1. Dziś XII Niedziela Zwykła, po sumie i po wieczornej Mszy świętej procesje eucharystyczne wokół kościoła, nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej wieczornej. Dziś we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej po Mszach Świętych odśpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…”. Będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje oraz przejawy agresji wobec osób duchownych dokonanych w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie. W Książnicach uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. Procesje eucharystyczne od poniedziałku do piątku rano i wieczorem.
  3. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, po wieczornym nabożeństwie zbiórka aspirantów.
  4. W czwartek dla wszystkich parafii mieleckich uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – patronki miasta. W Mielcu na Osiedlu uroczystość odpustowa.
  5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy świętej wieczornej będzie poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, o g. 19.00 próba scholi.
  6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji uroczystości mimo, że jest to piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek w Przecławiu o g. 18.00 Msza święta z modlitwą o uzdrowienie.
  7. W sobotę będzie uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o g.7.00, 9.00 i 18.00, na Łużu o 17.00. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze, jest to również dzień modlitwy za następcę św. Piotra, Ojca świętego Franciszka. W tym dniu wierni, którzy z pobożnością posługują się jakimiś dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca św. lub biskupa mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. W niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  9. W minionym tygodniu odeszły dom wieczności : + Krystyna Ignatowicz z par. Ducha Świętego w Mielcu, l.68 i + Janina Rog z Dębicy, l.83, związane z nasza parafią. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a je polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  10. Trwają zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Chętnych do przeżycia tej szczególnej formy rekolekcji w drodze, zapraszamy do zapisywania się do końca lipca. Niezdecydowanym proponujemy planować urlop w dniach 17 do 25 sierpnia.
  11. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kancelarii parafialnej, na konto parafialne, w kopertach.
  12. Prosimy o odnowienie prenumeraty „Gościa Niedzielnego” na trzeci kwartał do końca czerwca br.
  13. Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” (ul. Legionów 73) zaprasza serdecznie 28 czerwca br. o godz. 18.00 na spotkanie z Jolantą Dragan, która wygłosi prelekcję pt. Sobótki w Polsce, towarzyszącą wystawie zatytułowanej: W kręgu sztuki sakralnej. Skarby kościołów ziemi mieleckiej. Szczegóły na plakatach i facebooku Muzeum. Serdecznie zapraszamy!