1. Dziś XIII Niedziela Zwykła, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych i młodzieży, o g.17.00 Msza święta wieczorna.
  2. W poniedziałek święto NMP Tuchowskiej. Wielki Odpust Tuchowski 2018 trwa od wczoraj do 8 lipca. Program odpustu znajduje się na plakacie w gablocie. Kustosz Sanktuarium w Tuchowie serdecznie wszystkich zaprasza.
  3. We wtorek święto św. Tomasza Apostoła.
  4. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła, po niej Msza święta.
  5. W czwartek od g. 17.00 Godzina Święta – adoracja Jezusa Eucharystycznego, po niej Msza święta.
  6. W piątek wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej, Msze święte z racji I piątku miesiąca będą o g. 6.30 i 18.00 w kościele, o g. 19.15 w kaplicy na Łużu, okazja do spowiedzi od g. 17.00 w kościele, od g. 19.00 na Łużu. Składka na tacę z I piątku na misje. Od g. 13.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.
  7. W sobotę od g. 17.00 adorację I sobót miesiąca prowadzi róża św. Kingi i św. Jana Pawła II, po adoracji Msza święta.
  8. W następną niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na rozpoczętą budowę ogrodzenia kościoła i plebanii. Zostały już zamontowane 4 pozostałe płaskorzeźby scen przedstawiających siedem boleści Matki Bożej. Dziękuję sponsorom kolejnych kapliczek : czwartej Ks. Krzysztofowi Rusinowi ze Stanów Zjednoczonych, piątej p. Janinie Dankowskiej z Rzochowa, szóstej Ks. Piotrowi Abramowi, naszemu Ks. Katechecie. Oczekujemy jeszcze na zgłoszenie się sponsora płaskorzeźby siódmej boleści.
  9. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na wyposażenie kościoła złożone na konto parafialne i w kopertach.
  10. Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu jako wraz ze sponsorami organizatorzy XXI Festiwalu Muzycznego zapraszają w środę 4 lipca br. o g. 19.30na koncert w kościele MBNP w Mielcu w czasie, którego wystąpi Lituanian Chamber Orchestra z Litwy, Augusta Jusionyte, skrzypce i Katarzyna Sroka,
  11. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu informuje, że wnioski o przyznanie świadczenia „Dobry start” można składać już od 1 lipca w formie elektronicznej poprzez portal Empatia lub bankowość elektroniczną.