XVI Niedziela Zwykła – 18.07.2021 r.

  1. Dziś XVI Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
  2. We wtorek wsp. bł. Czesława, prezbitera.
  3. W środę o godz. 18 00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
  4. W czwartek święto św. Marii Magdaleny.
  5. W piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, o g. 18.00 zamiast w kościele będzie Msza święta w kaplicy cmentarnej. Składka tam zebrana będzie przeznaczona na utrzymanie cmentarza, a zwłaszcza na uiszczenie dużych opłat za śmieci cmentarne. W miarę możliwości prosimy śmieci z cmentarza zabierać do pojemników przydomowych. Z góry składam serdecznie podziękowanie za zrozumienie,
  6. W sobotę wsp. św. Kingi, dziewicy, patronki naszej diecezji.
  7. W następną niedzielę z racji przypadającego w tym dniu wspo. św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszach świętych będzie poświęcenie wszystkich pojazdów mechanicznych. Kierowcy mogą złożyć datek do puszki przeznaczony na zakup pojazdów dla misjonarzy, zgodnie z ogólnopolską akcją Miva Polska – jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr.
  8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach oraz złożone dziś na tacę, a przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  9. XXXIX Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy rozpocznie się 17.08.2021 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej a zakończy się 25.08 na Jasnej Górze. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka podo9bnie jak w ubiegłym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie. Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika naszej grupy w parafii MBNP w Mielcu.. W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się na Jasnej Górze w domu naszej Matki. Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.
2021-07-18T00:46:21+02:00