1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, po 9 30 dla młodzieży, o g. 17 00 Msza święta wieczorna a po niej nabożeństwo czerwcowe z Nowenną do Ducha Świętego.
  2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego przypominająca wszystkim wiernym Sakrament Bierzmowania i zaciągnięte wówczas obowiązki, zwłaszcza apostołowania słowem i przykładem życia. Codziennie po Mszy świętej wieczornej będzie Nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwo czerwcowe.
  3. W poniedziałek święto wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich chłopców pragnących zostać ministrantami, szczególnie tych, którzy w tym roku przyjęli po raz pierwszy Komunię świętą.
  4. W środę wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika, po Mszy świętej wieczornej zbiórka dla lektorów i ministrantów.
  5. W czwartek od g. 17 00 Godzina święta – adoracja Najświętszego Sakramentu. o 18 00 Msza święta. O g. 19 00 próba scholi.
  6. W piątek wsp. bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika. Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g.6 00 i 18 00 w kościele, na Łużu, o g.19 15. Spowiedź od g. 17 00 w kościele, od 19 00 na Łużu. Odwiedziny chorych w domach z sakramentalną posługą : ks. proboszcz od g.8 00, ks. Piotr od g. 13 30. Składka na tacę na cele misyjne. Po Mszy Św. wieczornej spotkanie apostolskiej grupy młodzieżowej.
  7. W sobotę wsp. św. Jadwigi, Królowej.
  8. W następną niedzielę będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz zakończenie okresu wielkanocnego i czasu Komunii świętej wielkanocnej. Składka na tacę będzie na cele inwestycyjne.
  9. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne naszym kościele złożone na konto parafialne i w kopertach.
  10. We wtorek 11. 06. w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim odbędzie się spotkanie dziękczynne młodzieży naszej diecezji, która w tym i w zeszłym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Serdecznie zapraszamy! W programie Msza święta. pod przewodnictwem ks. bpa . Andrzeja Jeża oraz koncerty. Organizatorzy gwarantują ciepły posiłek. Wyjazd             o g. 6 30, powrót w godzinach wieczornych. Koszt około 35zł. Zapisy u ks. Piotra do czwartku tego tygodnia!
  11. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty + Teresa Nowak z Wojsławia, l.85. Pogrzeb będzie dzisiaj o g. 13 00 wyprowadzenie z domu pogrzebowego „Eden”, o g. 13 30 Różaniec w kościele, a o g. 14 00 Msza święta. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  12. Rada Osiedla Rzochów zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w przyszłą niedzielę 9 czerwca o g. 18 00 w Budynku Wielofunkcyjnym w Rzochowie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  13. Wspólnota „Płomień Miłości z parafii Ducha Świętego w Mielcu wraz z ks. proboszczem zapraszają na wigilię Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy i czuwanie poprowadzi młodzieżowa wspólnota „Mocnych w Duchu” – „Miłość – lubię to”. Czuwanie odbędzie się w sobotę 8 czerwca br. w górnym kościele od g. 17 00. Szczegóły na afiszu.
  14. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na bezpłatne spotkanie warsztatowe przeznaczone dla osób, które borykają się z wieloma obowiązkami, jakie niesie samotne wychowywanie dzieci. Szczegóły na afiszu. Również MOPS w Mielcu zaprasza do udziału w projekcie „Tworzenie miejsc pobytu w nowo powstałych mieszkaniach chronionych na terenie gminy miejskiej Mielec”. Informacje w siedzibie MOPS przy ul. Łukasiewicza 1 c.