1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
  2. W środę wsp. św. Jana Marii Vianneya, święto patronalne proboszczów, o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
  3. W czwartek, od g. 17.00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu, po niej Msza święta.
  4. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego Msze święte o g. 6.30 i 18.00 w kościele, o 19.15 na Łużu. Spowiedź od g. 17.00 w kościele, od g. 19.00 w kaplicy na Łużu. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną : od g. 8.00 rejon ks. proboszcza /Podlas, Przedmieście i Wojsłąw/, od g. 10.00 rejon ks. Janusza /Rzochów, Rzemień/. Składka na tacę z I piątku będzie przeznaczona na misje.
  5. W sobotę od g. 17.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzą róże św. Faustyny i św. Dominika, o g. 18.00 Msza święta.
  6. W następną niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Z tej racji składka na tacę na cele inwestycyjne będzie przesunięta na trzecią niedzielę miesiąca.
  7. W następną niedzielę opowie nam s. Terezja Piękoś o nowym projekcje z racji Roku Rodziny i zaprosi nas do włączenia się dając świadectwo w koszulkach z Ikoną Amen do kolażu, który będzie wędrował w kraju i za granicą razem z Ikoną Amen. Ikona jest symbolem wspólnoty, utworzona z kropek co symbolizuje wszystkich ludzi na świecie złączonych  węzłem miłości jako Rodzina Boża czyli wspólnota Kościoła. Zbieramy zdjęcia rodzin, wspólnot i grup w koszulkach z ikoną Amen, które trzeba przesłać na mail, jest napisany na plakacie w gablotce. Koszulki można nabyć w niedziele, dar serca na misje 30 zl za koszulkę. Zapraszamy do włączenia się w tą piękną inicjatywę dawania świadectwa przynależności do Rodziny Bożej.
  8. „Eucharystia daje życie to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się metodą sztafetową w dniach od 17 do 25 VIII 2021 r. Radio RDN małopolska i Nowy Sącz oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie przekazywały relacje z trasy pielgrzymki a o godzinie 7.30 transmitowały Msze św. i o 20.30 Apel Jasnogórski. Zachęcamy do przeżywania pielgrzymki korzystając z materiałów formacyjnych, które dostępne są w aplikacji oraz uczestniczyć w Mszach św. i spotkaniach organizowanych przez przewodników grup pielgrzymkowych. Od sierpnia zapisy na pielgrzymkę tylko u przewodników grup. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Zabawy w dniu 18 VIII na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny oraz 21 VIII na spotkanie z okazji peregrynacji do diecezji znaków Światowych Dni Młodzieży.
  9. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne, w kancelarii i w kopertach. Rozpoczęły się już prace przy odnowieniu budynku plebanii.
  10. Odpust ku czci Pana Jezusa Przemienionego w Nowym Sączu i w Cmolasie.