1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszym kościele o g. 11 00 uroczystość I Komunii świętej dzieci z klas trzecich, o g. 16 30 Nabożeństwo Majowe z Nowenną do Ducha Świętego, a po nich Msza święta wieczorna.
  2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego przypominająca wszystkim wiernym Sakrament Bierzmowania i zaciągnięte wówczas obowiązki, zwłaszcza apostołowania słowem i przykładem życia. Codziennie po Mszy świętej wieczornej będzie Nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwo majowe. Na te nabożeństwa wieczorne w tzw. „Białym Tygodniu” zapraszamy wszystkich, a szczególnie wszystkie dzieci z klas trzecich wraz z rodzinami.
  3. W poniedziałek święto św. Macieja, Apostoła.
  4. W środę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, po Mszy świętej wieczornej zbiórka dla lektorów i ministrantów. W tym dniu polećmy Panu Bogu w naszych modlitwach biskupa naszej diecezji Ks. Bp. Andrzeja Jeża, który obchodzi swoje imieniny.
  5. W piątek wsp. św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera, po Mszy świętej wieczornej na plebanii spotkanie grupy modlitewno – biblijnej św. Eliasza, a w domu parafialnym spotkanie dla grupy młodzieżowej.
  6. W następną niedzielę będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz zakończenie okresu wielkanocnego i czasu Komunii świętej wielkanocnej. W przyszłą niedzielę na g. 11 00 zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne na Mszę świętą ze specjalną oprawą muzyczno – liturgiczną i kazaniem dla dzieci.
  7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne naszym kościele złożone na konto parafialne i w kopertach i dziś na tacę. Na początku czerwca przystępujemy do wykonania ogrodzenia naszego kościoła oraz prac renowacyjnych elewacji frontowej części kaplicy cmentarnej i dokończenia głównego chodnika na cmentarzu.
  8. Szkoła Podstawowa nr 12 w Mielcu – Rzochowie ogłasza kolejną zbiórkę elektrośmieci w dniach 21 – 24 maja b.r.. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy przynosić w godz. od 7 00 do 14 00 na plac za szkołą. Za te rzeczy szkoła otrzyma pomoce dydaktyczne dla dzieci w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.
  9. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu poszukuje rodzin chętnych do bycia rodziną zastępczą. Szczegóły naboru na tablicy ogłoszeń.
  10. Prezydent Miasta Mielca zaprasza na spotkania informacyjne wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem dofinansowania na wymianę starego źródła ogrzewania i zakup nowego kotła na gaz, biomasę lub ekogroszek oraz dofinansowaniem na przydomowe oczyszczalnie ścieków. Spotkania odbędą się w środę 23 maja o g. 17 00 oraz w piątek 25 maja o g. 10 00 w sali budynku Domu Kultury przy al. Niepodległości 7.
  11. Zespół Szkół Ekonomicznych im bł. ks. Romana Sitki w Mielcu zaprasza uczniów gimnazjów i ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się 15 maja 2018 roku w g. 10 30 – 14 30 w budynku szkoły przy ul. Warszawskiej 1.