1. Dziś XIX Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna. Serdecznie witamy S. Terezję Piękoś, pracującą w Kopenhadze, autorka Ikony AMEN, która przed błogosławieństwem wygłosi swoje przedłożenie.
  2. W poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  3. We wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  4. W środę wsp. św. Klary, dziewicy, o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza święta.
  5. W sobotę wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, wieczorna Msza święta z Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP.
  6. Zgodnie z decyzją Ks. Bpa Andrzeja Jeża, nasz Ksiądz Wikariusz, Ks. mgr Janusz Psonak obejmie w najbliższą sobotę 14 sierpnia br. urząd proboszcza w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach k/Bobowej. Ks. Januszowi dziękuję staropolskim „Bóg zapłać” za dwuletnią pracę duszpasterską i katechetyczną w naszej parafii życząc w nowej parafii obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów. „Szczęść Boże”. Ksiądz Biskup skierował do pracy duszpasterskiej i katechetycznej w naszej parafii nowego Księdza Wikariusza. Jest nim Ks. mgr Krzysztof Czaja, dotychczasowy wikariusz w Parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu. Ks. Krzysztof przybędzie do naszej parafii 26 sierpnia b.r..
  7. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po Mszach świętych poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Składka inwestycyjna na tacę będzie przeznaczona na odnowienie budynku Do Przecławia na odpust zapraszają duszpasterze i parafianie.
  8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach oraz dziś złożone na tacę, a przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności : + Janina Hebda – Wruczyńska z Wojsławia, l.88, + Agnieszka Wolińska, pochodząca z Rzochowa, l.50 i +Kazimierz Jurkowski z Rzemienia, l. 75. Pogrzeb + Kazimierza Jurkowskiego będzie jutro w poniedziałek o g. 13.00 wyprowadzenie z „Edenu”, o 13.30 Różaniec w kościele, o g. 14.00 Msza święta. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ich polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.