1. Dziś XIX Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
  2. W poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  3. We wtorek wsp. św. Klary, dziewicy.
  4. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza święta.
  5. W piątek wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, wieczorna Msza święta z Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP.
  6. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę. Po Mszach świętych poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Do Przecławia na odpust zapraszają duszpasterze i parafianie.
  7. W następną niedzielę składka inwestycyjna na tacę będzie przeznaczona na dokończenie ogrodzenia cmentarza parafialnego.
  8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach oraz dziś złożone na tacę, a przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  9. Od 14 – 23 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy tygodniowy odpust pod hasłem : Maryjo, Któraś w Przeczycy tron łaski obrała, obdarzaj nas swoją opieką”.”. Szczegóły na afiszu.
  1. Następna niedziela we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce będzie dniem solidarności ze stolicą Libanu, Bejrutem. Tego dnia będziemy w szczególny sposób modlić się za żyjące i zmarłe ofiary wtorkowego wybuchu w bejruckim porcie, a przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce po wszystkich Mszach świętych będzie prowadzona przez członków Caritas zbiórka środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.