1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, zakończenie czasu Komunii świętej wielkanocnej, w parafii Trójcy Przenajświętszej na Smoczce dziś odpust. Msze święte prymicyjne nowo wyświęconych wczoraj w Tarnowie kapłanów będą dziś : w Kiełkowie o g. 11.00, w Mielcu na Smoczce o g. 12.00, w Mielcu na Osiedlu o g. 12.00 i o g. 14.00.
  2. We wtorek wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  3. W środę po Mszy świętej wieczornej będzie zbiórka lektorów i ministrantów.
  4. W czwartek będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/. Porządek nabożeństw jest następujący : Msze święte o g. 7.30, o g. 10.00 suma z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, które przygotują : pierwszy Przedmieście 1, drugi i trzeci według tradycji /po siedem rodzin/, czwarty Rzochów 12 ; wieczorem o g. 16.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła, a po niej Msza święta wieczorna. Składka na tacę będzie przeznaczona na hospicja i cele charytatywne w diecezji.
  5. W piątek i sobotę rano i wieczorem procesje eucharystyczne wokół kościoła.
  6. W piątek wsp. św. Justyna, męczennika, I piątek miesiąca, Dzień Dziecka. Msze święte o g. 6.30 i 18.00, na Łużu o 19.15, okazja do spowiedzi świętej w kościele od g. 17.00, na Łużu od g. 19.00. Składka na tacę na cele misyjne. Od g. 13.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.
  7. W sobotę od g. 17.00 adoracja I sobót miesiąca połączona z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, o g. 18.00 Msza święta. Adorację będą prowadzić róże św. Anny i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  8. W następna niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych i dla młodzieży, na sumie chrzest dzieci.
  9. W ubiegły czwartek odbyło się pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Tematem spotkania była modlitwa w rodzinie chrześcijańskiej. W wyniku dyskusji padła propozycja, abyśmy w tych rodzinach, w których niema takiej praktyki spróbowali modlić się całą rodziną codziennie wieczorem, np.,. w godzinie apelu jasnogórskiego lub o innej dogodnej dla całej rodziny godzinie. Ponieważ spotkania Parafialnych Zespołów Synodalnych będą odbywać się raz w miesiącu, zapraszamy chętnych do włączenia się w te spotkania lub wyrażenie swojej opinii czy propozycji na podany w danym miesiącu temat przez wrzucenie kartki do wystawionej w przedsionku kościoła skrzynki.
  10. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne przy naszym kościele złożone na konto parafialne i w kopertach.
  11. Centrum Kształcenia Torus w Mielcu ogłasza nabór do szkoły policealnej, szkoły medycznej i liceum uzupełniającego dla dorosłych. Kształcenie całkowicie za darmo w zawodach : technik usług kosmetycznych, BHP, administracja, florysta, opiekun medyczny, technik farmaceutyczny, higienistka stomatologiczna, technik masażysta, terapeuta zajęciowy i wiele innych. Nauka w Szkole jest zupełnie darmowa, zajęcia odbywają się w weekendy. Szczegóły na afiszu i ulotkach.