1. Dziś XVI Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
  2. W poniedziałek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  3. We wtorek wsp. św. Kingi, dziewicy, patronki naszej diecezji.
  4. W środę święto św. Jakuba, Apostoła. o godz. 18 00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta. Z racji przypadającego w tym dniu wsp. św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszy świętej wieczornej będzie poświęcenie wszystkich pojazdów mechanicznych.
  5. W czwartek wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  6. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła złożone na konto parafialne i w kopertach.
  7. Prezydent Miasta Mielca zaprasza do składania deklaracji wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem dofinansowania na wymianę pieca węglowego i zakup nowego kotła nowego kotła na gaz, biomasę lub ekogroszek. Wzór deklaracji będzie dostępny na stronie internetowej Urzędu. Deklaracje będzie można składać od 30 lipca do 14 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Mielcu.