1. Uroczystość NMP Częstochowskiej, o g. 14.00 Msza święta na Łużu ku czci NMP Częstochowskiej, Patronki kaplicy na Łużu i mieszkających tam parafian, o g. 17.00 w kościele Msza święta wieczorna.
  2. W poniedziałek wsp. św. Moniki.
  3. We wtorek wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  4. W środę wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
  5. W sobotę wsp. bł. Bronisławy, dziewicy. Od g. 17.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzą członkowie róży św. Stanisława Kostki, a po niej Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP.
  6. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych i młodzieży, na sumie chrzest dzieci.
  7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła złożone na konto parafialne oraz w kopertach.
  8. Dożynki Województwa Podkarpackiego i Powiatu Mieleckiego odbędą się dziś 26 sierpnia 2018 roku na terenach zielonych przy ul. Rzecznej w Mielcu. Dożynki rozpocznie Msza święta dziękczynna o g. 12.30 w Bazylice Mniejszej p.w. św. Mateusza w Mielcu.
  9. W sobotę i niedzielę na Jasnej Górze Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie. Szczegóły na afiszu.
  10. Od następnej niedzieli 2 do 9 września br. odpust w sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie.