1. Dziś XVI Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna. Dziś o g. 11.00 w Zawadzie k/Dębicy Odpust Szkaplerzny. Szczegóły na afiszu.
  2. W poniedziałek wsp. bł. Czesława, prezbitera.
  3. W środę święto św. Marii Magdaleny, o godz. 18 00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
  4. W czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  5. W piątek wsp. św. Kingi, dziewicy, patronki naszej diecezji, o g. 18.00 zamiast w kościele będzie Msza święta w kaplicy cmentarnej. Składka tam zebrana będzie przeznaczona na prace na cmentarzu.
  6. W sobotę święto św. Jakuba Apostoła, z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszy świętej wieczornej będzie poświęcenie wszystkich pojazdów mechanicznych.
  7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach oraz złożone dziś na tacę, a przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  8. Rada Osiedla Rzochów zaprasza mieszkańców osiedla dzisiaj 19 lipca o godz 18:00 do budynku wielofunkcyjnego w Rzochowie na konsultację związane z oczyszczeniem i zagospodarowaniem Błoni Rzochowskich.
  9. „Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 VIII 2020 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej a zakończy się 25 VIII na Jasnej Górze. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie. Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby. W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się na Jasnej Górze w domu naszej Matki. Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.
  10. Centrum Edukacji SIGMA w Mielcu, ogłasza nabór na darmowe kierunki medyczne i policealne. W ofercie Opiekun medyczny, Technik sterylizacji medycznej, Asystentka stomatologiczna, Technik masażysta, Terapeuta zajęciowy, Technik farmaceutyczny, Technik usług kosmetycznych oraz Liceum dla Dorosłych. Zapisy trwają do końca sierpnia w Centrum Edukacji Sigma, Mielec, Rynek 27. Dyrektor Szkoły – Anna Bugaj