1. Dziś VI Niedziela Zwykła, Światowy Dzień Chorego, po sumie adoracja i udzielanie Namaszczenia Chorych dla chorych i starszych, po nim lourdzkie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Z racji Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa po Mszach świętych wspólna adoracja, między Mszami prywatna.

Adoracja Jezusa  Eucharystycznego dziś po południu będzie w takim porządku :

od g. 12.00 – 14.00 Wojsław – Domy za torem i ul. Żegoty

od g. 14.00 – 16.30 Podlas, Łuże oraz wszyscy, którzy nie będą mogli przybyć na swoją adorację

1. 16.30 Nieszpory Eucharystyczne i Msza święta.

Poniedziałek – Msze święte o g. 6.30 i 17.00

Adoracja  od   7.30 – 12.00 Wojsław

od 12.00 – 16.40 Rzochów

16.30 Nieszpory Eucharystyczne i Msza święta

Wtorek – Msze święte o g. 6.30 i 17.00

Adoracja  od   7.30 – 12.00 Przedmieście i Tuszyma

od 12.00 – 16.40 Rzemień i Rejowiec

16.30 Nieszpory Eucharystyczne i Msza święta.

Zadbajmy, aby była ciągłość adoracji. Niech zadbają o to członkowie Parafialnego Oddziału Caritas, grupy modlitewno – biblijnej św. Eliasza, Domowego Kościoła oraz Siostry i Bracia Róż Różańcowych. Módlmy się w czasie adoracji o pokój na świecie, w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin i nas samych. Wynagradzajmy Jezusowi wszelkie zniewagi, krzywoprzysięstwa i świętokradztwa. Niech nie zabraknie nikogo w kościele, w ciągu tych dni skupienia, modlitwy i adoracji Jezusa Eucharystycznego.

We wtorek na nieszpory i wieczorną Mszę świętą zapraszamy dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej wraz z rodzicami.

1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Poświęcenie popiołu i posypanie nim naszych głów na Mszach świętych o g. 7.00, 9.00, i 17.00, na Łużu o g.18.00. W tym dniu obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia oraz post ilościowy /ścisły/ wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku życia. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej.
  2. W piątek o g. 16.00 spotkanie dla DSM, o g. 16.45 Droga Krzyżowa w kościele, a po niej Msza święta. Na te nabożeństwa w piątek zapraszamy młodzież z trzecich klas gimnazjalnych wraz z rodzicami. W piątek pół godziny po Mszy .świętej wieczornej spotkanie dla grupy młodzieżowej.
  3. W następną niedzielę o g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich wieczorna Msza święta. Składka na tacę będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła złożone na konto parafialne, w kopertach oraz dziś na tacę.
  5. 17 lutego (tj. w najbliższą sobotę) o godz. 16.00, parafia św. Mateusza w Mielcu, organizuje Kurs Przedmałżeński, który będzie trwał do Niedzieli Palmowej (24 marca). Spotkania będą się odbywały w środy o g. 19.00 i w soboty o g. 16.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu 17 lutego o g. 16.00.
  6. Kino Galaktyka Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu zaprasza 13 lutego na projekcję filmu „Ignacy Loyola”– dramatu biograficznego o jednej z najważniejszych postaci w historii Kościoła.
  7. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży przyjmuje zgłoszenia na wyjazd w dniach od 22 – 27 stycznia 2019 r. na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Osoby, które się zgłoszą zostaną zaproszone na spotkanie organizacyjne w dniu 27 lutego b.r. do Tarnowa.