1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o g. 17.00 Msza święta wieczorna, a po niej nabożeństwo czerwcowe, odpust w parafii Ducha Świętego w Mielcu.
  2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o g. 7.00, 9.00, 18.00, na Łużu o g. 17.00. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie dla aspirantów.
  3. We wtorek wsp. św. Barnaby, Apostoła. Młodzież która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowanie wyruszy we wtorek o g. 6.30 z parkingu przy kościele na dziękczynną pielgrzymkę autokarową do Starego Sącza.
  4. W środę wsp. bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy, męczenników, po nabożeństwie wieczornym spotkanie ministrantów i lektorów, na plebanii spotkanie dla Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  5. W czwartek będziemy obchodzić święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte będą o g. 6.30 i 18.00, o 19.00 próba scholi.
  6. W piątek wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, W piątek zamiast w kościele wieczorna Msza święta o g. 18.00 połączona z modlitwami za naszych zmarłych będzie w kaplicy na cmentarzu, o g. 17.00 spotkanie dla DSM, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla parafialnej grupy młodzieżowej, a na plebanii spotkanie dla Grupy modlitewno – biblijnej św. Eliasza.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na g. 11/00 zapraszamy wszystkie dzieci na comiesięczną Mszę Św. z kazaniem i oprawą liturgiczną dla dzieci. Na uroczystość odpustową na Smoczkę zapraszają Ks. proboszcz i parafianie. W Starym Sączu Diecezjalne święto Rodziny.
  8. W następny czwartek 20 czerwca będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało : pierwszy ołtarz przygotowuje Przedmieście 2, drugi i trzeci według tradycji, czwarty Rzochów 13. Prosimy, aby w przygotowanie ołtarzy włączyli się wszyscy mieszkańcy ww. rejonów, również młodzież i dzieci.
  9. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne przy naszym kościele złożone na konto parafialne i w kopertach oraz dziś na tacę.
  10. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty : + Stefan Rączka z Rzochowa l.86, + Elżbieta Polińska z Rzemienia l.65 i + Władysław Betlej z Podlasu l.91. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ich polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  11. „Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER zaprasza na wakacyjny wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny „Szlakiem Bałtyckich Latarni Morskich”, w dniach od 10 – 15.08. 2019 r. Szczegóły na plakacie, w Biurze ITER przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie lub pod nr telefonu 728 817 147.” Z nami w wakacje można wybrać się także na pielgrzymki do Włoch, Medjugorje, Lourdes, Fatimy, Grecji, Ziemi Świętej i wielu innych znanych miejsc kultu religijnego i maryjnych objawień. Zapraszamy!