1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, zakończenie czasu Komunii świętej wielkanocnej, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, o g. 11.00 chrzest dzieci, o g. 12.00 w parafii Trójcy Przenajświętszej na Smoczce odpust. Msza święta wieczorna o g. 17.0, a po niej nabożeństwo czerwcowe.
  2. Codziennie po Mszy świętej wieczornej będzie w naszym kościele nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
  3. W poniedziałek wsp. św. Jadwigi, Królowej ; w poniedziałek i wtorek na Mszy świętej wieczornej o g. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
  4. We wtorek od g. 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodzin i świadków bierzmowania.
  5. W środę w czasie Mszy świętej o g. 15.30 w naszym kościele młodzież klas ósmych z parafii : Przecław, Dobrynin, Kiełków, Łączki Brzeskie i z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk J.E. Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza. O g. 18.00 Msza święta wieczorna.
  6. W czwartek będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/. Porządek nabożeństw jest następujący : Msze święte o g. 7.30, 9.30, o g. 11.00 suma z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, usytuowanych w kapliczkach przy placu przed naszym kościołem, które przygotują : pierwszy Wojsław 1, drugi i trzeci według tradycji /po siedem rodzin/, czwarty Rzochów 14 ; wieczorem o g.16.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła, a po niej Msza święta wieczorna. Msza święta na Łużu o g. 8.15. Składka na tacę będzie przeznaczona na hospicja i cele charytatywne w diecezji.
  7. W piątek i sobotę procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie tylko wieczorem.
  8. W piątek wsp. bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy, męczenników, na Mszy świętej o g. 18.00 spotkanie dzieci I – komunijnych z rodzicami, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieżowej grupy apostolskiej.
  9. W sobotę wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
  10. W następną niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii, między innymi na dokończenie ogrodzenia cmentarza parafialnego. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na konto parafialne, w kopertach i w kancelarii parafialnej.
  11. W związku z wprowadzoną od 1 kwietnia br. uchwałą Rady Miasta Mielca obowiązkową na terenie Gminy Miejskiej Mielec segregacją odpadów komunalnych również na cmentarzu parafialnym do dwóch istniejących pojemników na odpady zmieszane, ustawiono pojemniki na szkło, tworzywa sztuczne i papier. Uprzejmie proszę, aby śmieci z cmentarza wrzucać do odpowiednio oznakowanych pojemników. Ułatwi to pracę służb komunalnych, a mnie uchroni przed przyjmowaniem od tych służb zastrzeżeń i upomnień. Dziękuję za zrozumienie i przypominanie o tym innym.