1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu, w imię Boże rozpoczęliśmy pod przewodnictwem Ks. Prałata dr. Janusza Paciorka, rekolekcje wielkopostne mające przygotować nas do właściwego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Serdecznie Księdza Rekolekcjonistę wśród nas witamy i oddajemy się pod Jego duchowe przewodnictwo. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Można go zabrać do domu, kto jeszcze nie ma, z przedsionka kościoła.
  2. W środę w dzień zakończenia rekolekcji tradycyjnie na wszystkich Mszach świętych rekolekcyjnych będą zbierane ofiary na tacę jako wynagrodzenie za trud głoszenia rekolekcji. Obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów będzie w środę po Mszy świętej wieczornej.
  3. Do środy zapisy młodzieży na wyjazd do Tarnowa na diecezjalny zjazd młodzieży na Niedzielę Palmową.
  4. W piątek po wieczornej Mszy świętej odprawimy Drogę Krzyżową trasą do Rynku Rzochowskiego. Na Drogę Krzyżową pójdziemy z zapalonymi zniczami, które po powrocie ustawimy przy krzyżu misyjnym.
  5. W sobotę o g. 8.00 wyruszamy z naszego kościoła na Drogę Krzyżową na Łuże, gdzie na zakończenie będzie Msza święta w kaplicy, powrót we własnym zakresie.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy – Niedzielę Palmową. W naszym kościele poświęcenie palm będzie tradycyjnie na sumie o g. 11.00, a po niej konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę. Składka na tacę jako jałmużna postna będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  7. Odwiedziny chorych w domach z przedświąteczna posługą sakramentalną będą od g. 8.00 w następny poniedziałek 15 kwietnia.
  8. W minionym tygodniu odszedł + Antoni Siewierski z Rzochowa, l.62. Pogrzeb będzie w poniedziałek o g. 14.30 Różaniec w kościele, o g, 15.00 Msza święta. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  9. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach, a także za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Bożego parafiankom i parafianom z rejonów : Przedmieście 2, Wojsław 1, Rejowiec 1 i indywidualne ofiary.
  10. W środę (10 kwietnia) o godz. 19.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej w Mielcu odbędzie się Misterium Męki Pańskiej „Splendor Crucis”. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to piękne artystyczne przedstawienie ostatnich chwil z życia Chrystusa na ziemi.
  11. W niedzielę 14 kwietnia 2019 roku o g. 19.00 w kościele w Przecławiu VI Misterium Męki Pańskiej.