancelarii oraz za te złożone dziś na tacę, a przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 5. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiary w wysokości 6 zł będą przeznaczone na pomoc biednym dzieciom oraz osobom chorym i starszym. Caritas zachęca nas, abyśmy w zeznaniu podatkowym za rok 2020 przekazali 1 % należnego podatku na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
 6. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Kordian Kosiorowski z Rzemienia, l. 53. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
 7. ,,Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Mielcu informuje, że zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022 będą odbywać się drogą elektroniczną w dniach od 1 do 8 marca 2021 r. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej szkoły”.

VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021 r.

 1. Dziś VI Niedziela Zwykła, g. 17.00 wieczorna Msza święta.
 2. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Poświęcenie popiołu i posypanie nim naszych głów na Mszach świętych o g. 7.00, 9.00, i 17.00, na Łużu o g.18.00. W tym dniu obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia oraz post ilościowy /ścisły/ wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku życia. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej.
 3. W piątek o g. 16.45 Droga Krzyżowa, po niej Msza święta ku czci św. Józefa.
 4. W następną niedzielę o g. 16.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich Msza święta wieczorna. Składka na tacę będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 5. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła złożone na konto parafialne, w kopertach oraz złożone dziś na tacę.
 6. Kurs Przedmałżeński dla par narzeczonych odbędzie się w Mielcu na Osiedlu (w parafii MB Nieustającej Pomocy ul. ks. Arczewskiego 1) w dwie soboty 20 i 27 marca br. Szczegóły na stronie internetowej tej parafii mielec.pli na tablicy ogłoszeń.
 7. Szkoła Podstawowa nr 12 w Mielcu, Osiedle Rzochów prowadzi zbiórkę elektrośmieci do końca lutego br. w godzinach od 7.00 do 13.00.Zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy składać przy budynku gospodarczym obok szkoły Za zebrane elektrośmieci szkoła pozyskuje pomoce dydaktyczne oraz materiały plastyczne do świetlicy szkolnej. Za dotychczasowe zaangażowanie w zbiórki serdecznie dziękujemy.

V Niedziela Zwykła – 7.02.2021 r.

 1. Dziś V Niedziela Zwykła, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
 2. W środę wsp. św. Scholastyki, dziewicy, o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie ofiarowana w intencji dobrodziejów naszego kościoła. Na wieczorne nabożeństwo i Mszę świętą zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z klas trzecich wraz z rodzicami.
 3. W najbliższy czwartek 11 lutego wsp. NMP z Lourdes, w tzw. ”tłusty czwartek” będzie w naszym kościele adoracja Nabożeństwa 40 – Godzinnego : od g. 7.00 do 16.30. Porządek adoracji dla poszczególnych rejonów jest następujący : 7.00 do 10.00 Wojsław wraz z domami za torem, ul. Żegoty ; od 10.00 do 12.00 Rzochów, Podlas, Łuże, Inwestorów ; od 12.00 do 14.00 Przedmieście i Tuszyma ; od 14.00 do 16.30 Rzemień i Rejowiec, o 16.30 Nieszpory Eucharystyczne z lourdzkim błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem z racji Światowego Dnia Chorych, o g. 17.00 Msza święta.
 4. W piątek na wieczorną Mszę świętą zapraszamy młodzież z klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami.
 5. Serdecznie dziękuję za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kancelarii parafialnej, w kopertach, na konto parafialne.
 6. W następną niedzielę składka na tacę będzie na cele inwestycyjne.
 7. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty + Stefania Więcek z Rzemienia l.97. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.

IV Niedziela Zwykła –  31.01.2021 r.

 1. Dziś IV Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
 2. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego, Msze święte o g. 7.00, 9.00 i 17.00 w kościele, o g. 18.00 w kaplicy na Łużu. na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic.
 3. W środę wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika, błogosławieństwo świec, owoców i gardła ku czci św. Błażeja, o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów i fundatorów naszego kościoła, po niej Msza święta. Po Mszy świętej wieczornej S. Cypriana prosi osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu dekoracji świątecznej. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.
 4. W czwartek od g. 16.00 Godzina święta – adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I czwartku, po niej Msza święta.
 5. W piątek wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy, błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty, Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 6.30 i 17.00, na Łużu o 18.15, spowiedź o d g. 16.00 w kościele, na Łużu od 18.00. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną w domach ; ks. proboszcz od g. 8.00, ks. Janusz od g. 13.30. Składka na tacę na misje.
 6. W sobotę wsp. św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników, od g. 16.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzi róża św. Weroniki.
 7. W następną niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na sumie chrzest dzieci
 8. Za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Zbigniew Niziołek z Osiedla Inwestorów, l.58. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.

III Niedziela Zwykła – 24.01.2021 r.

 1. Dziś III Niedziela Zwykła, Niedziela Słowa Bożego. o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
 2. W poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
 3. We wtorek wsp. św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
 4. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
 5. W czwartek wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 6. W piątek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
 7. W następną niedzielę Światowy Dzień Chorych na Trąd. W przyszłą niedzielę (31 stycznia) Nasze Siostry Karmelitanki skierują do nas słowo z racji obchodzonego jubileuszu 100 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr.
 8. W\ czwartek, piątek i niedzielę kolejne o g. 17.00 Msze święte kolędowe. Można ze sobą przynieść wodę do poświęcenia, albo zabrać z przedsionka kościoła już poświęconą.
 9. W związku z rozpoczętym w grudniu Rokiem Św. Józefa, RDN Małopollska i Nowy Sącz rozprowadza gromnice z wizerunkiem Maryi i św. Józefa. Można je ba nabyć w zakrystii lub w przedsionku składając minimalną ofiarę 20 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” składamy za ofiary przeznaczone na potrzeby inwestycyjne złożone w kopertach i na konto parafialne oraz dziś na tacę, a przeznaczone na ubezpieczenie kościoła, budynków parafialnych i cmentarza.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności +Elżbieta Bieniek z Podlasu. l.84. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a Ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
 11. Diecezjalna Fundacja „Auxilium”, prowadząca Poradnię Specjalistyczną i Telefon Zaufania „Arka” wychodząc naprzeciw ważnym potrzebom społecznym otwiera oddział w Mielcu. W oddziale tym prowadzone będzie poradnictwo specjalistyczne w ramach Poradni „Arka”, diagnostyka psychologiczna, psychoprofilaktyka, grupy wsparcia dla osób uzależnionych i współ uzależnionych, jak również zadania z zakresu edukacji, kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Szczegóły na afiszu.