1. Dziś XII Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna, a po niej nabożeństwo czerwcowe. W Książnicach uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. We środę dla wszystkich parafii mieleckich uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – patronki miasta. W Mielcu na Osiedlu uroczystość odpustowa.
  3. W czwartek wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  4. W piątek będzie uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o g.7.00, 9.00 i 18.00, na Łużu o 17.00. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze, jest to również Dzień modlitwy za następcę św. Piotra, Ojca świętego Franciszka. W tym dniu wierni, którzy z pobożnością posługują się jakimiś dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca św. lub biskupa mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości mimo, że jest to piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  5. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  6. Już wkrótce będziemy przeżywać Wielki Odpust Tuchowski 2018 w szczególnym roku dwóch jubileuszy: 125 lat od przybycia redemptorystów do Tuchowa i 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę. Będzie trwał od 30 czerwca do 8 lipca. Dokładny plan wydarzeń odpustowych znajduje się na plakacie. Zapraszamy wszystkich wiernych do Tuchowa. W imieniu wspólnoty redemptorystów o. Bogusław Augustowski proboszcz i kustosz sanktuarium.
  7. W następną niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych i młodzieży, na sumie chrzest dzieci.
  8. Rozpoczynamy zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Chętnych do przeżycia tej szczególnej formy rekolekcji w drodze, zapraszamy do zapisywania się do końca lipca. Niezdecydowanym proponujemy planować urlop w dniach 17 do 25 sierpnia.
  9. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na wyposażenie kościoła złożone w kancelarii parafialnej,  na konto parafialne, w kopertach
  10. Prosimy o odnowienie prenumeraty „Gościa Niedzielnego” na trzeci kwartał do końca czerwca br.
  11. Z radością informujemy, że w ubiegłą niedzielę na przeglądzie orkiestr dętych Podkarpacia w Tyczynie k/Rzeszowa,  w którym brało udział dziesięć orkiestr, Orkiestra Dęta Dobrynin zajęła I miejsce. Serdeczne gratulacje dla wszystkich tworzących „organizm orkiestry” składamy na ręce kapelmistrza p. Dariusza Bańki, życząc dalszych osiągnięć i sukcesów w promowaniu w Polsce i zagranicą kultury naszego regionu.