1. Dziś XIX Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
  2. We wtorek wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
  3. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę. Po Mszach świętych poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Do Przecławia na odpust zapraszają duszpasterze i parafianie.
  4. W piątek wsp. św. Jacka, prezbitera, po Mszy świętej o g. 6.30 z Placu Katedralnego w Tarnowie wyruszy XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Codziennie można w naszym diecezjalnym Radio RDN Małopolska i Radio RDN Nowy Sącz słuchać transmisji z pielgrzymki.
  5. W następną niedzielę składka na tacę będzie na dokończenie ogrodzenia kościoła i plebanii.
  6. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszego kościoła złożone na konto parafialne i w kopertach oraz dziś złożone na tacę, a przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Decyzją władz zakonnych nastąpiły zmiany personalne. S. Gemma dotychczasowa zakrystianka została skierowana do posługi w tym samym charakterze w Lublinie, natomiast do nas przybyła w jej miejsce S. Cypriana, która do nas powróciła po siedmioletniej posłudze w Barcicach. S. Gemmie dziękuję za roczną posługę w naszym kościele, a S. Cyprianę ponownie u nas witam, życząc Siostrom wielu sił i błogosławieństwa Bożego w służeniu Bogu i ludziom.
  8. W najbliższy wtorek przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci biskupa Karola Pękali – założyciela i wieloletniego dyrektora Akcji Katolickiej, a następnie Caritas w naszej diecezji. W tym dniu zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Rozpocznie się o godz. 18.30 i będzie transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Jego pamięci będą poświęcone także uroczystości w rodzinnej parafii Księdza Biskupa w Grybowie, które rozpoczną się w Bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej wykładem na temat jego życia i dzieła o godz. 17.30. Po nim nastąpi Msza św. a następnie promocja książki poświęconej biskupowi Pękali. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach i do modlitwy o spokój duszy biskupa Karola Pękali.
  9. Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. zaprasza osoby prowadzące działalność gospodarczą nie dłużej niż trzy lata oraz osoby fizyczne posiadające pomysł na biznes do skorzystania z oferty preferencyjnego najmu hal produkcyjnych. Szczegóły oferty dostępne są na stronie marr.com.pl. oraz w siedzibie Agencji ul. Wojska Polskiego 9, pokój D 107.