1. Dziś XIV Niedziela Zwykła, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, po 9.30 dla młodzieży, o g. 17.00 wieczorna Msza święta.
  2. W środę o godz. 18 00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
  3. W czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  4. W piątek wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  5. W sobotę wsp. św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów naszej diecezji.
  6. W przyszłą niedziele składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii, a konkretnie na wykonanie chodnika i dokończenie ogrodzenia cmentarza. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane systematycznie przez wiele osób czy rodzin na konto parafialne i w kopertach. Wyżej wymienione prace rozpoczną się około 15 sierpnia.
  7. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”, ul. Wilcza 9 w Warszawie, przy poparciu tej akcji przez naszego biskupa Andrzeja Jeża serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wpiszą się na wystawione w przedsionku listy za poparciem zmiany projektu ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku Kodeks karny. Należy wpisać na tej liście imię i nazwisko, adres, numer pesel i złożyć swój podpis. Listy te mają być przesłane do Warszawy do 10 lipca. Projekt nowej ustawy jest na odwrocie listy z nazwiskami popierających. Przed podpisaniem zapoznać się z jej treścią.
  8. W dniu 9 lipca br. /wtorek/ o g. 15.00 w sali nr 1 Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, Al. Niepodległości 7 będzie bezpłatne spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego dla wszystkich chętnych seniorów naszego powiatu w ramach ogólnopolskiej akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Szczegóły na plakatach na tablicy ogłoszeń.