1. Dziś XIX Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
  2. W środę wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza święta z Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP.
  3. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę. Po Mszach świętych poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Do Przecławia na odpust zapraszają duszpasterze i parafianie.
  4. W sobotę wsp. św. Jacka, prezbitera, po Mszy świętej o g. 6.30 z Placu Katedralnego w Tarnowie wyruszy XXXVII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Codziennie można w naszym diecezjalnym Radio RDN Małopolska i Radio RDN Nowy Sącz słuchać transmisji z pielgrzymki.
  5. W następną niedzielę składka inwestycyjna na tacę będzie przeznaczona na dokończenie chodnika oraz ogrodzenia na cmentarzu parafialnym.
  6. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszego kościoła złożone na konto parafialne i w kopertach oraz dziś złożone na tacę, a przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Od 14 – 21 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy tygodniowy odpust pod hasłem : Maryjo, naucz nas życia w mocy Bożego Ducha”. Szczegóły na afiszu.
  8. Zakład Opieki Zdrowotnej NOVI-MED w Mielcu, ul. Partyzantów 21 informuje, że przeprowadza zabiegi fizjoterapeutyczne w domu pacjenta refundowane przez NFZ z bardzo szybkimi terminami przyjęcia i zabiegów. Numer telefonu dostępny jest w przedsionku kościoła.
  9. W najbliższą sobotę 17 sierpnia młodzież grupy apostolskiej odwiedzi nasze domy w Tuszymie, Rzemieniu przy szosie i w Rzochowie od kościoła w stronę Rzemienia, by zebrać ofiarowane dobrowolnie przez nas rzeczy, które posłużą jako cegiełki na cele inwestycyjne w czasie XVI Festynu Parafialnego 8 września br. Za te złożone wczoraj wraz z ofiarami pieniężnymi składam serdeczne „Bóg zapłać”. A tych którzy chcą jeszcze coś ofiarować mogą to przynieść na plebanię lub do zakrystii.