1. Dziś XVII Niedziela Zwykła, o godz. 17.00 Msza święta wieczorna.
  2. We wtorek wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  3. W środę wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, o g.18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, a po niej Msza święta.
  4. W czwartek od g.17.00 Godzina święta – adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będziemy się modlić w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, po adoracji Msza święta.
  5. W piątek Msze święte o g. 6.30 i 18.00, na Łużu o g. 19.15. Spowiedź pierwszo piątkowa w kościele od g. 17.00, na Łużu od g. 19.00. Składka na tacę z I piątku na misje. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną w piątek od g, 13.00.
  6. W sobotę wsp. św. Jana Marii Vianney`a, prezbitera, patrona kapłanów, od g. 17.00 nabożeństwo I sobót miesiąca, które poprowadzą członkowie róży św. Faustyny i św. Dominika. O g. 18.00 Msza święta
  7. W następną niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych i młodzieży, na sumie chrzest dzieci.
  8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na ogrodzenie kościoła złożone na konto parafialne i w kopertach.
  9. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Stanisław Świątek z Przedmieścia, l.62. Pogrzeb będzie we wtorek o g. 9.30 Różaniec w kościele, a po nim o g. 10.00 Msza święta pogrzebowa. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  10. Odpust ku czci Pana Jezusa Przemienionego w Nowym Sączu od dzisiaj do następnej niedzieli, w Cmolasie od 2 do 6 sierpnia. Szczegółowy program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. W niedzielę 5 sierpnia br. o g. 20.00 na placu sanktuaryjnym w Cmolasie koncert „Przemienieni” w wykonaniu Grzegorza Wilka z zespołem Wolf.
  11. W następną niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć ofiarą do puszki leczenie chorego na achondroplazję7 letniego Mikołaja Tracza z Leszczyny k/ Nowego Wiśnicza. Jest to choroba genetyczna objawiająca się zanikiem wzrostu w kończynach. Leczenie to kosztowny /ok. 45 tysięcy złotych/ zabieg operacyjny wydłużania nóg. Za ofiary składamy z góry w imieniu rodziców serdeczne „Bóg zapłać”.